Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Więzienne gadżety, które miały pomóc w ucieczce

195 839  
1638   73  
Więźniowie mają zazwyczaj mnóstwo wolnego czasu. Jak myślicie, czy jego większość spędzają na robótkach ręcznych? Cóż, i oni dobrze wiedzą, że kreatywność popłaca. Zwłaszcza, gdy na szali leży powodzenie ucieczki.

#1. Klasyka

Ręcznie wykonana "lina" w stylu klasycznym. Zrobiona z prześcieradeł i powłoczek, a także ze ścierek do naczyń. Długość: 16 metrów. 2 maja 1998 roku dwóch więźniów użyło jej podczas nieudanej próby ucieczki z szóstego piętra więzienia Santa Fu w Hamburgu. Jeden z nich spadł, drugiemu zaś udało się dostać na dach przy bramie głównej, ale zarejestrowała go kamera przemysłowa.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#2. Schowek na narkotyki 

W pustej przestrzeni wewnątrz protezy nogi więźniowie często szmuglowali narkotyki do cel więzienia Santa Fu w Hamburgu. Dopiero około 1984 roku ich zachowanie wydało się podejrzane strażnikom więziennym, którzy zaczęli częściej i dokładniej kontrolować niepełnosprawnych skazańców.
 
  Kliknij i zobacz więcej!

#3. Drabina

Została wykonana ze stalowych szyn wyjętych z regałów na książki. 10 października 1994 roku więźniowie Gerhardt Polak i Raimund Albert użyli takiej drabiny podczas udanej ucieczki z więzienia Santa Fu w Hamburgu.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#4. Kastet

Na obrazku kastet z watowaną rączką. Wykonany został z brzeszczotu, który najprawdopodobniej skradziono z więziennego warsztatu. Broń ta została odnaleziona w więzeniu Wolfenbuttel w Niemczech około 1993 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Maczuga

Ten "wihajster" został znaleziony w 1997 roku w warsztacie metalowym w więzieniu Santa Fu w Hamburgu. Anonimowy (na jego szczęście) więzień skonstruował tę maczugę i sprytnie ukrył. Może ona służyć jako broń albo może pomoć w ucieczce, gdyż za jej pomocą można odsunąć/przesunąć drut kolczasty.
 
.Kliknij i zobacz więcej!

#6. Nadajnik radiowy

Wykonany z części starych radioodbiorników w w więzieniu Wolfenbuttel w Niemczech (na obrazku bez baterii). Więźniowie czasem montowali takie wynalazki w jednej z cel, by być przygotowanymi na zbliżające się rewizje. Pomocne także przy porozumiewaniu się między poszczególnymi celami. Jako odbiornik służyło standardowe radio.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#7. Odbiornik radiowy

W latach 70. jeden z więźniów w więzieniu w Ludwigsburgu zmontował po cichu to radio i ukrył je w encyklopedii.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#8. Grill/Toster/Opiekacz

Więzień z Ludwigsburga sklecił to wielofunkcyjne urządzenie z drutu, zepsutej grzałki i folii aluminiowej. Zostało ono znalezione podczas rewizji w jednej z cel i skonfiskowane, gdzieś w latach 80.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#9. Sztylet

Ukryty został w drewnianym krucyfiksie. Znaleziony w jednej z cel w więzieniu Wolfenbuttel w roku 1994. Mógłby służyć jako broń lub pomoc przy ucieczce. W tamtych czasach krucyfiksy w więzieniu były produkowane masowo, tym bardziej gdy więźniowie spostrzegli, że mogą one służyć do innych celów.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#10. Pistolet

Ta broń została znaleziona wraz z innymi rodzajami broni palnej wykonanymi rękami więźniów w jednej z cel więzienia Celle 15 października 1984 roku. Pistolet ten został wykonany w warsztacie metalowym. Naładowany był kawałkami stali i główkami zapałek.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#11. Faja

Wykonana z pustej tubki po chrzanie, a skonfiskowana w więzieniu Santa Fu w Hamburgu. Bonga, takie jak to, były pośród więźniów najbardziej popularnymi z zakazanych przedmiotów. Materiały, z których były wyrabiane odzwierciedlają wyobraźnię artystów (czyt. więźniów). Oraz ich priorytetowe potrzeby...
 
Kliknij i zobacz więcej!

 
Jeśli macie ochotę, drodzy Bojownicy, pooglądać inne arcydzieła twórczych skazańców zapraszamy tutaj
 
 
1

Oglądany: 195839x | Komentarzy: 73 | Okejek: 1638 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.05

28.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało