Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Lekcja anatomii męskiej

133 702  
437   23  
Czy wiesz, jak typowego mężczyznę opisać mogłaby postać przybyła z kosmosu? Po latach naukowych obserwacji osobników płci męskiej, mógłby powstać taki właśnie raport.
1. Jądro móżdżkowe (roscminus sexus). Okryte pancerzykiem chitynowym. Organ zanikający. U osobników męskich występujący sporadycznie. Element układu limbicznego odpowiedzialny głównie za pamięć epizodyczną. Pancerzyk porasta charakterystyczna szczecinka ochronna.

2. Gałki ślepe (nie vidus zmianus). Narząd wzrokowy związany z długotrwałym osłabieniem synaptycznym. To właśnie one odpowiadają za wybiórcze postrzeganie. O wiele prościej dochodzi do percepcji nowej koleżanki partnerki niż zauważenia zmiany fryzury swojej dziewczyny.

3. Selektor słuchowy (gluchus na kobietus) odpowiada za wybiórcze wyłapywanie sygnałów dźwiękowych z otoczenia. Pręciki uszne reagują zazwyczaj na słowa zaczynające się na literę P: piwo, pizza, przespać się, pospać sobie, pooglądać mecz.

4. Trąbka węchowa (dlubus smarcus pospolitus) pierwotnie pełniła funkcję głównego narządu węchu, niestety, ewolucja zmieniła jej przeznaczenie. Obecnie trąbka służy do dłubania w niej, w celu oczyszczenia dróg oddechowych.

5. Ssawka żrąca i ssąca (kobietus przynius pivus). Początkowy odcinek układu pokarmowego. Element poza żrącymi i ssącymi właściwościami, może być odpowiedzialny za funkcje, między innymi, seksualne.

6. Rynienka włosowa (pachus odorous) u większości mężczyzn, jak sama nazwa wskazuje, porośnięta twardawą szczeciną. Wydziela dość charakterystyczny, nieprzyjemny zapach.

7. Cewka sercowa (brakus uczucius). U mężczyzn często nierozwinięta. Narząd zdecydowanie zanikający. Element wielkości orzeszka laskowego o twardej skorupie. Co może wydawać się fenomenem męskiego ciała, cewka sercowa może przybierać ujemne temperatury. Przez niektórych badaczy nazywana spoidełkiem chłodnym. Cewka przyczynia się do olewania wielu rzeczy.

8. Prawa nibyrączka (rekus masturbatus-onanismus). Przystosowana głównie do zaspokajania potrzeb seksualnych. W skład mechanizmu wchodzi przedramię, dłoń i kciuk. Razem, elementy te tworzą dźwignię przyjemności (machinus orgasmus).

9. Worek pokarmowy ( pasi brzuchus) pełni rolę mitochondrium. U wielu osobników rozrasta się do pokaźnych rozmiarów, głównie za sprawą złotego paliwa, jakim jest, otrzymywany w wyniku fermentacji alkoholowej, życiodajny napój. Nazwa ta przyczyniła się także do nazwania głównego mięśnia worka mięśniem piwnym.

10. Tasiemiec nieuzbrojony (czlonus erectus). Część ośrodkowego układu nerwowego, podczas ewolucji przejęła rolę jądra móżdżku. Szczególnie podczas kontaktu z partnerką/partnerem odpowiada za funkcje myślowe i poznawcze. Niestety, nie jest to narząd na tyle rozwinięty, by procesy te mogły przebiegać sprawnie. Podczas używania lateksowych środków antykoncepcyjnych mamy do czynienia z tasiemcem uzbrojonym (czlonus erectus condomus). Zalecane.

11. Wypustka nibyrączki (pivus stoiakus) w toku ewolucji przekształciła się w idealne trzymadełko do półlitrowej butelki lub puszki piwa.

12 . Kciuk - palec telewizyjny (palicus pilotus) służy głównie do zmieniania kanałów na pilocie.

13. Wskazujący palec wydobywczy, glutny (palicus smarcus), idealny do dłubania w trąbce węchowej.

14. Palec środkowy (palicus fuckus) pełni funkcję sygnalizatora emocji negatywnych.

15. Palec kawalerski (palicus matrimonius) służy do tego, by ściągać z niego obrączkę w niewygodnych dla osobnika sytuacjach.

16. Palec mały ( palicus maloglutus). Zasadniczo do dłubania w zębach, ale pełni również funkcję wspomagającą w wydobywaniu drobnych wydzielin z trąbki węchowej..

17. Zginacz kolanowy (rzepkus klencus) to narząd szczątkowy, zazwyczaj używany raz w życiu przez osobnika - w celu oświadczyn. Mechanizm zginania zanikający za sprawą sikania na stojąco.

18. Nibynóżka tylna (nogus footballus ) osobnikom młodszym służy do kopania piłki. Funkcja zmienia się z biegiem lat w narząd wyciągnięty na stoliku przed telewizorem. Nibynóżka, w młodszym wieku osobnika, pełni także funkcje obronne.

19. Pięta Achillesa (ostrogus rogovatus) wbrew nazwie to najtwardsza część osobnika,  zaraz po cewce sercowej. Nawet narząd nr 10 nie osiąga takiego poziomu twardości. Do rozwoju pięty Achillesa przyczynia się niechęć do prawidłowego używania pumeksu.

20. Płetwa dolna (platvus odorous), często zakończona szponem. Narząd wydający z siebie charakterystyczny „zapaszek sportowy”, wszechobecny w męskich szatniach i pokojach. Płetwa odpowiada także za utrzymanie osobnika w pozycji pionowej, co jest utrudnione po spożyciu paliwa - patrz punkty 5, 9, 11.


UWAGA! Anatomia męska jest jedynie wizją autorki. Pogromczyni nie ma na celu nikogo krytykować i obrażać. Jak większość tekstów na blogu Pogromczyni, tekst pisany był z przymrużeniem oka.

Oglądany: 133702x | Komentarzy: 23 | Okejek: 437 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

24.04

23.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało