Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

20 najdziwniejszych domów

210 728  
1213   41  
Dziwnych domów na świecie jest wiele. Poniżej zamieszczona dwudziestka domów przedstawia jeśli nie najdziwniejsze, to, przyznacie sami, domy niebanalne...

#1. Dom - Statek Kosmiczny w Chattanooga, Tennessee, USA

Dziwne domy
Zbudowany został w 1970 roku na krętej drodze prowadzącej na szczyt Signal Mountain w pobliżu miejscowości Chattanooga. Konstrukcja była inspirowana nadawanym wówczas kultowym serialem "Star Trek". Dom posiada trzy sypialnie i dwie łazienki.

#2. Domek - czajnik w Zillah, Waszyngton, USA

Dziwne domy

Został zbudowany w 1922 roku i upamiętnia skandal „Teapot Dome”, który miał miejsce za prezydentury Warrena Hardinga i dotyczył federalnych rezerw paliwowych w Wyoming, na polu naftowym o nazwie „Teapot Dome”

#3. Dom - Boeing 727 w Benoit, Mississippi, USA

Dziwne domy

Sam samolot kosztował Joanne Ussary 2000$, przetransportowanie 4000$, a koszt renowacji wyniósł 24000$. Schody są otwierane na pilota od drzwi garażowych, a jedna z łazienek jest wciąż w nietkniętym stanie. No i nie zapominajmy o prywatnym jacuzzi w kokpicie.

#4. Dom w kształcie muszli klozetowej w Suwon, Korea Południowa

Dziwne domy

Właścicielem domu jest aktywista higieny z Południowej Korei, Sim Jae-Duck.  Otwarty został 21 listopada 2007 roku i ma promować Światową Organizację Toalet. W budynku są m. in. 4 ekskluzywne łazienki.

#5. Dom Nautilus w Meksyku

Dziwne domy

Zaprojektował go Javier Senosiain - bioarchitekt, którego projekty prawie w całości inspirowane są naturą. Budynek przypomina wielką muszlę. Został on zrealizowany dla młodej pary, której znudziło się mieszkanie w standardowym mieszkaniu.

#6. Dom - but w Hellam, Pennsylvania, USA

Dziwne domy

Dom-But w Hellam, Pennsylvania, USA. Budowla ta słuzyła jako dom dla gości (3 sypialnie, 2 łazienki, kuchnia i salon) lokalnego magnata branży obuwniczej Mahlona N. Hainesa. Po jego śmierci, służył przez chwilę jako budka z lodami, a teraz jest w nim usytuowane muzeum.

#7. Dom do góry nogami, Szymbark, Kaszuby, Polska


Dziwne domy

Dom został stworzony przez Daniela Czapiewskiego jako pomnik przewrotu wartości i obalenia systemu komunistycznego.

#8. Domy - sześciany w Rotterdamie, Holandia

Dziwne domy

Wszystkie te 32 domy są ze sobą połączone. Zostały zaprojektowane przez architekta Pieta Bloma w 1984 roku, a każdy z nich ma trzy kondygnacje.

#9. Bąbelkowy dom w Cannes, Francja

Dziwne domy

We wczesnych latach 80-tych, ten nietypowy letniskowy dom autorstwa architekta Antti Lovaga, nabył znany projektant mody, Pierre Cardin.

#10. Dom Eliphante w Cornville, Arizona, USA

Dziwne domy

Dom ten został zbudowany przez artystę Michaela Kahna i jego żonę Ledę Livant z różnych, znalezionych przez nich materiałów.

#11. Dom - grzyb w Cincinnati, Ohio, USA

Dziwne domy


#12. Dom w pniu drzewa w Garberville, California, USA

Dziwne domy

Jest to dom z jedną sypialnią i został wydrążony w balu drzewa. Ten wielki kloc pochodzi z 2100-letniej sekwoi. Po ścięciu tego giganta o czterometrowej średnicy, Art Schmock i jego pomocnik potrzebowali aż ośmiu miesięcy ciężkiej pracy, żeby zamienić bal w pokój wysoki na ponad dwa metry, długi na prawie 10 i ważący 42 tony.

#13. Fallingwater, Pennsylvania, USA

Dziwne domy

Został zaprojektowany przez amerykańskiego architekta Franka Lloyda Wrighta w 1935 i zbudowany częściowo nad wodospadem.

#14. Dom ze stali w Lubbock, Texas, USA

Dziwne domy

Rzeźbiarz i architekt, Robert Bruno spędził 23 lata budując ten dziwny dom z 110 ton stali, który wygląda jak gigantyczna świnia.

#15. Dom - beczka w Michigan, USA

Dziwne domy


#16. Dom - truskawka w Tokio, Japonia

Dziwne domy


#17. Domek gościnny Errante’a w Chile

Dziwne domy


#18. Dom - kociołek w Texas, USA

Dziwne domy


#19. Igloo Kvivik, w Kvivik, Wyspy Owcze

Dziwne domy


#20. Chodzący dom

Dziwne domy

Chodzący dom, ponad trzymetrowa budowla zasilana energią słoneczną i wiatrową. Dom może wędrować, spacerowym tempem, po każdym terenie. Wykonany został przez MIT i grono duńskich artystów.


Oglądany: 210728x | Komentarzy: 41 | Okejek: 1213 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało