Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Narzekalnia! > Pies ogrodnika. Psy ogrodników. Całe pie*dolone centrum zoologiczno-ogrodni…
poprostujakub
poprostujakub Superbojownik od 31 marca 2011 | W lesie na bagnach
2017-02-26 14:29:03 Zgłoś
Znalazłem miejsce pod słońcem, gdzie mógłbym zacząć zapuszczać korzenie.
W miejscu tym stoi masa pustostanów, od gotowych do zamieszkania od zaraz, aż po ruiny gdzie jedynie szczątki komina wystające ponad krzaki sygnalizują, że kiedyś był tu dom.

I sytuacja każdej z tych nieruchomości jest taka sama - rodzina nie dogadała się co do podziału spadku.
Więc stoją te domy latami, aż nie zamienią się w kupę gruzów, bo lepiej żeby zniszczało, niż znienawidzony brat/siostra/ciotka/kuzyn ma mieć z tego korzyść.
W takich chwilach zaczynam aż lewaczyć myśląc, że lepiej, żeby to gmina przejęła po 10-15-20 latach. Zwłaszcza, że mieście praktycznie nie ma wolnych działek budowlanych, bo wszystko albo zalesione, albo rolnicze (mimo, że od upadku poprzedniego systemu rosną tam tylko chwasty) albo PKP (które z maluczkimi w takich sprawach nie chce gadać).

--
kashpir
kashpir Superbojownik od 11 lipca 2005 | Warszawa
2017-02-26 15:44:56 Zgłoś
Jeśli udziałowców jest niewielu to możesz od każdego odkupić udział - jeśli rzeczywiście tak ci na tej miejscówce zależy.

A ludzie są dziwni. Ojciec chciał odkupić działkę leżącą po sąsiedzku. Działka kiedyś rolnicza, od kilkunastu lat nie uprawiana dziczeje. Sąsiad działki nie sprzeda, "bo to ojcowizna". Korzyści z tego nie ma, musi opłacić podatek + dwa razy w roku gościa z traktorem który mu to obkosi, ale nie sprzeda. Po tym jak ojciec w zeszłym roku zamówił geodetę sąsiad się obraził i się do niego już nie odzywa (na zdjęciach geo wychodziło, że połowa naszego domu leży na sąsiada działce, po pomiarach geodety wyszło, że granica leży jakieś 10cm w działce sąsiada). Za to powbijał paliki i przeciągnął sznurki wzdłuż granicy. Tego nie ogarniesz

--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.
pies_kaflowy
pies_kaflowy Bęcwał Dnia od 2 czerwca 2008 | ni to miasto,ni to wieś,ni co kupić,ni co zjeść
2017-02-26 15:53:48 Zgłoś
Jak ktoś chce żeby zmarniało, to niech marnieje i nic komu do tego. A skoro w okolicy nie ma działek budowlanych to wina gminy, a nie ludzi, którzy nie chcą sprzedać.

--
Uczulony
Uczulony Superbojownik od 28 grudnia 2009 | K-lin
2017-02-26 16:16:43 Zgłoś
betonem

--
Uczulony nie badz leniwym q.tasem by pappy
Jez_z_lasu
Jez_z_lasu Bojownik od 14 stycznia 2013
2017-02-26 16:46:32 Zgłoś
:kashpir
Mówisz jak mieszczuch . Dlaczego ktoś ma komuś robić dobrze jak wcale tego nie chce? Haw? Wolność mamy. Wszystkim wolno robić interesy z kim się im podoba. Lub nie robić. Ziemia jest ziemią. Nie spali się, nie ukradną jej (nie mówimy tu o ekstremalnych przypadkach), nie zginie podczas wojny jak bankowe oszczędności. Wspaniały sposób magazynowania kapitału. I można na niej robić co się chce. Jak co roku kosi się łąkę to można nawet dostać dopłatę z EU.

--
zincum
zincum Bojownik od 21 grudnia 2016
2017-02-26 17:02:20 Zgłoś
:kashpir A może obiecał ojcu, że ziemi nigdy nie sprzeda? Dla niektórych takie obietnice są ważniejsze niż pieniądze.

--
"Zadałam pytanie, na które odpowiedziałeś już w pierwszym pytaniu swojej wypowiedzi" Elyta kuźwa jego mać.
kashpir
kashpir Superbojownik od 11 lipca 2005 | Warszawa
2017-02-26 18:12:58 Zgłoś
:jez_z_lasu ta działka to raptem 50 arów ziemi 6 kategorii, na wsi. W okolicznych miasteczkach (większych miast nie ma) popadały wszystkie poperelowaskie fabryki, młodzi stamtąd uciekają. Jeśli ktoś tu kupuje działkę to na 99% sąsiad, a raczej syn sąsiada który nie uciekł, a chciałby być na swoim. Jeśli chcesz tam poinwestować to dam namiary, chętnie opchną ci działki
I nie, nie dostaje dopłaty z EU, to nie jest łąka. Kosi bo go gmina zmusiła (obok jest droga, jak ktoś rzuci peta to się wraz z chaszczami zjarają ojca budynki).
I tak, mamy wolność, więc mój stary raz zapytał, machnął ręką i do tematu nie wraca. Napisałem to bo problem jest zbliżony do tego z pierwszego posta: lepiej żeby leżało odłogiem niż żeby ktoś miał z tego pożytek. Bo jak sprzeda, to na pewno ktoś tam hotel postawi albo ropę wykopie


--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.
poprostujakub
poprostujakub Superbojownik od 31 marca 2011 | W lesie na bagnach
2017-02-26 18:18:41 Zgłoś
Gmina to temat na osobny narzek - miasto zrobiło strefę ekonomiczną - wykarczowało las, uzbroiło teren pociągnęło drogę... prawie. Zabrakło 100m, które leżałyby na działce gminy, o którą to działkę od paru lat już się dogadać nie mogą, a "strefa" radośnie zarasta.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Dragus90 Bojownik od 21 stycznia 2010 | Częstochowa
2017-02-26 20:04:36 Zgłoś
Znajoma wykupiła ziemię od PKP pod budowę domu. Trochę z tym zachodu było, ale się da.

--
Forum > Narzekalnia! > Pies ogrodnika. Psy ogrodników. Całe pie*dolone centrum zoologiczno-ogrodni…
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj