Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 niezwykłych historii bliźniąt

131 395  
868   14  
Zdarzyło się Wam urodzić bliźniaki, które są spod znaku bliźniąt? Mnie tak. Ale to tylko taka banalna historyjka w porównaniu do przytoczonych poniżej. Zobaczcie sami:

#1. Czarno – białe bliźniaki

Kliknij i zobacz więcej!

Brytyjska mama, Kylie Hodgson urodziła w 2005 roku bliźnięta, jedno czarno-, a drugie białoskóre. Eksperci twierdzą, że szanse na taki poród są jak jeden do miliona. Zdarza się tak czasami, gdy kobieta pocznie bliźniaki, które mają dwóch różnych ojców, ale w tym przypadku było całkiem inaczej. Matka i jeden ojciec dali początek życiu dwóm zupełnie różnym dzieciom z różnymi cechami fizycznymi (kolor skóry, kolor włosów, kolor oczu). Rodzice, Kylie i jej partner Remi Horder, sami mieli „mieszanych rodziców”, białe matki i czarnych ojców.
Ich bliźniaczki, Kian i Remee, tuż po urodzeniu miały niebieskie oczy, ale Remee miale włosy koloru blond, zaś Kian czarne włosy i ciemniejszą karnację skóry niż jej siostra. Od tamtej pory skóra Remee nieco się rozjaśniła, zaś Kian stała się jeszcze ciemniejsza, a oczy brązowe.

#2. Bliźniacze życia

Kliknij i zobacz więcej!

Historie bliźniaków jednojajowych są bardzo często zdumiewającymi opowieściami, ale chyba żadna z nich nie jest aż tak niecodzienna jak historia identycznych bliźniaków urodzonych w Ohio. Chłopcy zostali rozdzieleni tuż po urodzeniu i zaadoptowani przez różne rodziny. Nie wiedząc o sobie nawzajem, obie rodziny nadały swoim przybranym synom imię Jim. I tutaj zaczyna się seria podobieństw. Obaj dorastali nie mając pojęcia o swoim bracie-bliźniaku, obaj ukończyli szkolenie dla służb porządkowych, mają szczególne zdolności w stolarce i rysunku technicznym i każdy z nich ożenił się z kobietą o imieniu Linda. Syn jednego ma na imię James Alan, a drugiego - James Allan. Bliźniacy rozwiedli się ze swoimi żonami i ożenili ponownie z kobietami o imieniu Betty. Obaj mają psy, które wabią się Toy. Jim Lewis i Jim Springer spotkali się w końcu 9 lutego 1979 roku, po 39 latach od ich rozdzielenia.

#3. Bliźniaczki urodziły bliźniaki tego samego dnia

Kliknij i zobacz więcej!

W 2004 roku, 21-letnie Ashlee Spinks i jej bliźniacza siostra Andrea Springer urodziły bliźniaki przez cesarskie cięcie w Szpitalu Northside (Georgia, USA) tego samego dnia. Matki – nie używając żadnych leków na płodność – były w szóstym miesiącu ciąży, gdy dowiedziały się, że obie będą miały bliźnięta płci męskiej i że obie mają przewidziany termin porodu tego samego dnia. Ten przypadek „jeden na milion” był możliwy dlatego, że również mężowie Ashlee i Andrea mieli w swoich rodzinach przypadki narodzin bliźniąt.

#4. Najcięższe bliźniaki na świecie

Kliknij i zobacz więcej!

Billy Leon McCrary (1946 – 1979) i Benny Loyd McCrary (1946 – 2001) znani jako bliźniaki McGuire, zostali umieszczeni w Księdze Rekordów Guinnessa jako „Najcięższe Bliźniaki na Świecie” ważące odpowiednio 328 kg i 338kg. Urodzeni w Hendersonville, w Północnej Karolinie, bliźniacy zaczęli używać ich przybranego nazwiska McGuire i zyskali sobie sławę jako dwuosobowa drużyna wrestlerów oraz jako kaskaderzy. Billy McCrary zmarł 14 lipca 1979 roku w wieku 32 lat, w wyniku wypadku motorowego podczas popisów kaskaderskich w Niagara Falls. Benny żył ponad 21 lat dłużej, aż do 26 marca 2001 roku, gdy zmarł na zawał serca.

#5. Najstarsze bliźniaki na świecie

Kliknij i zobacz więcej!

“Kinsan Ginsan” to sympatyczny pseudonim nadany dwóm siostrom z Japonii, które pobiły rekord długowieczności wśród bliźniaków. Gin i Kin, których imiona oznaczają w języku japońskim „srebro” i „złoto” przyszły na świat 1 sierpnia 1892 roku w Nagoi (270km na zachód od Tokio). Kin była starszą siostrą Gin i mimo, że były identycznymi bliźniaczkami, miały różne grupy krwi. W 1991 siostry obchodziły 100 rocznicę urodzin, co zostały opisane szeroko w prasie, a sam burmistrz miasta Nagoja spotkał się z nimi i złożył życzenia. Ich zdrowie i witalność, pomimo wieku 100 lat, była zawsze „idealną formą życia w tak podeszłym wieku”. Kim zmarła w 2000 roku, a Gin rok później dożywając 109 lat.

#6. Bliźniaki o największej różnicy wzrostu na świecie

Kliknij i zobacz więcej!

Hussain Bisad z Londynu, którego wzrost wynosi 2,36m i jego siostra, mieszkająca w swojej ojczyźnie – Somalii, Khardra, która ma 1,65m wzrostu zostali uznani za parę bliźniąt o największej różnicy wzrostu. Hussain jest także posiadaczem największej dłoni wśród żyjących obecnie ludzi.

#7. Bliźniaczki rozdzielone przy narodzinach w Meksyku spotkały się przez przypadek w USA

Kliknij i zobacz więcej!

Bliźniaczki rozdzielone przy narodzinach 20 lat wcześniej w Meksyku nieoczekiwanie spotkały się, gdy jedna z dziewczyn podjęła studia na uniwersytecie w Long Island. Tamara Rabi nie miała bladego pojęcia, że Adriana Scott istnieje dopóki, dopóty inni studenci nie zaczęli mylić ich ze sobą. Dziewczynki zostały zaadoptowane przez dwie różne rodziny w Stanach Zjednoczonych. Tamara dorastała w żydowskiej rodzinie na Manhattanie w Nowym Jorku. Adriana wychowywała się w rodzinie katolickiej na Long Island, na obrzeżach miasta. Ale dziewczynki nie wiedziały o swoim istnieniu, dopóki Tamara nie przeprowadziła się do Long Island pewnej jesieni. Ludzie, których nigdy nie widziała, traktowali ją jak dobrą znajomą. Lekkie zakłopotanie przerodziło się w zdziwienie, gdy jeden z przyjaciół powiedział Tamarze, że zna kogoś tak podobnego do niej, że mogłyby być siostrami. Adriana, bo to o nią chodziło, uczęszczała do innego uniwersytetu, niedaleko Long Island. Po raz pierwszy skontaktowały się ze sobą przez internet. Okazało się, że obie zostały zaadoptowane i były dokładnie tego samego wzrostu 168 cm. W końcu jedna z nich odważyła się przesłać drugiej zdjęcie. Były do siebie tak podobne, iż nie mogło być żadnych wątpliwości. Od tej pory Adriana i Tamara stały się bliskimi przyjaciółkami.

#8. Bliźniaki urodzone w różnych latach

Kliknij i zobacz więcej!

Catalin i Valentin z Rumunii są bliźniakami, którzy urodzili się w różnych latach. Catalin przyszedł na świat w grudniu (dwa miesiące przed terminem porodu). Lekarzom udało się przyjąć poród drugiego syna, Valentina zgodnie z terminem dwa miesiące później, w lutym. Rumuńscy lekarze tłumaczą to zjawisko faktem, że matka bliźniaków doznała pewnych fizycznych malformacji, gdy sama była jeszcze embrionem i posiada dwie macice. Mniej więcej jedna na 50 tysięcy kobiet ma dwie macice, ale to był pierwszy przypadek, kiedy kobieta zaszła w ciążę w tym samym czasie w obu łonach, a narodziny jej dzieci miały miejsce dwa miesiące po sobie. Obaj bracia są zdrowi i zostali wypisani ze szpitala tego samego dnia.

#9. Jednojajowe bliźniaki podejrzanymi o popełnienie przestępstwa

Kliknij i zobacz więcej!

Biżuteria warta 6,8 miliona dolarów została skradziona ze sklepu jubilerskiego „Kaufhaus Des Westens”. Trzej zamaskowani przestępcy w rękawiczkach zostali nagrani na taśmach wideo kamer przemysłowych, gdy ześlizgiwali się po linach w luku magazynu, oszukując tym samym wyrafinowane systemy bezpieczeństwa. Tej nocy udało im się umknąć sprawiedliwości, ale zostawili za sobą dowód: DNA, znalezione w kropelce potu na lateksowej rękawiczce porzuconej przy linie. Policja sprawdziła materiał w niemieckiej bazie przestępców i mieli jedno trafienie – a w zasadzie dwa. Komputerowa identyfikacja DNA wskazała na Hassana i Abbasa O., braci bliźniaków z Libii. Policja zatrzymała braci i oskarżyła obu o kradzież z włamaniem, przestępstwo, za które grozi do 10 lat więzienia. Ale, tuż przed procesem zostali oni wypuszczeni na wolność. Oto dlaczego oddalono oskarżenie przeciwko braciom: „Z dowodów, które są w naszym posiadaniu wynika, że przynajmniej jeden z braci brał udział w przestępstwie, ale niemożliwym jest wskazanie, który z nich dopuścił się tego czynu”. Niemieckie prawo nie pozwala na skazanie kogoś tylko dlatego, że istnieje wobec niego uzasadnione podejrzenie. Policja w dalszym ciągu przyglądała się braciom, ale nie byli w stanie ani zatrzymać ich w kraju, ani monitorować stanu ich kont bankowych.

#10. Bliźniaki mające różnych ojców

Kliknij i zobacz więcej!

Wilma i Willem Stuart to holenderska para, która bezskutecznie starała się zajść w ciążę przez szereg lat, aż wreszcie zdecydowali się na metodę in vitro. Wkrótce potem odkryli, że będą rodzicami bliźniaków. Gdy chłopcy przyszli na świat, Koen miał niebieskie oczy, ciemne włosy i różową skórę, Tuen zaś ciemne oczy, ciemne włosy i brązową skórę. Analiza DNA wskazała, że tylko Koen jest synem Willema Stuarta. Raport ze śledztwa w tej sprawie nigdy nie został ujawniony, ale najprawdopodobniejsza wersja brzmi, że pipeta, w której przechowywano nasienie, była użyta po raz drugi, mieszając spermę Willema ze spermą innego mężczyzny. Szpital nazwał to „pomyłką, której głęboko żałują”. Państwo Stuart zapamiętali, że podczas badań i testów niezbędnych do zapłodnienia in vitro siedziała z nimi w poczekalni pewna ciemnoskóra para. Szpital zlokalizował tego mężczyznę i badania potwierdziły, że to właśnie on jest ojcem Tuena. Biologiczny ojciec nie rościł sobie jednak praw do opieki nad Tuenem, był szczęśliwy, że Stuartowie pokochali go i pozwolił im wychowywać chłopca.


Oglądany: 131395x | Komentarzy: 14 | Okejek: 868 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.10

18.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało