Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Tablicowy blogger z Liberii

60 935  
558   9  
Alfred Sirleaf jest odpowiednikiem bloggera. Prowadzi on “Wiadomości Codzienne” (“Daily News”), chatkę z wiadomościami na poboczu jednej z głównych dróg w samym środku Monrovii. Zaczął swoją działalność wiele lat temu, a jego głównym celem jest chęć przekazania wiadomości wszystkim, których nie stać na kupno gazety, w języku, który jest dla nich zrozumiały.

Kliknij i zobacz więcej!

Alfred, swoją postawą przypomina, że proste rozwiązanie jest często najlepsze, dlatego że jest skuteczne. Brak elektryczności nie jest mu straszny. Brak funduszy sprawia, że jest on bardziej kreatywny i rekrutuje ludzi z innych miast, by zgłaszali mu wszystkie lokalne nowiny. Posługuje się telefonem komórkowym jako głównym środkiem komunikacji pomiędzy nim a 10000 (wg niego) ludzi, którzy czytają dziennie jego tablicę.
Nie wszyscy Liberyjczycy, którzy przeglądają tablicę Sirleaf’a potrafią czytać, więc część wiadomości składa się z symboli. Czasem jest to dołączony hełm żołnierzy Narodów Zjednoczonych czy zwykłego wojska, plakat znanego piłkarza, albo butelka z kolorowym płynem, by pokazać aktualne ceny gazu. Jego determinacja w przekazywaniu informacji jest nieograniczona.

Kliknij i zobacz więcej!

W jego “gazecie” jest też miejsce na reklamę. 5 dolarów kosztuje miejsce na dole tablicy, 10 w jej środkowej części, a 25 w sekcji głównej na samej górze. Niezbyt wielu przedsiębiorców korzysta z tego źródła reklamy, ale jakoś udaje się mu przetrwać.

Kliknij i zobacz więcej!

Jego plany na przyszłość dotyczą głównie decentralizacji jego pracy, czyli otwarcia identycznych tablic w innych częściach Monrovii i kilku innych większych miastach w okolicy. Jak do tej pory wiedzie mu się całkiem nieźle i wygląda na to, że uda mu się zrealizować swoje cele.


Oglądany: 60935x | Komentarzy: 9 | Okejek: 558 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało