Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Olimpiada. A co potem?

97 597  
479   18  
Olimpiada w Vancouver za nami, sportowcy porozjeżdżali się do domów. Niektórzy wrócili z medalami, inni tylko tam uczestniczyli... Ale nie zawsze będą zajmować się sportem. Zastanawialiście się, co dzieje się z dawnymi zimowymi olimpijczykami, po tym, jak zejdą ze sceny? Oto dalsze losy kilkorga z nich:

#1. Eric Heiden

Kliknij i zobacz więcej!

Jedyny łyżwiarz, którzy wygrał wszystkie biegi na jednych igrzyskach olimpijskich (Olimpiada w 1980 r w Lake Placid), zdobywając 5 złotych medali.
Po zakończeniu kariery łyżwiarskiej realizował się jako kolarz, zdobywając m.in. tytuł zawodowego kolarskiego mistrza Stanów Zjednoczonych. Następnie skończył szkołę medyczną (specjalizacja chirurg-ortopeda). Obecnie jest lekarzem olimpijskiej ekipy panczenistów amerykańskich.

#2. Katarina Witt

Kliknij i zobacz więcej!
 
Niemiecka łyżwiarka figurowa, dwukrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata i sześciokrotna mistrzyni Europy. Następnie pozowała dla Playboya, zagrała w telewizyjnej ekranizacji na lodzie opery Carmen oraz kilku filmach, m.in. w filmie Ronin. Napisała książkę Only with Passion, w której udziela rad początkującym łyżwiarzom.

#3. Brian Boitano

Kliknij i zobacz więcej!

Amerykański łyżwiarz figurowy, mistrz olimpijski (Calgary 1988), dwukrotny mistrz świata.
Obecnie prowadzi program What Would Brian Boitano Make? na kanale Food Network, w którym przygotowuje różne potrawy dla przyjaciół. Brian Boitano został także "wykorzystany" jako idol czwórki przyjaciół w filmie South Park.

#4. Oksana Baiul

Kliknij i zobacz więcej!

Zdobyła złoty medal na olimpiadzie w Lillehammer w 1994 roku.
Wystąpiła w kilku filmach, wypuściła własną linię ubrań, a także wzięła udział w show Celebrity Poker Showdown (2005r).

#5. Sonja Henie

Kliknij i zobacz więcej!

Norweska łyżwiarka figurowa, najmłodsza w historii olimpijka. Trzykrotna mistrzyni olimpijska, dziesięciokrotna mistrzyni świata i dziesięciokrotna mistrzyni Europy.
Lodowa księżniczka spieniężyła swój sportowy sukces, podpisując spory kontrakt z wytwórnią filmową Twentieth Century Fox. Poza tym nadal zajmowała się łyżwiarstwem. W latach 40. zeszłego wieku zarabiała około 2 milionów dolarów rocznie, stając się jedną z najlepiej zarabiających kobiet świata. Wraz z armatorem Nilsem Onstadem ufundowała centrum sztuki nowoczesnej Skandynawii - Henie-Onstad niedaleko Oslo.

#6. Bonnie Blair

Kliknij i zobacz więcej!

Amerykańska łyżwiarka szybka, wielokrotna medalistka olimpijska. Startując na trzech olimpiadach zdobyła 5 złotych medali oraz 1 brąz.
Bonnie realizuje się jako matka dwójki dzieci. Aktywnie udziela się w stowarzyszeniach pomocy dzieciom z moczeniem nocnym, od czasu, gdy zetknęła się z tym problemem u własnego dziecka.

#7. Jean Vuarnet

Kliknij i zobacz więcej!

Francuski narciarz alpejski, zdobył złoty medal na igrzyskach w Squaw Valley.
Być może nie znacie tego sportowca, ale jest szansa, że jego twarz może być znana Wam lub Waszym rodzicom z reklamy okularów. Jean rozpoczął współpracę z francuską firmą produkującą okulary, stając się ich "twarzą".

#8. Kristi Yamaguchi


Kliknij i zobacz więcej!

Zdobyła "złoto" w łyżwiarstwie figurowym kobiet na olimpiadzie w Albertville w 1992 roku.
Ponownie została bohaterką narodową wygrywając szósty sezon Tańca z gwiazdami w USA w 2008 roku. Ponadto w 1993 roku wystąpiła w filmie wideo: Hip to Be Fit: The California Raisins and Kristi Yamaguchi

#9. Debi Thomas

Kliknij i zobacz więcej!

Brąz w łyżwiarstwie figurowym w 1988 roku.
Łyżwiarstwo figurowe to hobby Debi, prawdziwa pasja to medycyna. Ukończyła Uniwersytet Stanfordzki i obecnie jest chirurgiem-ortopedą.

#10. Michelle Kwan

Kliknij i zobacz więcej!

Srebrny medal w łyżwiarstwie figurowym w 1998 roku, brąz w 2002 r.
Kobieta pracująca - pomiędzy pisaniem książek dla dzieci i autobiografii, wzięła udział w jednym z odcinków Simpsonów i Family Guy. W tak zwanym międzyczasie napisała pracę dyplomową ze stosunków międzynarodowych i została rzecznikiem prasowym wytwórni filmowej The Walt Disney Company

#11. Peggy Fleming

Kliknij i zobacz więcej!

Amerykańska łyżwiarka figurowa, zdobyła złoty medal na olimpiadzie w Grenoble w 1968 roku.
Oprócz pracy jako komentator sportowy, Peggy wraz z mężem jest właścicielką winnic w Kalifornii i sprzedaje ponad 2000 butelek (ponoć wyśmienitego) wina rocznie. 
 

Oglądany: 97597x | Komentarzy: 18 | Okejek: 479 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.03

19.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało