Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jeszcze nowsze wersje popularnego serialu

15 112  
3   2  
Na fali powodzenia tej pouczającej audycji, także postanowiłem coś stworzyć, oto najnowsze klony bradera;

DE-BIL BRADER

Debilny Brat. Wspaniałe reality-show, kilkunastu ochotników, przeciętnych obywateli, wyselekcjonowanych dzięki skomplikowanym i tajemnym testom opracowanym przez najwyższej klasy specjalistów (chodzi o to, aby wybrańcy byli maksymalnie przeciętni), trafia do zamkniętego zakładu dla osób chorych umysłowo zwanego dalej domem Debilnego Brata. Jest to prawdziwy dom wariatów, w którym spotykamy osoby ciężko chore psychicznie, lżej upośledzone, ludzi o zaburzonej osobowości itp... , oczywiście nasi ochotnicy niczym nie różnią się od stałych mieszkańców, a widzowie nie są informowani kto w domu Debilnego Brata jest nowicjuszem, sami ochotnicy także nie wiedzą co się z nimi dzieje, jak trafili do domu DB i czy są tam stałymi mieszkańcami. Zadaniem widzów jest odgadnięcie kto nie jest prawdziwym mieszkańcem domu DB, a nie jest to wcale proste zadanie (widzą państwo analogię do innego wspaniałego programu "AGENT"? -właśnie tutaj tkwi siła tego przedsięwzięcia, -połączenie tego co najlepsze). Jednak nie sama zagadka i cenne nagrody przyciągną przed ekrany rzesze widzów, najatrakcyjniejsza w tym wszystkim jest możliwość obserwowania prawdziwego życia, interakcji, konfliktów, przyjaźni itd.... jednym słowem każdy może w Debilnym Bracie odnaleźć siebie!

Bo wyobraźmy sobie spotkanie schizofrenika koprofaga z neurasteniczką ze skłonnościami do enurezjii i enkopresji? Czy on ją pokocha? Co ona o nim myśli? Czy lobotomia pomoże rozwiązać kłopoty zaprzyjaźnionej trójki psychopatycznych morderców-kanibali? Jak cierpiący na klaustrofobię klastomaniak przetrzyma w zamkniętych pomieszczeniach DB? Czy nie popsuje 22644 kamer i 18697mikrofonów? (no wszystkich na pewno nie da rady) A jak wygląda codzienne życie Napoleona?

To tylko przykłady, ale możliwości tkwiące w programie są ogromne, dodam że, wszyscy mieszkańcy będą uczestniczyć w różnorodnych grach i zadaniach, oczywiście nie ujawniam szczegółów, bo jak wiadomo konkurencja nie śpi, dlatego podaje jedynie tytuły; "gra w swobodne skojarzenia", "nie daj się porazić prądem", "rozwiąż ten krótki test", "czy chcesz o tym porozmawiać?", "bieg w kaftanie", "złap pielęgniarza" oraz wiele, wiele innych

Liczne zaskakujące pułapki rozmieszczone w całym domu DB (głównie bardzo silne impulsy elektryczne rażące znienacka, lodowate prysznice nie wiadomo skąd i ogromne kule, takie jak w filmie o Indianie Jonesie, goniące uczestników) oraz mniej liczne nagrody (batoniki pewnej firmy wyskakujące ze ściany, po naciśnięciu bardzo sprytnie ukrytych zielonych przycisków) mają za zadanie dodać programowi jeszcze więcej emocji.

Z góry wiadomo, że serial osiągnie rekordową oglądalność, wszyscy miłośnicy reality TV właśnie tutaj, mogą stanąć oko w oko ze swoimi prawdziwymi problemami; voyeuryzmem, schizofrenią, kompleksami, oligofrenią. Debilny Brat - cudowne telewizyjne zwierciadło najlepiej zaspokoi ich potrzeby obnażając (dosłownie i w przenośni) człowieka całkowicie.

bardzo wyrywkowy słowniczek ważniejszych pojęć;

voyeuryzm -dewiacja przejawiająca się dążeniem do zaspokojenia seksualnego przez podglądanie innych osób w sytuacjach intymnych. Voyeur usiłuje podpatrzeć zachowania seksualne, którym nie ośmiela się oddawać [...] voyeuryzm najczęściej tłumaczy się podświadomym kompleksem kastracyjnym
schizofrenia -stan patologiczny w którym zerwany zostaje kontakt z realnym (zewnętrznym) światem, charakteryzuje się oderwaniem od rzeczywistości , myśleniem autystycznym [....], dziwnym zachowaniem, nielogicznym rozumowaniem [...] , halucynacje słuchowe (głos komentujący myśli chorego) [...] -czyżby głos big bradera???
oligofrenia -niedorozwój intelektualny [...] przyczyny dziedziczne, środowiskowe rzadziej w wyniku infekcji lub urazu [...] nie mylić z otępieniem będącym patologicznym pogorszeniem możliwości intelektualnych, często świadomym, oligofrenia nie jest uświadamiana i dotyka w tym samym stopniu inteligencję, emocjonalność, humor jak i zmysł moralny [...]
koprofag -odżywiający się odchodami [...]
enkopresja -mimowolne zanieczyszczanie się kałem, niezależna od woli niemożność utrzymania stolca, występująca najczęściej w ciągu dnia [...] często w ten sposób zostaje nieświadomie wyrażona agresja wobec frustrującego otoczenia [...]
klastomania -patologiczna, chorobliwa skłonność do niszczenia [...] głównie wartościowych przedmiotów [...]

POLISH BROTHER

Polski Brat. Nieobliczalne reality-show, kilkunastu ochotników, przeciętnych obywateli (ale tylko Polaków), wyselekcjonowanych dzięki skomplikowanym i tajemnym testom opracowanym przez najwyższej klasy specjalistów (chodzi o to, o co poprzednio!), zostaje zamkniętych we wspólnym domu Polskiego Brata na czas długi nieokreślony. Generalnie wszystko wygląda tak samo jak w klasycznym big braderze z tą jednak różnicą, że uczestnicy nic nie muszą robić, nie dostają żadnych zadań, nikt na nikogo nie głosuje (co nie znaczy, że nikt nie odpadnie), nie ma żadnych gadających "głosów"............ALE............jest jeden istotny szczegół, a mianowicie, mieszkańcom PB zostają udostępnione NIEOGRANICZONE zapasy gorzały (np. takie kraniki "marzenie" w ścianach). Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć co będzie się działo, jedno jest pewne, że dziać to się tam będzie. Jak to mówią; "Oj będzie się działo".........................

Nagrodą dla najlepszych będzie skrzynka wódki.

Duże możliwości programu, na przykład przy okazji realizacji tego przedsięwzięcia, które na pewno zdobędzie popularność na świecie, można wypromować nowy eksportowy produkt o swojskiej nazwie "Polish Brother Vodka"

Jak już wspomniałem projekt nieprzewidywalny i nieobliczalny (nie wiadomo czy inwestycja się zwróci) ale bardzo ciekawy

Death-bed Brother

Brat Śmiertelne Łoże. Straszliwe, mrożące krew w żyłach reality-show, kilkunastu śmiałków, nieprzeciętnych obywateli, wyselekcjonowanych dzięki skomplikowanym i tajemnym testom opracowanym przez najwyższej klasy specjalistów ( tym razem chodzi o to, aby byli to ludzie o stalowych nerwach, najlepiej ciężko doświadczeni przez TV, wyjadacze seriali, -po prostu najtwardsi z twardych ), umieszcza się w klasycznym bigbraderowym domu. Tym razem uczestnicy zamiast wielu zadań dostają tylko jedno zadanie, jest to jednak zadanie swoją trudnością i poziomem niebezpieczeństwa przekraczające wszystko co człowiek jest w stanie wymyślić. Zadanie to jest tak straszliwe, że nie wiem czy mogę je tu opisać, ... zaryzykuję jednak, ci nieustraszeni bohaterowie mają za zadanie; oglądać swój własny program (tzn. mają oglądać tego bradera w, którym sami występują). Tak proszę państwa, wiem, że to przerażające, wiem ,że większość po prostu nie wytrzyma tej śmiercionośnej nudy. Ale o to tu chodzi, jest to najniebezpieczniejszy ( przegrani płacą cenę najwyższą - umierają z nudów ) program z gatunku reality TV.

Prawdziwa śmierć na ekranie, to więcej niż prawdziwe życie, to coś na co telewidzowie czekali już od dawna dlatego program ten powinien równać się popularnością z Debilnym Bratem. Największą słabością ( a raczej zaletą ) BŚM jest fakt , że jedna edycja programu trwa bardzo krótko (uczestnicy niezwykle szybko umierają z nudów), to stwarza nowe możliwości; ->więcej edycji ->zwycięzca jednej przechodzi do następnej ->w następnej umiera jako pierwszy ->nowy zwycięzca ->przechodzi do nastepnej...itd. w efekcie główna ( oczywiście olbrzymia ) nagroda cały czas pozostaje w rękach TV co w efekcie oczywiście znacznie obniża koszty produkcji.

Plant Brader

Roślinny Brat. Najtańsze i najfajniejsze reality-show, kilkunastu ochotników, przeciętnych obywateli, wyselekcjonowanych dzięki skomplikowanym i tajemnym testom opracowanym przez najwyższej klasy specjalistów (chodzi o to, aby wybrańcy byli maksymalnie przeciętni) wcale tu nie ma. Są za to nasionka jakiejś roślinki, np. fasolki, agawy, bzu, forsycji, ale najlepiej jeśli będzie to jakieś długowieczne drzewo; baobab jakiś czy inna sekwoja, lub po prostu swojski dąb. Zasadzamy, umieszczamy trzy kamerki (choć i jedna wystarczy), może być mikrofon ale niekoniecznie no i program gotowy -ciekawszy niż klasyczny big brader, o wiele, wiele tańszy, posiadający cenne walory edukacyjne, nieobliczalny (nie wiadomo co wyrośnie i jak się rozrośnie), a w przypadku długowiecznych drzew łączący wiele pokoleń. Po prostu same zalety!

WSZYSTKIE PRAWA DO PROGRAMÓW SĄ ZASTRZEŻONE, POWYŻSZE PROJEKTY JUŻ SPRZEDAŁEM RÓŻNYM TELEWIZJOM, ZOSTANĄ ONE ZREALIZOWANE W NAJBLIŻSZYM CZASIE, PAMIĘTAJ! WYKORZYSTANIE TYCH POMYSŁÓW GROZI CI DŁUGOTRWAŁYM I KOSZTOWNYM PROCESEM


Oglądany: 15112x | Komentarzy: 2 | Okejek: 3 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało