Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 najgłupszych nagród

158 186  
757   17  
Dziś nagrodę można dostać praktycznie za udział w praktycznie każdej, nawet najbardziej nudnej, nieciekawej i odrażającej konkurencji. Jeden warunek, trzeba być w niej najlepszym na świecie.

#1. Nagroda Śmierdzącego Buta: Najgorszy odór z pary tenisówek

Kliknij i zobacz więcej!
"Tenisówkowy Konkurs" miał swój początek w 1975 roku, jako pomysł, by pomóc lokalnym sklepom sportowym w sprzedaży butów. Od 1988 roku jest to wydarzenie na skalę narodową, gdyż od tego właśnie roku za marketing i sponsoring wzięły się firmy sprzedające odświeżacze. 
Dziś jest to po prostu konkurs na najbardziej paskudne tenisówki nastolatków w wieku od 5 do 15 roku życia. Sędziowie oceniają podeszwy, języki, pięty, palce, sznurówki i ich końcówki, generalny stan obuwia, a także "walory zapachowe". W 2008 roku dumnym laureatem tej nagrody był 15-letni Ben Russell z Alaski, który pokonał, a właściwie, którego tenisówki pokonały tenisówki siedmiu innych uczestników i pozwoliły Benowi zainkasować czek na 2,5 tysiąca dolarów.

#2. Nagroda za kiepski fikcyjny sex: Najgorsza scena seksualna w książce

Od 1993 roku czasopismo "Literary Review" przyznaje "Nagrodę za kiepski fikcyjny sex" autorowi, który w najgorszy sposób w danym roku opisał w swojej książce scenę erotyczną. Nagroda sama w sobie jest określana jako "półabstrakcyjne trofeum reprezentujące sex w latach 50.", a przedstawia nagą kobietę i otwartą książkę. Pomysłodawcami tej nagrody są Rhoda Koenig, krytyk literacki i Auberon Waugh, edytor czasopisma "Literary Review".
W 2009 roku zwycięzcą został Jonathan Littell za powieść "The Kindly Ones" (wydawnictwo Chatto & Windus). Sędziowie w werdykcie stwierdzili, że urzekły ich serdecznie porównania waginy do "głowy Gorgony" oraz do "nieruchawych cyklopów, których pojedyncze oko nigdy nie mruga".  

Kliknij i zobacz więcej!

 

#3. Nagroda Stelli: Najgłupszy pozew sądowy

"Nagrody Stelli" są przyznawane osobom, które wystosowały najbardziej bzdurny i skandaliczny pozew sądowy. Nazwa tej nagrody pochodzi od imienia Stelli Liebeck, która w 1992 roku wylała na siebie kubek kawy z McDonald's, wywołując na swojej nodze poparzenia trzeciego stopnia. Po tym niemiłym incydencie, pani Liebeck pozwała restaurację, argumentując, że kawa była zbyt gorąca (niezdatna do picia/paląca) i wygrała 2,9 miliona dolarów. W wyniku apelacji i późniejszej ugody, na konto poszkodowanej wpłynęła kwota 640 tysięcy dolarów.
W 2007 roku "Nagrody Stelii" zmieniły nazwę na "Prawdziwe Nagrody Stelli" ("True Stella Awards"), ponieważ , jak się okazało, większość zwycięzców z lat poprzednich to po prostu wymyślone historie, a nie rzeczywiste pozwy. Teraz nad poprawnością i prawdziwością nominacji czuwają już prawnicy, którzy weryfikują czy dany pozew rzeczywiście trafił do sądu, czy też nie.
 
Kliknij i zobacz więcej!

 

#4. Nagroda Darwina: Najgłupsza przypadkowa śmierć

"Nagroda Darwina" została nazwana na cześć autora teorii ewolucji, Charlesa Darwina. Zostaje ona przyznana tym wybitnym osobnikom, którzy "przysłużyli się społeczeństwu zdejmując się, przez przypadek, z listy reproduktorów" (tzn. stracili możliwość reprodukcji lub też zginęli przypadkową śmiercią). Osoby, które są pośmiertnymi laureatami Nagrody Darwina to m.in. mężczyzna, który wyskoczył z samolotu, by filmować innych podniebnych nurków, lecz sam zapomniał założyć spadochron, czy też mężczyzna, który próbował grać w rosyjską ruletkę półautomatycznym pistoletem, który zawsze za pierwszym razem "znajdzie" kulę.
W 2007 roku zabłysnął mieszkaniec stanu Texas, który zaaplikował sobie lewatywę z dwóch 1,5-litrowych butelek wina. Zmarł w wyniku zatrucia alkoholem.

Kliknij i zobacz więcej!

 

#5. Nagroda "Shorty": Najgłupszy tekst na Twitterze

Hollywood ma swoje Oskary, na Broadwayu rozdają nagrody Tony, a Twitter ma swoje "Shorty", przyznawane za najdziwniejszą krótką wypowiedź (140 liter lub mniej). Nagrody te przyznawane są w 28 kategoriach. W pierwszej ceremonii rozdania nagród "Shorty", która odbyła się 11 lutego 2008 roku udział wzięli m.in. MC Hammer i Gary Vaynerczuk.

Kliknij i zobacz więcej!

 

#6. Nagroda Ernie: Najbardziej seksistowski komentarz

Nagroda Ernie to nagroda dla osoby lub firmy, która jest autorem najbardziej seksistowskiego komentarza lub po prostu zrobiła coś w tym stylu. Nazwa pochodzi od imienia Erniego Ecoba, sekretarza australijskich związków zawodowych, który znany był ze swoich obraźliwych komentarzy. Każdego roku zbiera się 400 kobiet, które swoimi odgłosami i okrzykami dezaprobaty, podczas odczytywania nominowanych zachowań bądź wypowiedzi, wybierają zwycięzcę. Oto kilka kwiatków poprzednich zwycięzców:
1996: Sędzia Ron Gething (w uzasadnieniu wyroku uniewinniającego mężczyznę, który prześladował kobietę przez 7 lat): "Nie wydaje mi się, żeby on się jej narzucał, on po prostu był zawzięty. Był jak mały szczeniaczek, który macha swoim ogonkiem".
2003: firma Stellar Call Center: za obniżenie pensji ciężarnej kobiecie, gdyż ta korzystała zbyt często z toalety w godzinach pracy.
2005: Szejk Feiz Mohammad, islamski kleryk: "Co minutę jedna kobieta pada na świecie ofiarą gwałtu. Dlaczego tak się dzieje? Kobiety muszą winić same siebie. Pokazują piękno swego ciała całemu światu... same paski, bez pleców, bez rękawów, nic tylko diaboliczne sukienki, przezroczyste bluzeczki, mini, obcisłe dżinsy... by bawić się z mężczyznami i drażnić ich cielesną naturę".
Tegorocznym zwycięzcą został pastor Danny Nalliah (na zdjęciu poniżej): "Dotychczasowa Boska protekcja została dziś zdjęta z narodu Australii, a w szczególności ze stanu Victoria, za zgodę na rzeź niewinnych dzieci w łonie matek."

Kliknij i zobacz więcej!

 

#7. Anty-Nobel: Najgłupsze odkrycie naukowe

Nagroda Antynobla, to, jak sama nazwa wskazuje, parodia Nagrody Nobla. Anty-Noble przyznawane są każdego roku w październiku za 10 odkryć, "które najpierw ludzi rozśmieszyły, a potem skłoniły ich do myślenia". Ceremonia jest zorganizowana przez humorystyczne czasopismo "Annals of Improbable Research", a nagrody czasami wręczają zdobywcy tych poważnych Nobli. Wszystko to dzieje się w teatrze zlokalizowanym na terenie uniwersytetu Harvarda. Oto niektórzy zwycięzcy z lat ubiegłych:
Medycyna: Brian Witcombe z Gloucester za badania na temat: "Połykanie mieczy i skutki uboczne", których rezultatem była konkluzja: "bolące gardło".
Lingwistyka: Juan Manuel Toro, Josp B Tobalon i Nuria Sebastian-Galles z uniwersytetu w Barcelonie za udowodnienie tezy, że szczury czasami nie potrafią wyczuć różnicy między osobą mówiącą po japońsku "od tyłu", a osobą mówiącą po holendersku "od tyłu".

Kliknij i zobacz więcej!

 

#8. Złote maliny: Nagrody dla najgorszych filmów 

"Złote Maliny" to ceremonia wręczania nagród dla najgorszych filmów i ludzi biorących udział przy ich powstawaniu. Nagrody są niezwykle "cenne", ich wartość szacuje się na całe 4 dolary i 79 centów. Przyznawane są od 1980 roku, w tak oczywistych kategoriach jak Najgorszy Film, Najgorszy Aktor i Aktorka, ale także w kategoriach Najgorszy Prequel, Przeróbka, Sequel, Najgorsza Filmowa Para. Listę aktorów, którzy zostali "uhonorowani" popularnymi "Razzies" otwierają takie nazwiska jak Halle Berry (nagrodę odebrała z Oskarem w ręku), Tom Selleck, Bill Cosby, Ben Affleck, Mike Myers czy Demi Moore.

Kliknij i zobacz więcej!

 

#9. Nagroda Nogi w Ustach: Najgłupszy komentarz osoby publicznej

Nagroda ta jest przyznawana każdego roku przez towarzystwo British Plain English Campaign za "zaskakujący komentarz osoby publicznej" (czyt. najgłupszy komentarz znanej osoby). Zwycięzcy z poprzednich lat to m.in:
Richard  Gere: "Wiem, kim jestem. Nikt inny nie wie, kim jestem. Gdybym był żyrafą, a ktoś powiedziałby mi, że jestem wężem i tak pomyślałbym: 'Nie, w rzeczywistości, to jestem żyrafą".
Naomi Campbell: "Kocham Anglię, a w szczególności angielską kuchnię. Nie ma nic lepszego niż wasza narodowa potrawa - makarony."
W 2008 roku George W. Bush (a któż by inny) otrzymał nagrodę za całokształt twórczości. Wypowiedź byłego prezydenta USA, która szczególnie urzekła jury: "Wiem, w co wierzę. Będę to ciągle powtarzał, że wierzę, a w co wierzę? Wierzę, że to, w co wierzę, jest słuszne."

Kliknij i zobacz więcej!

 

#10. Nagroda za zwariowaną ilustrację książkową: Najdziwniejsze opowiadania, ilustracje i okładki książek

"Nagrody za zwariowane ilustracje książkowe" są przyznawane za opowiadanie, ilustracje i okładkę. Największe i najważniejsze trofeum przypada tej czytance, która zawiera zarówno wyjątkowe treści jak i obrazki. Nagroda ta została stworzona w 2006 roku.
W 2008 nagrodzone zostały:
Najlepsza okładka: "New Socks" autorstwa Boba Shea
Najlepsza ilustracja: "Bow Wow Bugs a Bug" autorstwa Marka Newgardena i Megan Montague Cash
Najlepsze opowiadanie: "Five Little Gefiltes" autorstwa Dave'a Horowitza
Najlepsza książeczka z obrazkami: "Cowboy and Octopus" tekst Jon Scieszka, ilustracje Lane Smith.

Kliknij i zobacz więcej!

 

Oglądany: 158186x | Komentarzy: 17 | Okejek: 757 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

03.04

02.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało