W dzisiejszym odcinku m.in. Andrzej Duda pomylił okienka; jeśli to zjesz z przyjaciółmi dostaniecie 8 tysięcy dolarów; na jaką stronę wszedł uczeń podczas e-lekcji; niespodzianka, która wyszła z ucha oraz jak wyglądał jeden z pierwszych tabletów.
W 2022 roku ruscy uznali grupę Bellingcat za organizację niepożądaną, stanowiącą zagrożenie dla bezpieczeństwa federacji. Chyba trudno o lepszą laurkę – choć można się zżymać, że to wyróżnienie przyszło tak późno.
Mówią, że między głupotą, a bohaterstwem jest cienka granica. Czasami to takie samo zachowanie, ale różniące się wynikiem. Tutaj raczej nie ma żadnych wątpliwości, że o bohaterstwie nie może być mowy.
Każdy kraj rządzi się swoimi prawami. Słuszne to, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie regulacje prawne można utożsamiać z przejawem zdrowego rozsądku. Niektóre są po prostu... dziwne.
#1. W Japonii istnieje prawo ("metabo law"), które ściśle określa maksymalny obwód w talii u kobiet i mężczyzn po 40 roku życia. Kobiety nie mogą mieć więcej niż 66 cm, a mężczyźni - 81 cm.
Rozmowa kwalifikacyjna to jedno z najważniejszych przesłuchań w naszym życiu. Nic dziwnego, że potencjalny pracodawca chce dowiedzieć się od nas jak najwięcej. Czasami jednak dzieją się wtedy naprawdę niecodzienne rzeczy.
W dzisiejszym odcinku zbliżymy się do poznania odpowiedzi na pytanie, czy
ludzkość kiedykolwiek doczeka się leku na kaca. Ponadto poznamy
nieoczywistego współwinnego zmian klimatycznych i zobaczymy baseny, na
których można przebywać topless.
Dlaczego tak? Ano, już opowiadam... – pisze Staszeka, który od wielu już lat regularnie wałęsa się po Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Tym jednak razem jego plany miłego wypadu do Ukrainy pokrzyżował wybuch wojny.
Jeśli miałbyś wymienić tylko jeden utwór, który najbardziej na świecie działa ci na nerwy, a gdy go tylko usłyszysz, to masz ochotę odciąć sobie uszy, to jaki by to był?
To było piękne dwadzieścia lat, które Manuel spędził w
niewielkim Galapagar, zaledwie kilka kroków od Madrytu. Dogodne
położenie, świetna pogoda, dobra praca… Czego więcej od życia wymagać?
„Nie oceniaj książki po okładce” – to stara prawda, o której ludziom wciąż zdarza się zapominać. A jeśli chodzi o najczęściej powtarzające się stereotypy i łatki, trzeba przyznać, że obecny PR polskich kabaretów, mówiąc delikatnie, nie jest najlepszy. Stand-up od lat znacznie przewyższa popularnością ten tradycyjny i bardziej konserwatywny, wydawałoby się, gatunek. Te uprzedzenia są jednak całkowicie – jak to w przypadku uprzedzeń bywa – nieuzasadnione. Dziś ostrze kabaretowych żartów jest znacznie ostrzejsze niż choćby dekadę temu, nie konkurując jednocześnie z coraz bardziej wymyślnymi historiami opowiadanymi „na stojaka” . O dobrej formie polskiego kabaretu (choć w trakcie imprezy, rzecz jasna, pojawią się też standupowe akcenty) będzie można przekonać się na własne oczy latem i jesienią w kilkunastu polskich miastach. HuMore Show 2023 to jeszcze więcej żartów bez cenzury, wybuchowa mieszanka doświadczenia i świeżości oraz zabawne spotkanie komizmu słowa z muzyką.
Produkty PepsiCo są znane na całym świecie i wydawałoby się, że wszędzie są kochane. Jednakże tak nie jest – na Filipinach praca w tej firmie jest uważana za wstyd, a stosunek do samych napojów jest, delikatnie mówiąc, lekceważący. Wszystkiemu winien jest fatalny błąd, który producent napojów gazowanych popełnił w swojej kampanii reklamowej.