Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Studencki projekt P.I.W.O. 4 - już za parę dni!

49 189  
299   7  
Jedną z najbardziej oczekiwanych i lubianych atrakcji wrocławskich juwenaliów jest... piwo! I nie, nie mam tu na myśli złocistego trunku będącego paliwem napędowym każdego szanującego się bojownika/bojowniczki, a projekt P.I.W.O., czyli Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy.

P.I.W.O. jest systemem oświetlenia o tyle niestandardowym, że jako wyświetlacza użyto jednego z akademików Politechniki Wrocławskiej, a odpowiednikami pikseli są okna. 

Projekt jest tworzony przez Studenckie Koło Naukowe MOS, działające przy Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

Główną ideą jest wykonanie narzędzia do niebanalnej rozrywki. Na wyświetlaczu co roku podczas juwenaliów prezentowane są najciekawsze filmy przysłane na adres koła. Budynek akademika posiada 10 pięter po 12 okien w rzędzie z każdej strony. Wprawdzie nie jest to zawrotna rozdzielczość, ale wyobraźni twórców nie przeszkadzają takie ograniczenia. Świadczy o tym coraz większa liczba projektów przysyłanych każdego roku.

Jak to  się zaczęło?
Zacznijmy od niecodziennej myśli Filipa Rusa, obecnie absolwenta specjalności Aparatura Elektroniczna. Podczas wieczornego spaceru w okolicy akademików Politechniki, spojrzał na jeden z budynków. Światła w niektórych oknach akademika układały się we wzory. W głowie Filipa pojawiło się pytanie: A gdyby tak móc nimi sterować?.. Tak właśnie zrodziło się całe przedsięwzięcie.

https://www.youtube.com/watch?v=1uk2Rh8o4Kw

W tym roku to już czwarta edycja unikatowej akcji. 

Pokaz Projektu P.I.W.O.4 odbędzie się 11 maja w ramach Juwenaliów 2010 organizowanych przez Samorząd Studencki Politechniki Wrocławskiej. Start: godzina 21.30.

Realizacja Projektu P.I.W.O już tradycyjnie odbywa się na osiedlu akademickim Wittigowo. System oświetlenia będzie zainstalowany w akademiku T16. 

https://www.youtube.com/watch?v=krqvysB6bH0 

https://www.youtube.com/watch?v=u_WhYF9vSi0&feature=related

Konkurs!

Każdy z Was może zaproponować w tym roku swoją własną animację.

Zapraszamy więc do nadsyłania swoich propozycji! 

Edytor jest dostępny na różne platformy oraz umożliwia wybór kilku wersji językowych. 
Prace należy nadsyłać do 8 maja (sobota do godziny 23.59). Wyniki zostaną ogłoszone 10 maja (dzień przed pokazem) na stronie projektu. Regulamin konkursu oraz edytor dostępne są na stronie projektu:

www.projekt-piwo.pl

Swoje prace wysyłajcie na adres: piwo.konkurs@gmail.com
Oglądany: 49189x | Komentarzy: 7 | Okejek: 299 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.06

01.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało