Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zwierzęta albinosy żyją pośród nas

98 643  
855   36  
Michael Jackson zawsze chciał być biały i w końcu jego marzenie się spełniło, tyle że z pomocą  operacji. Jednak te zwierzęta były białe już od urodzenia, po prostu trafił im się organizm, który nie produkował melaniny w skórze, oczach i włosach. Bycie albinosem wśród zwierząt jest OK - oznacza zwykle sławę u lokalnych szamanów, popularność w zoo i dzisiaj w internecie.

#1. Wiewiórka albinos

"Biała Stolica Wiewiórek" - Olney w Illinois, jest największych na świecie znanym miastem wiewiórek albinosów. Żyje ich tam około 200.

#2. Aligator albinos

Zwany jest "żywą skamieniałością". Są to jedyne gady, któr żyją na ziemi już ponad 200 milionów lat. Przeciętny amerykański aligator waży około 360 kg i ma 4 metry długości. Rekordowe okazy mają czasami ponad 500 kg. Zwykle czarny bohater kultury masowej.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Pingwin

Pingwiny są grupą wodnych, nielotnych ptaków żyjących niemal wyłącznie na południowej półkuli. Wysoce przystosowane do życia w wodzie. Połowę swojego życia spędzają na lądzie, a połowę w oceanach.
Niektóre z nich zdobyły międzynarodową sławę po zagraniu w dwóch częśćiach filmu Magadaskar.


Kliknij i zobacz więcej!

#4. Waleń

Płetwal błękitny to największe zwierzę jakie żyje w dzisiejszych czasach. Bohater najlepszego polskiego żartu rysunkowego 2008.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Struś albinos

Nielot z Afryki, który potrafi biegać z prędkością ponad 75 km/h. Najbardziej znanym jest gwiazdor Hollywood, Struś Pędziwiatr.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Koala

Leniwy narkoman z Australii żywiący się liśćmi eukaliptusa, który dzięki udanemu pierwszemu wrażeniu stał się symbolem tego kontynentu.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Foka

Zwierzę lądowo morskie, które równie dobrze widzi pod wodą, jak i na powierzchni. Niektórzy twierdzą że występują także w Polsce, podobno stada biegają w okolicach szkół średnich i na dyskotekach.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Sowa

Ptaki drapieżne. Obecnie żyje ponad 200 gatunków we wszystkich regionach ziemi z wyjątkiem Antarktydy. Zwykle polują na małe ssaki, owady, ptaki, choć kilka gatunków specjalizuje się w polowanie na ryby. Bohaterka boskich internetowych animacji.

Kliknij i zobacz więcej!


#9. Lama albinos

Z Ameryki Południowej, powszechnie stosowane jako juczne zwierzę przez Incas i innych tubylcy w Andach górach. Podobno ma bardzo dobre mięso. U nas określenie, na człowieka który zupełnie nie zna się na komputerach, choć udaje mądralę.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Goryl

"Snowflake" (bo tak się nazywa) jest najpopularniejszym mieszkańcem Zoo w Barcelonie. Spędził tam większość życia i stał się nieoficjalną maskotką miasta. Czasem spędza wakacje na Krupówkach w Zakopcu, gdzie przebiera się za niedźwiedzia i pozuje do zdjęć dla turystów.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. Lew

Biały lew nie jest ani odrębnym podgatunkiem, ani nie jest albinosem, ale jedynie bardzo rzadką rasą z Parku Narodowego Krugera. Lew Rywin niestety nie stworzy już w Polsce żadnej nowej superprodukcji. Szkoda.

Kliknij i zobacz więcej!


#12. Żyrafa albinos

Zamieszkuje afrykańskie sawanny na południe od Sahary. Jest spokrewniona z jeleniami i bydłem rogatym. Niesympatyczna, na wszystkich patrzy z góry.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Kangur

Symbol Australii umieszczany  na naszywkach wojskowych, logach i monetach. Został wykorzystany przez Liroya w piosence "Skaczcie do góry jak kangury".

Kliknij i zobacz więcej!

#14. Ćma

Owady bardzo związane z motylami. Znakomicie radzi sobie po ciemku, a światło tylko ją dezorientuje. Bywa zabijana kapciem.

Kliknij i zobacz więcej!


#15. Jeż albinos

Istnieje 16 gatunków jeżyków. Można je znaleźć w niektórych częściach Europy, Azji, Afryce i Nowej Zelandii. Jeże niewiele się zmieniły w ciągu ostatnich 15 milionów lat. Prowadzą owadożerny sposób życia. W Polsce najbardziej znany jest jeż Jerzy, bohater komiksu.

Kliknij i zobacz więcej!Oglądany: 98643x | Komentarzy: 36 | Okejek: 855 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.03

19.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało