Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Beer Pong, czyli Piwny Ping Pong

210 590  
402   33  
Co można zrobić z piwem, prócz wypicia go? Można je wypić w duchu sportowej rywalizacji! Mamy dla was propozycję, idealną na imprezy i mniej oficjalne przyjęcia, a jakże pasująca do urozmaicenia zakrapianych wieczorów. Panie i panowie, przed wami - Beer Pong.

Beer Pong (nazywany też Bejrut) to rodzaj gry studenckiej, polegającej na piciu piwa, w której gracze rzucają piłeczkami ping-pongowymi do kubków z piwem, stojących po drugiej stronie stołu. Zazwyczaj w zabawie biorą udział dwie drużyny po dwie osoby każda.

Do każdego z nich wlewa się piwo do mniej więcej 1/4 – 1/3 wysokości. Oprócz tych z piwem, potrzebne są dwa kubki na wodę (w celu opłukania piłeczki).
Nie ma sztywnych zasad. Kubków na ogół jest 6, 10 lub 15, ułożonych w kształt trójkąta.


Celny rzut oznacza, że drużyna przeciwna musi wypić zawartość trafionego kubka. Przyjmuje się, że musi to zrobić w miarę szybko, inaczej dostanie do wypicia karną kolejkę lub przegra. Opróżniony kubek usuwa się ze stołu. Piłeczki rzuca się drużynami na zmianę, a jedna runda to wykonanie czterech rzutów – po jednym przez każdego z członków drużyn.
Wygrywa ten, kto szybciej trafi wszystkie kubki przeciwnika. Przegrani muszą dodatkowo wypić piwo pozostałe po zwycięskiej stronie.


Potrzebne wyposażenie:

- Długi stół.
- Przynajmniej 4. piłeczki do ping-ponga, ale zaleca się więcej.
- Zazwyczaj od 14 do 32 plastikowych kubków (najczęściej 0,5 litrowych), w zależności od skali gry.
- Piwo!


Wymiary oficjalnego stołu:

Zasady dodatkowe po wcześniejszych ustaleniach:

- Dopuszczone są rzuty, w których piłeczka odbija się najpierw od stołu. Drużyna przeciwna może wtedy strącić ją ręką w locie, ale uwaga: istnieje ryzyko strącenia też swoich kubków, co jest równoznaczne z przegraną lub karną kolejką.

- Łokieć rzucającej osoby musi być za linią krawędzi stołu. Zapobiega to oszukiwaniu przez osoby wyższe z większym zasięgiem ramion.

- Po ustrzeleniu kilku kubków, możliwe jest ustawienie tych pozostałych na stole w łatwiejszą do trafienia formację (np. w trójkąt, jeśli pozostały 3 kubki). Drużyna przeciwna musi o to poprosić (zazwyczaj nie więcej niż dwa razy w ciągu meczu).

Przykładowe formacje kubków:


- Ilość piwa  w kubkach może być inna od sugerowanego 1/4 – 1/3 wypełnienia.

- Można dodać do formacji kubki specjalne (np. innego koloru, w którym jest jakiś mocniejszy alkohol).

- Jeśli drużyna ustrzeli ostatni kubek, przeciwnicy mają szansę na tzw. „zbawienie” – muszą trafić wszystkie kubki wygranych bez chybienia. Jeśli im się uda, ogłasza się remis. Zasada „zbawienia” nie obowiązuje, jeśli ostatni kubek został trafiony w ostatniej rundzie przez obydwu członków drużyny wygranej.

- Przegrani mogą wykonać jakąś czynność, którą nakażą im zwycięzcy (np. bieg bez ubrania po okolicy).


Historia:

Pierwotna wersja gry została prawdopodobnie wymyślona w latach ‘50-‘60 na Uniwersytecie Dartmouth w Hanower (New Hampshire, USA) i wykorzystywane w niej były również tradycyjne paletki do tenisa stołowego. Wersja bez nich powstała w latach ’80, kiedy przyjęła nazwę „Bejrut”. Najpewniej wzięła się ona z nawiązania do walk toczonych w tamtym czasie w Libanie podczas wojny domowej.

Zawody Beer Pong:


 


Wersja dla wyposzczonych ;)Krótki film instruktażowy:

https://www.youtube.com/watch?v=8oIZ9bZoi3c


Cały mecz (20 min):

https://www.youtube.com/watch?v=16d-qhTP4hY


Uwaga:

1. Przed i podczas grania pamiętajcie o higienie! Piłeczki trafiają z rąk do rąk i upadają często na ziemię, a później lądują w piwie, które pijecie. Nikt chyba nie chce dodawać do późniejszego kaca dodatkowych problemów zdrowotnych. Przyda się kubeczek z wodą do przemywania piłeczki.

2. W związku z dużą ilością piwa i szybkością picia (mecz trwa zazwyczaj od 10 do 20 min.) zaleca się wykorzystanie słabszych rodzajów piwa. Chodzi przecież o dobrą zabawę, a po kilku meczach tak czy siak będziecie fruwać ;)


Jeśli ktoś już grał, niech podzieli się wrażeniami. A może nazwiemy te grę po prostu Piw Pong?

Ps. Będziemy w nią grali na IX Zlocie Bojowników Joe Monster.org, będzie relacja, ale tylko jeśli  nie wszyscy uczestnicy trafią na izbę wytrzeźwień...

Oglądany: 210590x | Komentarzy: 33 | Okejek: 402 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.12

01.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało