Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Znane i nieznane ciekawostki filmowe II

104 849  
488   11  
Kliknij i zobacz więcej!Kolejne ciekawostki z planów filmowych krążace w internecie.

Maggie Gyllenhaal vs Jake Gyllenhaal
Na planie zdjęciowym „Mrocznego Rycerza” kostium aktorki Maggie Gyllenhaal zapalił się od generatora efektów specjalnych. Na pomoc aktorce rzucił się grający Jokera Heath Ledger. Dzięki niemu Maggie nie odniosła żadnych obrażeń. Aktorka z wdzięczności ucałowała Heatha, na co on odpowiedział: "Twój brat lepiej całuje…". Jake Gyllenhaal i Heath Leder zagrali wspólnie w Brokeback Mountain
Wspomnieć tutaj jeszcze wypada, że Heath Ledger podczas jednej ze scen pocałunku z Jakem omal nie złamał mu nosa. (od namiętności do brutalności cienka granica... ;))

AMERICAN PSYCHO
Przygotowując się do sceny seksu Batemana z dwoma prostytutkami Harron i Bale obejrzeli kilka filmów pornograficznych. W swych komentarzach Herron napomknęła o tym, iż Bale naszkicował jej pozycje, które według niego są najbardziej atrakcyjne.

W komentarzu Mary Harron dołączonemu do edycji filmu na DVD, ta wspomina, iż podczas kręcenia pierwszej sceny kąpieli Batemana pod prysznicem wszystkie kobiety na planie zbiegły się by obejrzeć myjącego się Christiana Bale’a.

DOGMA
Kevin Smith napisał scenariusz przed napisaniem "The Clerks", ale odłożył go, bo chciał zrobić to z właściwymi efektami specjalnymi.

Kevin Smith natrafił pewnego razu na demonstrację katolików przeciw filmowi. Nie rozpoznany jako reżyser i odtwórca jednej z ról przyłączył się do demonstrantów.

GLADIATOR
Rany na twarzy Russella Crowe’a po pierwszej bitwie są prawdziwe, z powodu konia, który przestraszył się i uderzył w gałęzie drzewa. Szwy na jego policzku są widoczne, kiedy mówi Kommodusowi, że zamierza wrócić do domu.

OSCARs
Oficjalnie nagroda Akademii nazywana jest Academy Award of Merit, jednak od roku 1931 używa się potocznej nazwy Oscar. Pochodzi ona od uwagi wygłoszonej w roku 1931 przez Margaret Herrick, bibliotekarki Akademii, iż statuetka przypomina jej wuja Oscara Pierce. Usłyszał to hollywoodzki dziennikarz Sidney Skolsky, któremu bardzo spodobało się to określenie i zaczął go używać w swoich felietonach.

W czasie II wojny światowej przyznawano Oscary zrobione z... gipsu. Po zakończeniu wojny wymieniono je na złote.

W 1983 r. polski twórca Zbigniew Rybczyński po odebraniu Oscara za film animowany wyszedł na papierosa. Kiedy chciał wrócić, nie wpuszczono go. Skopał więc ochroniarza i trafił do aresztu.

W 1938 roku Akademia Filmowa uhonorowała Walta Disneya Oscarem normalnej wielkości i siedmioma miniaturowymi statuetkami za animację Królewny Śnieżki (1937).

Nowocześni PIRACI Z KARAIBÓW
W jednej ze scen filmu spod chustki noszonej przez Deppa wystaje metka Adidas.

Na końcu filmu, kiedy Jack krzyczy do załogi "Na pokład szczury lądowe" u jego boku stoi pirat, a tuż za nim człowiek w białej koszulce i okularach przeciwsłonecznych. (ten facecik na serio rzuca się w oczy)

W PzK3 kiedy na początku filmu, chłopiec, którego mają powiesić, śpiewa piosenkę Hoist The Colours na jego zębach widać.... aparat na zęby.

PODZIEMNY KRĄG
Podczas kręcenia zdjęć zewnętrznych w zamieszkanej dzielnicy, jeden z jej mieszkańców któremu ekipa przeszkadzała hałasując, wyrzucił na nich 40 uncjową butelkę piwa. Butelka uderzyła reżysera zdjęć Jeff’a Croneweth’a, który został niezbyt poważnie ranny. Zaraz po tym zajściu mężczyzna został aresztowany.

W krótkiej scenie kiedy Brad Pitt i Edward Norton są pijani i grają w golfa, oni naprawdę są pijani...

W filmie wykorzystane zostało najkrótsze bodaj ujęcie w historii kina. Pojawia się ono pod koniec filmu i składa się na nie ledwie kilka kadrów. Przedstawia... męskie przyrodzenie. Podobne, tyle że pojedyncze kadry wmontowywał do taśm filmowych bohater filmu (Tyler), gdy pracował w kinie. Tam jednak stanowiły one źródło bodźców podprogowych, co oznacza, że obraz pojawiał się na ekranie na zbyt krótki moment, by można go było świadomie percypować. Pozostawał więc pozornie niezauważony, ale zostawiał ślad w umyśle widzów.


W poprzednim odcinku...

Oglądany: 104849x | Komentarzy: 11 | Okejek: 488 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.09

20.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało