Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

25 logo, które mają też ukryte znaczenie

202 690  
1342   66  
Dobre logo to bardzo ważny element biznesu. Zwłaszcza, jeśli skrywa w sobie ukryty przekaz dla podświadomości klienta. Oto zbiór 25 bardzo interesujących wizji projektantów symboli, które mają w sobie takie drugie dno.

W każdym z tych symboli twórca zawarł pewną ukrytą aluzję, odnoszącą się do samej usługi lub profilu firmy. Zobaczmy, czy uda się wam je rozgryźć... Zaczynamy!

Body Wisdom


Te rączki znają się na swojej robocie. Logo zaprojektowane dla ośrodka spa... Wymownie ułożone ręce wykonują relaksujący masaż, a zintegrowane są z oczami sowy, które symbolizują wiedzę.

ForkwireInternetowy serwis kateringowy, którego logo przedstawia widelec (fork) formujący znak "@" w kształcie przewodu (wire). Prawda, że banalne do zapamiętania?

Big Ten
Wielką Dziesiątką określa się radę najstarszych szkół średnich w jednym z amerykańskich oddziałów. Szkół tych jest jednak obecnie jedenaście. Nie chcąc zmieniać nazwy, w logo wkomponowano zgrabnie liczbę "11".

AmazonTo słynne logo jest wręcz ekstremalnie proste i przejrzyste. Sekret tkwi jednak w strzałce, która sugeruje, że Amazon posiada wszystko od "a" do "z" i wywołuje jednocześnie uśmiech zadowolenia na twarzy klienta.

ED (Elettrodomestici)Wyjątkowo twórcze logo firmy elektronicznej. Niesamowite połączenie dwóch przeciwstawnych przestrzeni, które formują się w litery "E" i "D", tworząc przy tym obraz wtyczki elektrycznej.

Eight
Eight, czyli z angielskiego "osiem". Każda litera w logo jest zatem wariacją, odnoszącą się do tej cyfry. Kapitalny pomysł i wykonanie.

Elle HiveElle Hive to firma, projektująca wszechstronne małe traktory. Litery "E" i "H" układają się wyraźnie w prosty obraz jednego z nich.

TobleroneBatonik, pochodzący z szwajcarskiego Berna, którego logo wyraźnie przedstawia Alpy. Ale czy tylko? Jeśli się lepiej przyjrzeć, widać sylwetkę niedźwiedzia, który znajduje się również w herbie miasta.

MarriageJakież to lepsze logo może symbolizować małżeństwo (marriage), jeśli nie to z lustrzanym odbiciem literek "R" w samej nazwie po środku? Bez zbędnych szczegółów, a mimo wszystko ogromnie wymowne.

Heart BeatsKoncept raczej oczywisty, ale mimo wszystko bardzo sympatyczny. Dwie nutki zgięte w taki sposób, aby formowały serce i słuchawki jednocześnie. Ekspresja delikatności dla formuły "miłość do muzyki".

!N3K8Złożoność tego logo stanowi o jego pięknie. Brytyjska firma od doradztwa informatycznego i analizy systemowej. Kombinacja liter i cyfr (chodzi o ich wymowę - three/eight), która sama sobą wyjaśnia znaczenie słowa "intricate" (skomplikowany, zawiły).

FedExTo logo mogliście zapewne widzieć wiele razy, ale czy ktoś zauważył strzałkę między "E" i "X"? Obrazuje ona szybkość, kierunek i niezawodność tej świetnej firmy kurierskiej.

ReviewJeśli zabrać fragment litery "v" w słowie "review" (przegląd, recenzja), uformuje się znany każdemu znaczek zatwierdzenia (symbolizujący np. przychylną recenzję). Genialne!

LafayetteJeśli kiedyś odwiedziliście słynne Galerie Lafayette w Paryżu, zauważyliście być może, że logo reprezentuje niejako samo miasto, formując z połączonych liter "t" - Wieżę Eiffla. C’est magnifique!

PakuyFirma zajmująca się pakunkiem towarów. Logo przedstawia zatem pudełko, rozwarte w kształt litery "P".

Hartford WhalersTutaj mamy swoiste trzy w jednym. U góry ogon wieloryba (whale), poniżej litera "W" na zielono, a na środku przestrzeń w kształcie litery "H".

ZIPZip - czyli potocznie rozsuwany zameczek. "I" po środku zostało nim tak zastąpione, aby złączyć ze sobą "Z" oraz "P".

VIA Rail CanadaPiękne logo kanadyjskiego przewoźnika, w którym litery tworzą tory kolejowe po środku. Patrząc również "do góry nogami" logo jest niezmienne - może to symbolizować udaną podróż w obie strony.

MosleepWidzimy tu, jak projektant świetnie połączył łóżko z literą "M", tworząc tym samym logo dla stowarzyszenia doktorów, zajmujących się problemami ze snem (sleep).

FugaZnak rozpoznawczy Centrum Architektury w Budapeszcie, który przypomina bardziej labirynt. Jeśli patrzeć jednak na białą linię, nazwa staje się dobrze widoczna.

Piano ForestForest, czyli las. Autor przekazuje wiadomość w subtelny, lecz ewidentny sposób, formując klawisze pianina w kształt drzew.

NorthWestStare logo tych linii lotniczych, na którym pomysłowo podzielona litera "W" daje również literę "N" i jednocześnie wskazuje małą strzałką kierunek północno-zachodni (north-west).

Horror FilmsMożna by to określić, jako prawdziwą esencję kreatywności. Zwykła rolka filmowa, zmieniona nagle w twarz przestraszonego ducha. Wpadające w pamięć.

Yoga AustraliaNa pierwszy rzut oka nie widać tutaj nic nadzwyczajnego, ot kobieta wykonująca jedno z ćwiczeń jogi. Jeśli się jednak przyjrzeć, widać wyraźnie zarys kontynentu australijskiego, pomiędzy jej ręką a uniesioną nogą.

GoogleW swoim logo Google umieszcza od czasu do czasu różne aluzje do aktualnych wydarzeń na świecie. 25-lecie powstania protokołu internetowego TCP/IP, postanowiła uczcić, ukrywając w nim rok "2008", utworzony z przewodu internetowego. Ale to nie wszystko. Konfetti, które widać pod tą liczbą, układa się w napis "SYN SYN ACK ACK" - są to instrukcje wykorzystywane w protokole TCP/IP.


I co, podliczamy punkty? Ile ukrytych powyżej symboli byliście w stanie dostrzec wcześniej?

Jeśli znacie jakieś inne logo, które mają ukryte znaczenia, wpiszcie w komentarzach.
1

Oglądany: 202690x | Komentarzy: 66 | Okejek: 1342 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

01.04

31.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało