Nieważne, kim jesteś- zwykłym asystentem, operatorem kamery czy makijażystą, w pracy musisz ściśle przestrzegać pewnych zasad. Jeśli coś zawalisz, od razu zostajesz zwolniony, ponieważ magia kina sprawia, że na twoje miejsce znajdą się dziesiątki innych kandydatów.
Dzisiaj o wspaniałym polskim filmie pt. „Zielona granica”, o godności przehandlowanej za smartwatcha i o kosztach wystawiania środkowego palca przez szybę samochodu.
Za każdym razem, gdy badacze historii wykopują z ziemi jakiś
obiekt, który teoretycznie znaleźć się w danym miejscu nie
powinien, tłum domorosłych ufologów i zwolenników spiskowych
teorii zaczyna bić na alarm. Robi to na tyle głośno i
skutecznie, że często zagłusza swoim kwikiem logiczne i
całkiem sensowne głosy uczonych, którzy bez szczególnych emocji
tłumaczą pochodzenie swoich znalezisk. Czemu wolimy wyssane z palca
historie niż całkiem przyziemne fakty? Może to dlatego, że bardzo
chcielibyśmy, aby nudny i przewidywalny świat, jaki znamy, zatrząsł
się w posadach.
Przeszło trzy dekady temu do kin trafił film „Tysiąc bohaterów”, którego tytuł w oryginale brzmiał „Crash Landing: The Rescue of Flight 232” i nie pozostawiał wątpliwości, o czym jest obraz. Pamięć o katastrofie sprzed kilku lat wciąż była żywa nie tylko w USA, gdzie do niej doszło. I chociaż zginęło w niej 112 osób, niektórzy mówili wręcz o cudzie, bo udało się uratować większość osób znajdujących się na pokładzie maszyny, którą nie można było sterować.
Tytułowe pytanie zadał jeden z użytkowników Reddita na r/Polska. Jakiej rady można by udzielić graczowi, gdyby nasz kraj był grą? Wybraliśmy najciekawsze odpowiedzi.
„Klient ma zawsze rację” może być jednym z najbardziej niepoprawnych stwierdzeń wszech czasów, obok słynnego stwierdzenia Lorda Kelvina, który powiedział, że „lot maszyną cięższą od powietrza jest niemożliwy”, co zostało obalone kilka lat później. Jeden z internautów był więc ciekawy, jakie były najbardziej szalone rzeczy, jakie menedżerowie kiedykolwiek usłyszeli od klientów lub współpracowników narzekających na swoich kolegów.
Starożytni Egipcjanie słynęli z procesu mumifikacji i konserwacji zmarłych. Nowożytni naukowcy badali mumie, aby dowiedzieć się więcej o procesie mumifikacji, a także o stanie ciał. Dziś można odwiedzić niektóre muzea, aby zobaczyć mumie dla przyjemności. Dla niektórych zaskoczeniem może być fakt, że mumie były wykorzystywane nie tylko do nauki i rozrywki.
Podczas ceremonii w Bangalore w Indiach ogłoszono niedawno zwycięzców konkursu Nature „inFocus” Photography Awards 2023. Najlepsze zdjęcia zostały wybrane spośród 24 000 fotografii dzikiej przyrody nadesłanych przez ponad 1500 fotografów z całego świata.
Kiedy mówimy o pracownikach lokali typu fast food, na myśl przychodzą najczęściej ci, którzy mylą zamówienia i plują klientom do frytek. Są też jednak tacy, którzy robią wszystko, by nasz dzień był udany. Oto oni, prawdziwi bohaterowie!
O mewach większość z nas wie tyle, że przeważnie są (jako tako) białe i że rzucają się na jedzenie nawet bardziej niż Polacy na degustacjach w supermarkecie.
Filmy i seriale nie muszą być przesadnie realistycznie, ale scenarzyści
mogliby w końcu odpuścić sobie pokazywanie tych rzeczy jako normalne
czy też autentyczne.
Wiadomo, że ksiądz też człowiek i wyszumieć się musi. Ale to, do czego doszło w parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, powoduje niemały fikołek w mózgu... Ale wszystko po kolei.
Moonshield
·
21 września 2023 05:22
73 761
344
177
Dziś m.in. zapomniany muzyk odnaleziony po latach, Polak urodzony w Wielkiej Brytanii dostał nagrodę Ig Nobla oraz nietypowe hobby byłego przywódcy Panamy.