Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 niecodziennych konkursów piękności

180 552  
1075   45  

#1. Miss Miny Lądowej

Kliknij i zobacz więcej!

Miliony min lądowych rozmieszczonych wzdłuż i wszerz Angoli podczas krwawej wojny domowej były inspiracją dla powstania konkursu dla okaleczonych kobiet. Stworzony przez norweskiego artystę Mortena Traavika konkurs przedkłada dumę i zaangażowanie ponad fizyczną doskonałość. W tych zawodach dziesięć kobiet bierze udział w walce o tytuł najpiękniejszej okaleczonej mieszkanki Angoli. Pierwsza nagroda? Proteza nogi.

#2. Miss W Ciąży

Kliknij i zobacz więcej!

To, że Twój brzuch się powiększył, nie oznacza wcale, że nie możesz brać udziału w konkursach piękności. Dość już chowania się pod sukienkami przypominającymi namioty. Konkurs dla pań w ciąży preferuje piękno z brzuszkiem. I tak, owszem. One też chodzą w bikini.

 

 

#3. Miss Imperium Klingonów

Kliknij i zobacz więcej!

Konkurs piękności Miss Imperium Klingonów odbywa się co roku na zjeździe miłośników Star Trek na Dragon Con w Atlancie i ma na celu odkrywanie piękna nie z tego świata. Definicja piękna, branego pod uwagę w tym konkursie, może nieco różnić się od konwencjonalnej. Kobiety stroją się, by wyglądać jak przedstawicielka społeczeństwa Klingonów, postaci z serialu Star Trek. Konkurs jest podzielony na trzy części, gdzie wybiera się Miss Klingonów w kategoriach: Piękno, Talent i Osobowość.

 

 

#4. Miss Sztucznego Piękna

Kliknij i zobacz więcej!

Po tym, jak dziewczyna z Chin została zdyskwalifikowana z konkursu piękności za poddanie się operacji plastycznej, grupa ludzi zdecydowała się zorganizować w 2004 konkurencyjne zawody. Jedyne kryterium uczestnictwa to poddanie się w przeszłości przynajmniej jednej operacji plastycznej. Uczestniczki konkurowały o tytuł Miss Sztucznego Piękna, a wiek finalistek wynosił od 18 do 62 lat. Wszystkie panie – wliczając jednego transseksualistę – musiały okazać zaświadczenie lekarskie o przebytym zabiegu. To było wydarzenie bez precedensu.

#5. Miss plemienia Navaho

Kliknij i zobacz więcej!

Oczywistym jest, że uczestniczki musiały być członkiniami plemienia Navaho, ale to co budzi zdziwienie, to część w której musiały zademonstrować swoje „umiejętności plemienne”. W części tej panie brały udział między innymi w konkurencji polegającej na zarżnięciu owcy. Jury pod uwagę brało elegancję jak i skuteczność przeprowadzanej operacji. Uczestniczki podczas tej konkurencji miały na sobie kostium konkursowy (sukienki lub strój plemienny) „przyozdobiony” rzeźnickim fartuchem.

#6. Miss Jumbo

Kliknij i zobacz więcej!

Na Tajlandii odbywa się konkurs piękności Miss Jumbo na najpiękniejszą „dużą” kobietę. To coroczne wydarzenie ma miejsce w Samphran Elephant Ground koło Bangkoku jako część Bankietu Jumbo – uczty słoniowej. Konkurs przebiega w taki sposób, aby wybrać uczestniczkę, która najlepiej potrafi oddać cechy słonia, jego wdzięk, elegancję i... rozmiar. Zwyciężczyni będzie miała zaszczyt przewodniczyć Bankietowi Jumbo i pomoże w promowaniu akcji ratowania słoni na Tajlandii.

#7. Miss Słodka Staruszka

Kliknij i zobacz więcej!

Miss Słodka Staruszka to ogólnonarodowy konkurs piękności dla uroczych pań powyżej 58 roku życia, odbywający się co roku w Fall River w Massachusetts. Żeby udowodnić publiczności, że seniorki wciąż mają dużo ikry, uczestniczki współzawodniczą w konkurencjach bazujących na ich talencie, udzielają wywiadów i prezentują się w strojach wieczorowych. Konkurs został zapoczątkowany w 1978 roku jako pomysł na zbieranie pieniędzy dla fundacji Lions Club i od tej pory stał się ogólnonarodowym wydarzeniem.

#8. Miss Armii Rosyjskiej

Kliknij i zobacz więcej!

Cóż może zrobić biedna armia rosyjska, by zyskać sobie lepszą opinię wśród narodu i zachęcić większą liczbę mężczyzn do wstąpienia w jej szeregi? Otóż rosyjskie ministerstwo obrony narodowej zadecydowało, by zorganizować konkurs piękności. I tak w czerwcu 2005 roku dziewiętnastu żołnierzy i marynarzy w spódnicach wzięło udział w tych zawodach, transmitowanych na żywo przez rosyjską telewizję. Konkurencje były przeróżne, od przechadzania się po wybiegu dla modelek w mundurze i śpiewaniu piosenek z akompaniamentem gitary (pamiętne: „Nasz główne zadanie to strzelanie; chłopcy dopiero na drugim planie”), poprzez ćwiczenia musztry wojskowej, czołganie się w pełnym umundurowaniu, wchodzenie do czołgu na czas i bieganie z bronią automatyczną włącznie. Koniec końców jury przyznało główną nagrodę porucznik Kseni Agarkowej, inżynierowi z rosyjskiej floty północnej. Niestety, występy pań w bikini nie znalazły się w programie…

#9. Miss Świata Egzotyki

Kliknij i zobacz więcej!

Konkurs Miss Świata Egzotyki to coroczny konkurs burleskowy wraz z konwencją, który odbywa się w Las Vegas. Podczas tej gali zbierane są pieniądze na Hale Sław Burleski („Burlesque Hall of Fame”). Wydarzenie to przyciąga zarówno byłe królowe burleski z poprzednich dekad, jak i aktualnie występujące na tej scenie panie. Konwencja składa się z szeregu występów, a punktem kulminacyjnym jest konkurs o koronę dla najlepszej artystki, która będzie nosiła dumne miano Miss Świata Egzotyki.

#10. Miss i Mister Pośladek

Kliknij i zobacz więcej!

 
Konkurs na najpiękniejsze pośladki świata został zapoczątkowany w 2007 roku przez producenta bielizny Sloggi. Jest on rozgrywany zarówno w kategorii płci żeńskiej, jak i męskiej, a zwycięzca wygrywa kontrakt modelki/modela.


Oglądany: 180552x | Komentarzy: 45 | Okejek: 1075 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

26.02

25.02

24.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało