Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Ta 28-latka ma najdziwniejszego chłopaka na świecie
135 163  
384   144  
W dzisiejszym odcinku o kobiecie, która zakochała się w nietypowym "mężczyźnie" i teraz planuje z nim dzieci. Będzie też o gwieździe porno, której natrętny fan wysłał zdjęcie penisa. Odpowiedź aktorki zrobiła furorę w internecie. Dobrze zrobiła?

29wa7nl.png
Naprawdę potwornickie ciekawostki - przez przypadek zrzucił bombę lotniczą w tłum widzów
82 193  
315   43  
Czy zgniły rekin może być przysmakiem i narodowym smakołykiem? Może, a my powiemy wam, jak to w ogóle możliwe.

#1. Mangusta to kozak

Mangusta to jeden z największych przechujów w świecie zwierząt. Jest tak pojebana, że z lubością poluje na najbardziej jadowite węże - nawet na kobry królewskie.
"Wojna klonów" - Lego ma spory problem z zalewem chińskich podróbek!
55 041  
228   100  
W tym roku nad polskim morzem mamy dwie plagi - sinice i wszędobylskie podróbki. Na każdym kramiku z zabawkami absolutnym hitem są pudełka z zestawami LGEO, LƎGO i innymi bezczelnymi klonami produktów słynnych klocków. Wygląda na to, że słynna duńska firma przegrywa walkę z chińskimi producentami tanich klonów.

Nadzwyczajne skarby muzeów świata LXXI - zbroja wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego
42 871  
287   32  
W dzisiejszym odcinku m.in. nowo odkryty skarb w Kazachstanie, rzadka moneta z okresu powstania żydowskiego oraz porównanie popiersi ojców i synów, którzy rządzili Rzymem.

#1. Cygarniczka z sepiolitu wyrzeźbiona na pamiątkę koronacji Ludwika II Wittelsbacha, Bawaria, Niemcy, 1864-1867 r., zbiory Wellcome Collection w Londynie


Umarła mi teściowa na wycieczce w Wenecji. Znajomi złożyli mi gondolencje.
Czasami życie jest po prostu wredne XXV - owady dają w kość
50 688  
257   25  
W tym odcinku między innymi problemy z jedzeniem, kierowcy, którzy nie potrafią prowadzić oraz bolesne przygody zwierzaków.

#1. Tak wygląda upał w Australii

7 nietypowych ciekawostek na temat Stambułu
36 474  
176   22  
Największe miasto Turcji jest jedyną metropolią położoną na dwóch kontynentach jednocześnie. Mimo że mieszka w nim niemal 15 milionów osób – najwięcej w kraju – Stambuł nie jest stolicą.

#1. "To miasto"


François-Pierre Picaud - oryginalny hrabia Monte Christo, którego zemsta była o wiele mniej wyrafinowana, ale jakże skuteczna
31 069  
255   11  
Od napisania słynnej powieści Aleksandra Dumasa minęło już prawie 200 lat, a historia krzywdy i zemsty nadal zapiera dech w piersiach czytelników. Dziesiątki adaptacji, w tym animowanych, literackie przeróbki i sequele. Wielki powieściopisarz, jak wiadomo, pisał książki na bazie rzeczywistych wydarzeń, choć czasem odbiegał od nich dość daleko. Prawdziwy hrabia Monte Christo nie był bowiem tak romantyczny jak ten książkowy.

Kliknij i zobacz więcej!
Kolorowane zdjęcia historyczne pozwalają lepiej spojrzeć na przeszłość
46 763  
347   34  
Marina Amaral z Brazylii zawodowo zajmuje się kolorowaniem czarno-białych zdjęć. Każda stara fotografia, która trafi do niej "na warsztat", zmienia się nie do poznania. W nowym wydaniu zdjęcia robią wrażenie, jakby zrobiono je współczesnym aparatem cyfrowym, choć przedstawiają znanych ludzi, historyczne momenty lub codzienne życie sprzed kilkudziesięciu lub nawet ponad 100 lat.

Stanik jest zbędny LV
52 348  
318   25  
Jeśli jeszcze nie wierzycie, że staniki to zupełnie zbędna część garderoby, prezentujemy parę (a nawet wiele par) argumentów!
13 miłych faktów o miłych zwierzakach
128 134  
737   56  
Ciekawostki o zwierzakach nigdy się nie znudzą. Te cudowne stworzenia potrafią zaskakiwać nie tylko swoim przystosowaniem do życia, umiejętnościami, ale także zachowaniami względem innych osobników.

#1. Włochate łapki fenka działają jak narty lub buty śnieżne i ochraniają go od gorącego piasku pustyni.

Oszczędne w słowach, genialne reklamy
142 329  
807   26  
Czym charakteryzują się najlepsi projektanci reklam? Przede wszystkim tym, że patrząc na ich pracę od razu nasuwa się pytanie: "Czemu sam na to nie wpadłem?". Poniżej kilka przykładów na to, że "dobre" nie znaczy w tej branży "skomplikowane".

#1. Tajska szkoła karate

Bezinteresowna pomoc staruszce
122 713  
1910   57  
Kto i dlaczego zrobił to zdjęcie staruszce, dowiecie się po przeczytaniu krótkiej historii w dalszej części artykułu. Bardzo pozytywne i... przekonajcie się sami.

Grzesznicy black metalu
158 711  
643   85  
Wykrzywione w nienawistnym grymasie twarze upaskudzone farbą, „pieszczochy” ponabijane półmetrowymi gwoździami, odwrócone krzyże, zbryzgane krwawą posoką głowy kozłów, wszechobecny szatan i wokalne popisy przywołujące na myśl cierpienia i bolesne męki człeka, który cierpi na chroniczne problemy z wypróżnieniem.

Faktopedia DLXVIII - ile naprawdę zarabia przeciętny Polak?
115 780  
406   117  
Dziś m.in. kuriozalne zatrzymanie na granicy Kazachstanu, skąd wzięło się obrysowanie kredą ciała w filmach oraz ważne prawa ustanowione w VI wieku p.n.e.

#1.


Luki fabularne i pomyłki, które rzucają nowe światło na popularne filmy
98 445  
279   100  
Zwróciłeś na nie uwagę?

Bunt w północnokoreańskim obozie koncentracyjnym Onsŏng
69 613  
144   47  
Korea Północna kojarzy nam się z łamaniem praw człowieka, programem atomowym oraz ogromną biedą. Jakiekolwiek bunty są ostatnią rzeczą, która przyszłaby nam do głowy na myśl o tym państwie. Jednak nawet tam znaleźli się odważni ludzie, którzy zaprotestowali przeciwko biedzie i uciskowi. Wśród nich znaleźli się więźniowie z obozu koncentracyjnego Onsŏng.

Rosja to nie kraj, to stan umysłu LXI - nauczycielka, o jakiej marzyli wszyscy chłopcy
56 431  
263   22  
Dziś jak zwykle garść niewytłumaczalnych sytuacji z rosyjskich dróg, odważny nagus w starciu z policją oraz stali mieszkańcy przystanku autobusowego.

#1.

7 rzeczy, o które nigdy nie podejrzewalibyście wielbłądów
41 875  
144   17  
Wbrew całkiem logicznym wnioskom, związki wielbłądów z Afryką są… mocno dyskusyjne. Ale za to Turcja, jak zawsze, nie zawodzi!


Miejsca, które trzeba zobaczyć przed śmiercią - kładka tylko dla odważnych na górze Aj-Petri
39 798  
167   49  
Całkiem niedaleko nas jest miejsce, w którym góry spotykają morze, zapewniając widoki zapierające dech w piersi, a wysoko zawieszone kładki przyprawią o palpitacje serca niejednego miłośnika mocnych wrażeń. Dziś wybieramy się na Krym.

René Maltête - geniusz fotografii ulicznej o wyjątkowym poczuciu humoru
41 238  
248   20  
W latach 50. i 60. XX wieku fotografia uliczna zyskiwała już miano sztuki. W 1951 roku 21-letni René Maltête przeniósł się do Paryża. Nabył aparat Semflex 6 × 6 mając nadzieję na zrobienie kariery w dziedzinie fotografii. Sława przyszła wraz z mniej poważną serią fotografii ulicznej, przepełnioną ironicznym humorem. Choć sam artysta zmarł w 2000 r., jego prace bawią również współczesnych odbiorców.

#1. Siedem grzechów głównych

Kliknij i zobacz więcej!

Z archiwów JM


Kącik zabijania czasu
Login
Najnowsze pliki z Szaffy
Krótkie dżołki
Umarła mi teściowa na wycieczce w Wenecji. Znajomi złożyli mi gondolencje.
* * *
Chciałem iść do pubu na piwo. W ostatniej chwili przypomniałem sobie, że wczoraj się ożeniłem.
* * *
Czy typ który bije żonę w stylu wschodnim to Kunkfubent?
* * *
Oczywiście, że mogłam być modelką, ale matka zawsze powtarzała: "Nie zjesz, to nie wyjdziesz."
* * *
Syn włoskiego mafioza boi się myć nogi w misce z wodą.
* * *
więcej »
dodaj kawałek »
Zakazane strony