Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Premiery i zapowiedzi filmowe przyszłości

79 719  
559   15  
DIAZZO: Ten rok obfituje w nowości kinowe. Lecz spójrzmy co będzie hitem w kinach za parę lat. Przekonaj się jakie atrakcje szykują wytwórnie filmowe - oto repertuar na lata 2012-2015.

Szklana pułapka VIII

Wartka, trzymająca w napięciu od pierwszych minut akcja, wspaniała gra aktorska i niekonwencjonalna fabuła – to wszystko można znaleźć w najnowszej odsłonie, kultowego już filmu z udziałem Bruce Willisa. Tym razem główny bohater zmierzy się ze słoikiem ogórków, w którym utknęła mu ręka.

Matrix Reinkarnacja

Zawieszenie broni między światem ludzi i maszyn nie trwało długo. Na powierzchni ziemi powstają wielkie pola uprawne, na których hodowany jest rzepak. Maszyny produkują z niego biopaliwo, z którego chcą czerpać energię. Ludzie uwięzieni w Matrixie wkrótce przestaną być potrzebni - mają zostać odłączeni i przerobieni na nawóz. Wojownicy Syjonu muszą ponownie zjednoczyć siły, by zniszczyć uprawy rzepaku.
Nieoczekiwanie po stronie maszyn stają ekolodzy, którzy za wszelką cenę usiłują ocalić uprawy, w imię źle pojętej idei ochrony środowiska.

Spiderman VII

Wrogowie Spidermana nigdy nie byli tak potężni. W tej części człowiek-pająk musi się zmierzyć z człowiekiem-kapciem i człowiekiem-odkurzaczem. Jednak nie to jest jego największym problemem.
W wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności, Peter Parker zostaje ukąszony przez genetycznie zmodyfikowaną muchę i zaczyna się przeobrażać w Spider-fly-mana. Czy uda mu się pogodzić te sprzeczności, by zachować zdrowie psychiczne i czy jego ukochana, Mary Jane Watson, zaakceptuje fakt, że wyrastają mu dodatkowe pary oczu?

Gdzie jest Nemo III

Wzruszająca, pełna doskonałego humoru i pouczająca baśń, nie tylko dla najmłodszych widzów, przestawia perypetie rybki, którą pokochały miliony dzieci na całym świecie – Nemo. Tytułowa rybka zostaje złapana w sieci kutra rybackiego i ląduje w konserwie. W filmie śledzimy jej dalsze losy – od przełyku po ostatni odcinek przewodu pokarmowego.

Władca Pierścieni – Wielka Ucieczka

Wrzucony do czeluści Orodruiny pierścień nie uległ zniszczeniu, gdyż jak się dowiadujemy, unicestwić go może jedynie inna otchłań, znajdująca się po drugiej stronie Śródziemia. Odpowiedzialni za pomyłkę bohaterowie poprzednich części ponownie zbierają się, by jako Drużyna Pierścienia naprawić swój błąd i na zawsze zniszczyć pierścień. Lecz jedyny, który może to uczynić – Frodo Baggins, nie potrafi dojść do siebie po ostatnich, traumatycznych przejściach. Odmawia udziału w wyprawie i ucieka przed Drużyną, ukrywając się w Mordorze. Poznaje tam córkę dowódcy oddziału Orków. Zakochują się w sobie. Ich sielankę przerywa nadejście Drużyny, która chce zmusić Froda do ponownego ratowania świata przed Sauronem.
Para postanawia uciec. W pościg za nimi rusza nie tylko Drużyna, lecz również ojciec wybranki Froda, wraz z całą armią, gdyż uważa, że taki wielkostopy kurdupel jak Frodo, nie jest odpowiednim kandydatem na męża dla jego córki.

James Bond - Nowy Początek

Kolejna odsłona nieśmiertelnej serii o przygodach agenta Jej Królewskiej Mości. W rolę Jamesa Bonda wcielił się Will Smith. Znakiem naszych czasów jest to, że Bond, jest nie tylko ciemnoskóry - jest również gejem. Ogromny sukces poprzednich części zachęcił sponsorów do wsparcia finansowego produkcji, co zaowocowało zmianą wizerunku agenta 007. W filmie Bond pije Coca-Colę i chodzi w najnowszej kolekcji odzieży i butów sportowych Nike.
Nie może też ujść uwadze intensywne zaangażowanie się twórców filmu w rozwiązywanie problemów społecznych, dlatego słynny agent jeździ na rowerze (w ramach promocji zdrowego stylu życia) i nie stosuje przemocy fizycznej ( kampania na rzecz ograniczenia agresji wśród młodzieży).

Rocky XIV

Rocky Balboa nie jest już w stanie sam zawiązać sznurowadeł, nie wspominając o walce na ringu.
Postanawia się sklonować. Klon Rockiego rozpoczyna karierę w zawodowym boksie. Wytwórnia zapowiada kontynuacje serii. Film uznawany jest przez krytyków za przełomowy, ze względu na niesamowite efekty specjalne.

Dzień, w którym zatrzymał się autobus

Ten przesycony nostalgią i atmosferą rozpaczliwej tęsknoty za przeszłością film, w reżyserii Andrzeja Wajdy, z pewnością zyska statut kultowego. Traktuje on o perypetiach pasażerów autobusu linii 512, których nieoczekiwana awaria pojazdu, spowodowana obfitymi opadami śniegu i dużym mrozem, zatrzymuje w drodze do pracy. W oczekiwaniu na autobus zastępczy, pasażerowie grają w karty i piją znalezioną pod siedzeniem kierowcy wódkę, zagryzając kanapkami.
Film został okrzyknięty w licznych recenzjach jako „Ukoronowanie dorobku reżyserskiego” oraz „arcydziełem sztuki filmowej”.

Harry Potter i Inspekcja Pracy

Kontynuacja popularnej serii w nowej odsłonie. Przeciwnikiem głównego bohatera nie jest tym razem zły czarodziej, lecz właściciel sklepu mięsnego, w którym Harry pracuje. Okazuje się bowiem, że wszystkie przygody, które przeżył w poprzednich częściach były urojeniami, powstałymi na skutek łączenia leków przeciwbólowych i antybiotyków z alkoholem. Harry nie umie pogodzić się z faktem, że jest 50-letnim sprzedawcą wędlin, ze sporą nadwagą i niespłaconym kredytem za kawalerkę, a nie młodym czarodziejem z Hogwartu i popada w depresję. Motywem przewodnim filmu jest problematyka mobbingu w miejscu pracy oraz zwlekanie z wypłatą wynagrodzenia przez pracodawcę.

Indiana Jones i zabiegi reanimacyjne

Zrealizowana z epickim rozmachem, widowiskowa, pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o przygodach niezwyciężonego Indiany Jonesa. Film wyróżnia się przede wszystkim niespotykaną dotąd liczbą przeciwników dzielnego archeologa. Oprócz pokonania ogromnych pająków, wiewiórek-mutantów, plemienia kanibali, kosmitów, zombie, szpiegów KGB, demonów, mumii, wojowników Ninja i rycerzy Okrągłego Stołu, Indiana Jones musi jeszcze ocalić świat przed nadlatującą kometą, globalnym ociepleniem i III wojną światową.
Pomimo dość podeszłego wieku, podłączonej kroplówki i aparatu tlenowego radzi sobie znakomicie.

Oglądany: 79719x | Komentarzy: 15 | Okejek: 559 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.10

21.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało