Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 dziwacznych świąt i zwyczajów

95 111  
595   23  

#1. Tajlandia

Thailand Myślisz, że życie twojej rodziny jest skomplikowane? Spróbuj zostać członkiem rodziny królewskiej Tajlandii. Jest bardzo poważana przez mieszkańców kraju, ale niestety porozumiewa się prywatnym, starożytnym językiem znanym tylko rodzinie i kilku uprzywilejowanym osobom.

#2. Szkocja

W Sylwestra w Szkocji w kulminacyjnym momencie śpiewa się "Auld Land Syne", wiersz napisany przez szkockiego poetę Robbie''go Burns''a. Szkockie obchody Nowego Roku zwane są "Hogmanay" i zawierają jedne z najbardziej unikalnych tradycji z którymi kiedykolwiek mogłeś zetknąć się np.: spłacanie długów i palenie tzw. Clavie. Clavie to beczka pełna żywicy i wiórów, która jest podpalana, a następnie przeprowadzana przez miasto zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż do momentu usadowienia jej na kamieniu, aż do wypalenia.

Scotland

#3. Botswana

Nowy Rok jest ważny również dla ludu Tswana. Jego członkowie wierzą, że małżonkowie muszą odbyć seks o północy w Sylwestra, co zapewni im dobrobyt na resztę roku. Skutkiem nieobecności na ceremonii są potem szybkie rozwody.

Botswana

#4. Czechy

Czy marzyłeś o kąpieli w piwie? Teraz możesz. W Republice Czeskiej, piwne kąpiele stają się bardzo popularne, stosuje się je w SPA i innych dziedzinach odnowy biologicznej. Odmładzające dla nerwów i skóry. Teraz możesz wziąć kąpiel w piwie, a po wyjściu cuchnąć jak menel! Brzmi zachęcająco!

Czech Republic

#5. Chiny

Kiedy jedziesz to Chin zawsze spodziewasz się, że zjesz dziwne dania. W południowym Hunan możesz liczyć na coś, czego nie miałeś od dziecka: mleko z piersi karmiącej matki. Jest dostarczane przez lokalne kobiety karmiące niemowlęta. Regionalne restauracje przygotowują dania zawierające ludzkie mleko, pełne smaku i macierzyńskiej miłości.

china

#6. Hiszpania

W ostatnią środę sierpnia,  ulice Bunol w Hiszpanii,  zamieniają się na kolor czerwony... dzięki pomidorom. La Tomatina jest tygodniowym festiwalem, a kończy go wielka bitwa pomidorowa w której udział biorą dziesiątki tysięcy ludzi i ponad sto ton przejrzałych pomidorów.

spain

#7. Włochy

Kuchnia włoska kojarzy nam się z makaronem i winem. Jednak w piątek przed Wielkim postem obywatele Ponti  jedzą omlet z 1000 jaj. Ten omlet pozwala się im nacieszyć bogatym jedzeniem po raz ostatni przed wielkim postem. Co też sprawia, że właśnie zastanawiasz się, gdzie można znaleźć wystarczająco dużą patelnie.

italy

#8. Mauretania 

Otyłość jest bardzo mocna zakorzeniona w muzułmańskiej Mauretanii, w skutek czego młode dziewczęta są zmuszane do jedzenia. Mauretańskie dziewczyny nie mogą szukać  wcześniej męża dopóki nie osiągną wagi od 60 do 100 kg. Do czasu, gdy nie osiągną podanego limitu są karane za brak apetytu. "Powiększające" sanatoria i leki na pobudzenie apetytu nie są tu rzadkością.

france

#9. Francja

25 listopada jest świętem św Katarzyny Aleksandryjskiej, która jest patronką niezamężnych panien. We Francji, kobiety modlą się do posągu św. Katarzyny w intencji szybkiego zamążpójścia.

france

#10. Korea Północna

Św. Katarzyna nie miałaby o co się martwić w Korei Północnej. Tutaj zawieranie małżeństw jest zabronione przez prawo aż do 25 roku życia dla kobiet i 27 roku życia dla mężczyzn. Zakaz pozwala obywatelom zakończenie obowiązkowej służby wojskowej jak również spełnienie innych obywatelskich obowiązków.

Korea

#11. Republika Południowej Afryki

Poligamia, zakazana na Zachodzie, jest powszechnie praktykowane w całej Afryce. Zulusi twierdzą iż trzy to nie tłum, a wódz może posiadać tyle żon, na ile go stać.

south Africa

#12. Anglia

Jeśli myślisz o uprawianiu całkiem nowego sportu, spróbuj w Anglii. Tu obok krykieta i rugby odkryjesz dyscyplinę jedyną w swoim rodzaju: turlanie sera. W miasteczku Brockworth, Gloucestershire, tłumy gromadzą się na słynnej górze zwanej Cooper''s Hill. Dyscyplina ta polega na spuszczeniu z wierzchołka wzniesienia w dół okrągłego sera Double Gloucester, a uczestnicy wyścigu rzucają się w pogoń za nim. Pierwsza osoba, która znajdzie się na linii mety wygrywa ser za którym biegła. Jednak ser może być niebezpieczny, potrafi rozpędzić się nawet do około 112 km/h, a to wystarczająco szybko by powalić i ranić zgromadzonych widzów.

England

#13. Paragwaj

Każdy, kto widział sequel Shrek''a na pewno zakochał się w kocie - muszkieterze. Dzisiaj pojedynki uważa się za głupie i archaiczne, nie wspominając nawet o niebezpieczeństwach z nimi związanymi. Zaskakujące jest to, że pojedynkowanie się jest nadal legalne w Paragwaju, pod warunkiem wszakże, że uczestnicy tej zabawy są zarejestrowani jako krwiodawcy.

Paraguay

#14. Islandia

Ban na psy. W stolicy Islandii w Reykjaviku nielegalnym jest posiadanie psa. Prawdopodobnie nie stanowi to problemu jeśli podróżujesz z pieskiem, który mieści się w torebce, tak jak w przypadku Paris Hilton. Ale Islandia ma do zaoferowania niebywałe piękno, dla którego warto pozostawiać go w domu.

iceland

#15. Indie

Celebracja Holi, wielkiego święta dziękczynienia, to czas braterstwa i zabawy. Święto znane jest także jako Festiwal Kolorów. Mieszkańcy ubrani w białe szaty posypują się wzajemnie kolorowymi proszkami i oblewają  kolorową wodą.

india


Oglądany: 95111x | Komentarzy: 23 | Okejek: 595 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

07.12

06.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało