Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Rodzynki (z) wykładowców - Akademia Medyczna w Katowicach

72 858  
341   7  
Tutaj nie klikaj!Nie wiem czy to kwestia tego, że studiowałem automatykę, czy czegoś innego, ale jakoś zawsze uwielbiam czytać rodzynki z uczelni medycznych. Dziś dowiecie się m.in. jak plemniki dostają się do jajowodu plus co powinno nam powiedzieć badanie czasu protrombinowego, aby na koniec dotrzeć do ważnego pytania o suplementacji diety.

Patomorfa, dr K.:
- Co do suplementacji witaminy D3... dr G. będzie wam wmawiał, że nie trzeba jej suplementować, że ta, która jest wytwarzana przez organizm wystarcza. Wystarczy na niego popatrzeć, żeby się przekonać, że suplementacja jednak jest konieczna.

Dr X., patofizjologia:
Cytat z zajęć:
- I nie wierzcie jak przyjdzie do was GRUBA baba i od progu powie: "ja jem tylko kiełki i piję wodę". Jakby od picia wody się tak tyło, to sam już 3 chlewnie bym miał i świnie wodą tuczył!

Patomorfologia:
Stoimy pod drzwiami sali, czekamy na prowadzącego, spóźnionego o dobre kilka minut. Nagle podchodzi do naszej grupki starszy facet.
- A państwo co tu robią ?
- Czekamy na prowadzącego, na dr W....
- Naprawdę, hmmm, (i tu zostaliśmy zasypani gradem pytań) a jaki miał być temat, a o której się miało zacząć itp. i na koniec:
- Ale to na pewno miał mieć dr W.? Nic o tym nie wiem, w końcu to ja jestem dr W...

Prof. Gmiński::
- (...) a teraz przechodzimy do regulacji układu tkankowego renina-angiotensyna. Między innymi tym zajmujemy się na co dzień w naszym zakładzie, tak że cokolwiek byście nie powiedzieli na ten temat jak będziemy was o to pytać, nie będziemy zadowoleni... (...)

Prof. Gmiński::
- Jak będziecie lekarzami i dostaniecie z laboratorium wynik czasu protrombinowego to jedyna przydatna informacja to ta, że laboratorium jest czynne...

Dr Lepich (anatomia):
- To która z tych kości to łódeczkowata?
- Nooooo, ona jest taka mała...
- Wszystkie są małe! Kaczyński ma mniejsze, Giertych większe!

Dr Pokora (biologia):
Student:
- Czy mogę to zdawać za tydzień?
Pokora:
- Dobrze, po prostu dostanie pan dwóję za tydzień, a nie teraz...

Histologia:
Dr Harley:
- Proszę Pani, jak to się dzieje, że plemniki dostają się do jajowodu?
- Yyyyy... siłą wyrzutu?
- No ja bym tak nie potrafił!

Prof. Gumiak:
Jeden z wielu wykładów z biochemii:
- Ten błąd jest bardzo często popełniany przez tzw. lekarzy pierwszego kontaktu, a raczej ostatniego kontaktu. Są oni również znani jako "biała śmierć".

Patomorfologia, dr P.:
Jeśli oblejesz I termin zaliczenia (testowy), to idziesz na II termin - ustny u asystenta. Dr P. znany jest z tego, że pyta bardzo długo i namiętnie (45min/osoba) i nigdy nie pyta więcej niż 3-5 osób dziennie. Przed zamknięciem semestru zimowego pod jego gabinetem zgromadziło się około 20 osób do przepytania, Pająk wystawia głowę, ogląda towarzystwo i pyta z niedowierzaniem:
- Państwo wszyscy do mnie?! Chyba żartujecie... (Po namyśle) Dobra, niech będzie. Wracajcie do domu, nikt dzisiaj nie zdał.

* * * * *

Powiem krótko – bez Waszej pomocy rodzynki za tydzień mogą wyglądać źle. Koniecznie prześlijcie nam to, co najciekawsze jest na Waszych uczelniach i Waszych wykładach.

I na koniec rodzynek killer, który nie wiedziałem czy opublikować, czy nie. Bo zawiera najdrastyczniejszą z prawd na temat zmarszczek u kobiet.

Anatomia, dr Twardy:
- Kobiety mają w pochwie zmarszczki. Im młodsza - tym większe. Z wiekiem te zmarszczki się wygładzają i w ramach równowagi w przyrodzie przechodzą na twarz...


Oglądany: 72858x | Komentarzy: 7 | Okejek: 341 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.01

19.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało