Jak już wiecie, Staszek 24 lutego ubiegłego roku obudził się ze straszliwym kacem. Pewnie mógłby przewrócić się na drugi bok i spać dalej, gdyby nie to, że zaimprezował ze swoimi ukraińskimi znajomymi w Kijowie. Spadające na miasto rakiety, wyjące syreny i przelatujące nad głowami samoloty szybko potrafią otrzeźwić. Decyzja o szybkiej ewakuacji została podjęta. Jak się jednak okazało – gorzej było z realizacją.
Chyba większość z nas w jakimś momencie przeżywała fascynację Nowym Jorkiem, szczególnie fani filmów i seriali amerykańskich. Zależnie od wieku mogłyby to być „Kroniki Seinfelda”, „Przyjaciele”, „Jak poznałem waszą matkę” czy „W garniturach”. Ale jak dziś faktycznie wygląda rzeczywistość wynajmowania mieszkania w jednym z najdroższych miast świata i kogo stać na mieszkanie w Wielkim Jabłku? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwał Pernell Quilon.
My Polacy, mamy swoje dziwactwa, których ludzie innych narodowości nigdy nie zrozumieją, ale może to i lepiej. Internauci zapytani na Fan Page Demotywatorów podali przykłady tego, co jest normalne w naszym kraju, ale niezwykłe dla reszty świata:
„Pocałunek życia” to nie tylko fotografia; to mocne i emocjonalne przypomnienie o kruchości życia i znaczeniu więzi międzyludzkich. Zdjęcie zrobione w 1967 roku przez Rocco Morabito zdobyło Nagrodę Pulitzera i od tamtej pory wywiera na widzach taki sam, piorunujący efekt...
Człowiek jest przyzwyczajony do tego, że pewne rzeczy występują w podporządkowanych im kolorach. I gdy się złamie ten schemat, to wygląda to dość osobliwie.
„Raz się żyje” – pomyślał każdy jeden bohater poniższych zdjęć, zasiadając na zapyziałej kanapie u znajomego, który obiecał zrobić mu dziarę za czteropak.
Pomimo tego, co mówi nam społeczeństwo, nie ma nic złego w byciu trochę niegrzecznym. W rzeczywistości, czasami to bywa całkiem atrakcyjne. Więc następnym razem, gdy poczujesz się szalona, nie bój się pójść na całość. W końcu wszyscy jesteśmy seksownymi zwierzętami.
To zadziwiające, jak wielkie pokłady cierpliwości drzemią w ludziach, gdy chcą oni się o czymś mocno przekonać. Szczególnie gdy w grę wchodzi coś przełomowego lub coś, czego nie robił wcześniej nikt inny. Niektórym życia nie wystarcza, więc swoją pracę przekazują następcom, którzy wcale nie mają pewności, że dokończą rozpoczęte dzieło.
Wchodzisz na pokład, siadasz sobie wygodnie, do ucha wędrują słuchawki i wszystko zapowiada się świetnie, gdy nagle obok ciebie pojawiają się czyjeś gołe stopy... A to dopiero początek wrażeń.
Dla tych z was, którzy jeszcze nie słyszeli o MidJourney, krótkie
wprowadzenie: jest to aplikacja do generowania obrazów z tekstu, podobna
do DALLE-2 OpenAI i DreamStudio Stable Diffusion, która wykorzystuje
miliony zdjęć z całego Internetu do tworzenia przeróżnych grafik na
podstawie dostarczonej podpowiedzi tekstowej, tzw. „prompt”.
Dziś m.in. co by było, gdyby asteroida odpowiadająca za wyginięcie dinozaurów spadła 30 sekund później, człowiek, którego nie powinniśmy nazywać „pomidorem” oraz które państwo najbardziej zanieczyszcza oceany plastikiem.
Dzisiejsza podróż w czasie i przestrzeni obejmie kilkukrotną wizytę w Ameryce Północnej, zajrzymy też do Etiopii, Danii, Niemiec i Japonii. Wyprawę zakończymy w Warszawie.
Choć przepisy drogowe stanowią podstawę bezpieczeństwa na drodze, są też pewne niuanse, których przestrzeganie może znacznie poprawić jakość i komfort naszej jazdy. Zapytaliśmy na fanpage'u Demotywatorów, które z niepisanych zasad powinien znać każdy „świeżak”.