Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Nieprawdopodobne historie spadkowe

147 930  
1279   26  
Jeżeli myślisz, że życie jest podłe, że praktycznie gorzej już być nie może, to pamiętaj, że los lubi się czasem odmienić. Tak, jak to było w przypadku tych osób...

#1. 70 szczęśliwców

Kliknij i zobacz więcej!
Luis Carlos de Noronha da Camara dość niekonwencjonalnie zarządził majątkiem na wypadek swojej śmierci. W obecności dwóch świadków, 13 lat przed śmiercią, wybrał on metodą chybił-trafił... siedemdziesiąt nazwisk z lizbońskiej książki telefonicznej i te właśnie osoby uczynił swoimi spadkobiercami. Wielu wybrańców z początku nie wierzyło prawnikom pana da Camary, uważając całą sprawę za żart ekscentrycznego arystokraty. Przekonały ich dopiero pokaźne czeki...

#2. Bezdomni bracia

Dwaj bracia, bez grosza przy duszy, wzięli udział w podziale fortuny wartej 4 miliardy funtów brytyjskich. Zsolt i Geza Peladi byli na tyle biedni, że zamieszkiwali w jaskini na obrzeżach Budapesztu na Węgrzech. By zarobić trochę pieniędzy sprzedawali złom, który wyszukiwali w budapesztańskich śmietnikach. 
"Wiedzieliśmy, że nasza matka pochodzi z bogatej rodziny, ale jako że była to bardzo niesympatyczna i trudna kobieta, to zerwała więzi ze swoimi rodzicami. Kilka lat później porzuciła nas i kontakt się urwał"- mówi 43-letni Geza. O swoim dziedzictwie dowiedzieli się od pracowników opieki społecznej, z którymi z kolei skontaktowali się prawnicy zmarłej babci Zsolta i Gezy.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Bogaty wujek

Sergiej Sudev odziedziczył 950 milionów euro po swoim wujku, którego nie widział przez ostatnią dekadę. Musiał jednak wcześniej wywrzeć na niego wielki wpływ, gdyż senior rodu zostawił mu całkiem pokaźny legat.
Student Sudev nie przypuszczał nawet, że jest beneficjentem małej fortuny i żył sobie skromnie w Komracie na Mołdawii parając się dziennikarstwem. Pewnego dnia, ku jego zdziwieniu, do drzwi zapukał prawnik niedawno zmarłego wuja z oszałamiającą nowiną.
Otrzymany spadek spowodował, że Sergiej Sudov stał się momentalnie jednym z najbogatszych obywateli Mołdawii (wuj mieszkał w Niemczech), gdzie średnia miesięczna pensja wynosi 270 euro.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Najbogatsza kobieta Azji

Nina Wang, która umarła na raka w wieku 69 lat, zapisała całą swoją fortunę - 4,2 miliarda $ - mało znanemu wcześniej specjaliście od Feng Shui, Tony'emu Chan. Ten w zamian obiecał jej życie wieczne. Wang swój kontrowersyjny testament sporządziła w 2006 roku. Zmieniła tym samym swoją poprzednio spisaną ostatnią wolę sprzed 4 lat, w której to powierzała swój majątek rodzinie i różnym instytucjom charytatywnym. 
Pytanie brzmi, dlaczego pan Chan nalegał, by umieścić go w testamencie, skoro gwarantował jej życie wieczne?
 
Kliknij i zobacz więcej!

Z ostatniej chwili:  Sąd w Hongkongu uznał że specjalista od Feng Shui (i kochanek pani NIny) sfałszował testament i cały majątek Niny Wang trafił do instytucji charytatywnych.

#5. Bogata kelnerka

W 1992 roku Cara Wood miała 17 lat i pracowała jako kelnerka w restauracji "Drin's Colonial" w swojej rodzinnej miejscowości Chagrin Falls, około 20 km na wschód od Cleveland (USA).  Panna Wood była bardzo dobrą pracownicą, błyskotliwą, przyjazną i pomocną. 
Jeden ze stałych klientów restauracji, Bill Cruxton, polubił ją do tego stopnia, że zawsze siadał przy tym stoliku, który ona obsługiwała. Był on bezdzietnym wdowcem, do restauracji przychodził w poszukiwaniu ciepłego posiłku i towarzystwa. Szybko zaprzyjaźnił się z młodą kelnerką. Panna Wood stała się na tyle ważną osobą w życiu 82-letniego samotnego mężczyzny, że ten uczynił ją główną beneficjentką swojego majątku. W listopadzie 1992, po jego śmierci, młodej kelnerce wpłynęła na konto suma pół miliona dolarów.

 
Kliknij i zobacz więcej!

#6. Argentyńska pokojówka

Eva Paole, emerytowana argentyńska pokojówka, odziedziczyła zapierającą dech w piersiach sumę 40 milionów dolarów po 9-letniej batalii sądowej. Dekadę wcześniej Paole po raz pierwszy usłyszała pogłoskę, że może być córką barona Rufina Ofero, który zmarł w 1983 roku jako żonaty, lecz bezdzietny człowiek. Matka Paoli nigdy nie zdradziła córce, kim jest jej prawdziwy, biologiczny ojciec i ta żyła w przekonaniu, że jest to jeden z jej dawnych partnerów.
Eva Paole twierdzi, że "pieniądze, to nie wszystko", a najważniejsze jest odnalezienie prawdziwej rodziny. Testy DNA potwierdziły, że jest ona jedynym potomkiem zmarłego właściciela ziemskiego. W 6 tygodni po tym, jak pani Paole wszczęła procedurę legislacyjną, ktoś zbeszcześcił grób barona Ofero i podmienił jego ciało. By potwierdzić fakt pokrewieństwa Evy Paole ze zmarłym, władze posłużyły się kodem genetycznym matki barona - Justyny Porras.

 
Kliknij i zobacz więcej!

#7. Wyspa skarbów

17-letni Josh nigdy nie był zbyt blisko ze swoim dziadkiem Samuelem. W rzeczywistości widział go zaledwie kilka razy. Uparty i konserwatywny senior rodu nie pochwalał małżeństwa swojej jedynej córki Susan z mężczyzną innej wiary, ale zawsze ciepło myślał o swoim jedynym wnuku. 
W 2007 roku okazało się, że to właśnie Josh jest największym beneficjentem majątku dziadka i odziedziczył 36-akrową wyspę i 80 akrów ziemi uprawnej.  Do testamentu dołączono listę antycznej biżuterii i klejnotów schowanych w "termosie", których nikt nie mógł zlokalizować.
Matka nastolatka zdołała sobie na szczęście przypomnieć, że gdy była jeszcze małą dziewczynką, ojciec często czytał jej "Wyspę Skarbów". Poszukiwania trwają...

 
Kliknij i zobacz więcej!

#8. Terrier z 12 milionami


Właścicielka wielu hoteli z Nowego Jorku, milionerka Leona Helmsley, zostawiła w spadku 12 milionów dolarów swojemu... pieskowi Trouble (Kłopot). Zwierzak dostał więcej niż niejeden członek jej rodziny, a dwoje z czwórki jej wnucząt zostało w ogóle wydziedziczonych. Pieniędzmi Trouble'a zarządza brat zmarłej, Alvin Rosenthal, który  notabene  odziedziczył "tylko" 10 milionów...

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Kontrowersyjny testament

Pomimo sukcesu zawodowego jako prawnik i inwestor, Charles Vance Millar nigdy nie założył rodziny. Znany był również ze swojej skłonności do robienia dziwnych żartów, opierających się na ludzkiej chciwości i hipokryzji. W swojej ostatniej woli zawarł m.in., że lwia część jego majątku ma zostać przyznana kobiecie z Toronto, która urodzi najwięcej dzieci w przeciągu 10 lat od jego śmierci. W przypadku remisu, pula miał być podzielona.
Nietypowy i cóż... niezdrowy wyścig zakończył się w 1936 roku. Cztery kobiety urodziły po 9 dzieci i każda z nich otrzymała 125 tysięcy dolarów.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. (Nie)szczęśliwy bezdomny

Bezdomny, który żył na ulicach Santa Cruz de la Sierra w Boliwii, uciekł policjantom, gdy ci przyszli go poinformować, że właśnie odziedziczył pokaźny spadek. Biedak sądził pewnie, że chcą go aresztować za spożywanie alkoholu lub zażywanie narkotyków. Mężczyzna zniknął bez śladu w 2000 roku. Prasa nazwała go "nowobogackim, który paradoksalnie nie wie o swoim bogactwie". 6 milionów dolarów to spadek, który pan Martinez miał odziedziczyć po swojej byłej żonie Ines Gajardo Olivares, która z kolei pieniądze otrzymała po śmierci swoich krewnych.
(Nie)szczęśliwego bezdomnego nigdy nie odnaleziono.

Kliknij i zobacz więcej!

 

Oglądany: 147930x | Komentarzy: 26 | Okejek: 1279 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.01

18.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało