Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Kawały Mięsne > Podkradzione z zaprzyjaźnionego forum - o pracy na budowie
dugy
dugy Superbojownik od 3 marca 2004 | Kościerzyna
2017-09-04 21:22:07 Zgłoś
Znalezione na FB

Szanowna Pani,
Jestem mężczyzną i prowadzę firmę budowlana. Nie jestem w żadnym stopniu ani korwinistą ani seksistą czy też innym faszystą.
W firmie pracują 2 kobiety w biurze. Przez 13 lat prowadzenia firmy wypracowałem pewien model. Wolę mieć więcej pracowników i mniej im płacić aniżeli kazać chłopakom zapie**alać po 14 godzin dziennie. U mnie praca na budowie to 8-9h dziennie, choć zdarzały się roboty, że siedzieliśmy wszyscy w pracy po 12h. Przez te 13 lat tylko 5 razy zdarzyły się roboty 24h. Za pracę po 22 płacę chłopakom 300% podstawy.
Jakie mam stawki (wszystko podaje w netto)?
glazurnik 22zł/h
tynkarz 20zł/h
elektryk 20zł/h
To są stawki moich 3 fachowców. Fachowców czyli oni robią tylko to na budowie i nic więcej. Stawki pozostałych "durnych fizoli" jak to pani nazwała wynoszą od 13 do 18zł netto.
Średnio ten fizol u mnie ma 2800 na rękę, wolne popołudnia i weekendy. Jak chce – niech robi więcej ale ma zapie**alać tak samo jak po 8h.
Dlaczego taki tryb pracy przyjąłem? Bo po prostu widzę, że moi pracownicy przychodzą szczęśliwsi i lepiej wypoczęci do pracy. Widzą swoje rodziny przez większość dni miesiąca (chyba, że mamy delegacje, za które płace także +3zł netto do stawki godzinowej). Wypadków u mnie prawie nie ma, może skutek wypoczęcia?
Oczywiście szanowna Pani, tak jestem cwaniakiem bo wszyscy jadą na minimalnej + reszta pod stołem. Tylko, że sami tak chcą!
A teraz do sedna, dlaczego mnie wk***ia jak słyszę, że kobieta i facet to taki sam pracownik i równok***auprawnienie.
Rok temu tak się stało, że przycisnęło mnie z ludźmi do pracy. Okres wakacyjny, 3 chłopaków w szpitalu bo mieli wypadek jak wracali z wakacji. 4 wyjechało za granicę do rodziny. Z mojej 17 osobowej (stałej raczej) ekipy zostało 8 osób a 3 roboty do zrobienia.
Dałem więc ogłoszenie w UP (bo mi sie szukać po chłopach na wsi nie chce). Warunki zachęcające (chyba) bo 2000-2500 na rękę (i to na umowie!). Zależnie od tego co umiesz i jak się prezentujesz.
I teraz jedna z lepszych części historii. Nie wiem czemu ale pani w urzędzie powiedziała po 3 tygodniach, że nikt sie nie zgłasza i, że winny (UWAGA k***A) jest zapis:
"poszukuję zdrowych, silnych mężczyzn".
Zapytałem czy mam poszukiwać na budowe słabych i chorych, a pani na to, że ogłoszenie to ma charakter dyskryminujący i powinno być także kierowane do kobiet. Jedyne co byłem w stanie powiedzieć do słuchawki to "o ja pie**ole". Oczywiście Pani mnie pouczyła, że tak nie wypada.
Zapytałem potem co mam więc wpisać (usłyszałem, że OSÓB a nie mężczyzn) i podziękowałem pani za to, że urządza moją firmę po europejsku. Rozumiecie państwo? Ktoś mi mówi kogo mam zatrudnić, ktoś kto nic nie wie o naszej pracy w budowlance.
Magicznym sposobem po 3 dniach zgłosiło się do mnie (i tutaj uwaga) 15, SŁOWNIE piętnaście kobiet.
Nie wiedziałem, że tyle w budowlance mamy kobiet względem mężczyzn. W końcu 21 dni – 1 zgłoszenie od chłopaka i 15 zgłoszeń od kobiet (w 3 dni).
I wie Pani co? Zatrudniłem 5 z nich, a niech stracę. Za 1800zł, tak za 1800! Bo one nic o budowlance nie wiedziały. ch*j z tym, 5x3000zł (bo taki jest mój koszt) to 15 000zł miesięcznie. Te 15 000 odrobię w 5 miesięcy. Wakacje były więc już po rozliczeniach z j***nym US.
Byłem jedyną firmą w Małopolsce i chyba w Polsce, która przez 15 dni miała kobiety w pracy na budowie. Tak k***a, koledzy sie ze mnie śmiali a pracownicy pukali się w głowę ale w pupie to miałem.
Proszę Pani cóż to była za praca i równość w pracy.
3 dnia już 2 panie zrezygnowały. Otrzymały ode mnie tylko ekwiwalent za urlop, z czego 1 stwierdziła, że zgodnie z kodeksem należy jej się stawka za cały tydzień – aha.
Zostały 2 + 1 która doszła po 4 dniach.
Może w punktach:
-panie robiły sobie przerwę o 9, 11, 14, 15, i 15:45. Wszystkie przerwy trwały po 10-15 minut. 12.5(wartość średnia) * 5 = 62.5 minuty. Czyli panie pracowały de facto 7 godzin (ale jeszcze w między czasie robiły kupkę [tiiit] motylkami i siusiały wodą święconą).
Czyli pracowały może 6 godzin z 8-9h trybu pracy. Przymknąłem oko.
Chyba 7 dnia 2 panie przyszły, że mają odciski na rękach i czy moga robić coś innego, no nie wiem k***a co, ale elektryk powiedział, że mu powsadzają okablowanie do koryt. Tak k***a wsadzały, że koryta sygnałowe były pomieszane z elektrycznymi a najlepsza była blond idiotka (niech żyją stereotypy) która Wpie**olIŁA, tak droga Pani, Wpie**olIŁA przewody 2x2.5mm^2 (gniazdowe) YDYp żo do rur sanitarnych. Tak, do rur sanitarnych. Czemu? Bo dobrze pasowały. [tiiit]. I ja jej mam za to zapłacić?
Któregoś dnia, 2 panie przyszły i powiedziały, ze one dziś pracowac nie mogą bo mają okres. Nie moga bo będą krwawić. Wie pani co zrobiłem? Mam dobre poczucie humoru a i na brak kasy nie narzekam. Zebrałem wszystkich ludzi z budowy (13 osób w tym 3 kobiety) i powiedziałem, że dziś wszyscy mają wolne z powodu okresu. W końcu równe traktowanie, co nie? I tak moja budowa stanęła po 10 mężczyzn poszlo na zwolnienie z powodu k***a okresu. Ale cośmy się pośmiali to nasze.
Jedna z pań się hehe zamurowała. Tak, zamurowała. Stawiała ścianę działową (bez poziomicy) bedac w pomieszczeniu i zapomniała o drzwiach. Brzmi niewiarygodnie? Jak mi majster zadzwonił to też nie wierzyłem. Ale jak przyjechałem to uwierzyłem.
Alicja (moja ulubienica, ta od przewodów), miała problem z wnoszeniem cegieł więc je wrzucała na 1 piętro przez okno. Mam mówić co z tych cegieł zostało? Na szczęście przez godzinę wrzuciła tylko 16 sztuk. Po drodze oczywiście ubiła sporo elewacji.
Alicja była dość udaną sztuką bo nie grzeszyła inteligencją (ale kobiety sa inteligentniejsze od mężczyzn), bo miała skończonego licencjata z filologi hiszpańskiej i zbierała szlify na budowie przy polskich ch*jach i k***ach (no taka gwara budowlańców). Pracowała więc, co dopiero zauważyliśmy po 8 dniach, w stoperach do uszu. Kobieta ta pracowała na budowie w stoperach. Prawda wyszła na jaw kiedy nie usłyszała burzonej ściany działowej. Owa ściana po prostu na nią spadła (na szczęście płyty g-k).
Alicjo czemu nie uciekłaś k***a? Zapytał wesoło majster, Pan Jarosław.
-Nie słyszałam
I pokazała stopery.
Mam pisać jak 2 dnia panie dostały sraczki z wysiłku i zablokowały 2 tojtoje od 13 do 15?
Albo jak Aneta (bezrobotna fryzjerka) z Alicją miały razem zrobić kanały bruzdownicą? Fajna historia (za moje pieniądze, ale niech żyje równość płci), zakończona skaleczoną nogą, atakiem duszności i wizytą u okulisty. Mianowicie panie we 2 trzymały 1 bruzdownicę, zaraz po uruchomieniu Aneta dostała z dyszy odprowadzającej pył, dużą ilością ceglanego czerwonego proszku, po oczach, w usta i do nosa. Z wrażenia upuściła bruzdownicę na nogę koleżanki. W efekcie Pani Aneta wylądowała w szpitalu u okulisty.
Aha, byłem zapobiegliwy i dałem im pie**olone google ochronne. Aneta nie założyła ich jednak bo fryzura by się popsuła. 2 chłopaków z resztą w tedy pie**olnęło śmiechem tak, że pani stwierdziły iż są oni niedostosowani do życia z kobietami (niech żyje równouprawnienie... Za moje pieniądze).
Oczywiście zdarzało się, że Panie zwalniały się do domu bo dzieci... I tu proszę wpisać sobie to co najczęściej podajecie.
Oczywiście panie narzekały na stan tojtoja (przepraszam, to nie mariot), na dźwiganie ciężkich rzeczy, na pył, na hałas, na majstra itp.
Potem z resztą miałem kontrole z PiP. Dostałem kare 500zł i durne babsko z pipu nie rozumiało skąd na budowie praca fizyczna i czemu kobieta nie wykonują prac dostosowanych do płci i czemu zarabiają najmniej w firmie.
Czyli wyszło na to, że:
a) kobieta i mężczyzna są równi w pracy
b) nawet jak nie sa to nie można o tym mówić
c) mają jednak zarabiać tyle samo a najlepiej więcej od faceta bo mają wyższe wykształcenie (gdzie wyższe oznacza wyższe od faceta na tym stanowisku, a nie dyplom uczelni wyższej).
d) jest podział na zajęcia damskie i męskie ale nie można mówić, że jest.
Na resztę pisania nie mam poki co siły.
A może jeszcze 1, do biura do rozliczeń zatrudniłem dziewczynę 24 lata. Za 1900zł + 300zł premii uznaniowej. Po 3 tygodniach powiedziała, że est w 6 tygodniu ciąży (czyli na moje około 1.5 miesiąca już). 2 tygodnie później sp***oliła mi na L4 (które musze jej całe opłacić) z powodu ciązy, bo ciąża to choroba.
Więc szanowna pani, jak słyszę pie**olENIE, bo to dla mnie jest pie**olenie, że jesteśmy równi w pracy, że kobieta ma tyle samo zarabiać i że się nastawiamy do kobiet jak do maszynek które rodzą dzieci to mnie to wk***ia.
Nigdy więcej nie zatrudnię kobiety, a do biura wezmę faceta nawet jak miałbym mu dać 1.5x więcej niż kobiecie – ch*j, niech utrzyma rodzinę przynajmniej sam ale da mi spokój z L4 z powodu ciąży. Moja mama nosiła mnie do pracy do 7 miesiąca – może dlatego jestem takim szowinistycznym
knurem faszystą.
PS
Aha i na koniec. Po 40 dniach załadownia do mnie ta sama durna baba z urzędu pracy (kaktus ci w oko babo) z pretensjami i groźbami (!!!), że potraktowałem niesprawiedliwie kobiety oferując stawkę poniżej tego co w ogłoszeniu i że ona to skieruje do odpowiednich organów! (To kieruj idiotko).
PS2
Jeszcze mi sie przypomniało, jak Alicja rozwaliła młot udarowy za 2200zł – makity. Dokonała tego bardzo prosto, wzięła w ręce i schodząc po schodach wypuściła go z rąk. Bo był cięzki i ja kuło w stawie.
; ))
Ostatnio edytowany: 2017-09-04 21:23:13

--
Djbanan
Djbanan Złamas od 30 czerwca 2004 | Szczecin
2017-09-04 21:40:54 Zgłoś

--
silber
silber Superbojownik od 14 lutego 2005 | Sołtysowo Konurbacja Górnośląska | GG: GG
2017-09-04 21:49:45 Zgłoś
To jest starsze od metra z Sevre

--
Mylenie "tę" z "tą" jest jak pomylenie chuja z cipą niby do tego samego ale różnica jest.
Ethordin
Ethordin Superbojownik od 30 września 2013 | Durban
2017-09-04 21:50:59 Zgłoś
:silber ale nadal takie aktualne i prawdziwe

--
UWAGA: w komentarzu powyżej tej sygnatury może być ukryty sarkazm!!!
Rezyduję w RPA: blog; tyrury
madzialena82
madzialena82 Superbojowniczka od 10 lutego 2006 | Polska A - ta cywilizowana czesc kraju
2017-09-04 22:06:23 Zgłoś
Jak to mowil Joey "kobieta nie moze byc modelem penisa"* ....a facet czasami moze byc modelowa pi*da -to juz nie Joey


*no dobra parafraza a nie cytat bo nie pamietam dokladnie.
Stopery

--
Dbdhxhxjjjkaalmsnmoxksjjxbdhvsbabaixnuxx svx uxjxna xhdbbailslmcn d nakskxbbs
gatinha
gatinha Kobieta z jajem od 20 stycznia 2007 | Sadowa 302A
2017-09-04 23:37:21 Zgłoś
Stare, nie stare - podpisuje się pod tym wszystkimi rękami.

--
Prawdziwi faceci kochają koty
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
dudi_ Superbojownik od 7 grudnia 2004 | wszawka
2017-09-05 01:51:32 Zgłoś
:ethordin
takie prawdziwe, jak 20 zł/h dla elektryka.
I cała reszta.

--
daj człowiekowi ogień - będzie mu ciepło przez chwilę. wrzuć go do ognia a będzie mu ciepło do końca życia.
Ethordin
Ethordin Superbojownik od 30 września 2013 | Durban
2017-09-05 02:17:01 Zgłoś
:dudi_

--
UWAGA: w komentarzu powyżej tej sygnatury może być ukryty sarkazm!!!
Rezyduję w RPA: blog; tyrury
ami56
ami56 Bojowniczka od 18 stycznia 2008
2017-09-05 07:03:23 Zgłoś
Dobrze pasuje w tym miejscu, więc się uśmiechnę, jak to blondynka

--
Nie ma takich głupców, co by nie umieli jednym uśmiechem schować się w nieba pościeli
joemamut
joemamut Superbojownik od 30 października 2009
2017-09-05 09:08:43 Zgłoś
:dugy Na główną!

--
mikmiki
mikmiki Superbojownik od 15 września 2004 | Torronto | GG: 8534509chyba
2017-09-05 10:00:31 Zgłoś
Tekst spoko.
Cóż z tego. Normalnym ludziom nie trzeba tego tłumaczyć a femidebilki i tak nic nie zrozumieją

--
Podobno przepłaciłem za sygnaturkę! Powiedzcie proszę, że to nieprawda :(
Gogosiek
Gogosiek Bojowniczka od 27 sierpnia 2011
2017-09-05 10:23:04 Zgłoś
Poważnie? Po Krakowie lata cała masa dziewczyn po budowach bo skończyły budownictwo na AGH lub PK. Nie słyszałam, żeby któraś nie pracowała bo ma okres (a to w biedrze takie twardzielki pracują, że krwawiąc ciężki towar roznoszą?). Sama 2 tygodnie pomagałam koleżance i jeśli ktoś mógł narzeka, to my, że musiałyśmy troglodytowate odżywki znosić. A jak się przyjmuje kogoś 18-23 lat to z góry można założyć, że pracować nie umie, nie chce i zaraz się zwolni. Niezależnie od płci.

--
kashpir
kashpir Superbojownik od 11 lipca 2005 | Warszawa
2017-09-05 10:39:30 Zgłoś
A po odżywkach dla troglodytów wyglądałyście tak:


?

--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.
Gogosiek
Gogosiek Bojowniczka od 27 sierpnia 2011
2017-09-05 10:41:21 Zgłoś
:kashpir

Nie mam takich ładnych oczek

--
poop_ek
poop_ek Strażak od 24 maja 2005 | Perła Górnego Śląska | GG: 16-55-805
2017-09-05 12:41:06 Zgłoś
:silber w Sevre nie ma metra, autobusy tylko jeżdżą. Szach mat

--
Jestem dzięciołem! Ale ziemnym... || A straż czuwa!
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
doniu27 Superbojownik od 3 lipca 2015
2017-09-05 14:11:12 Zgłoś

--
Witek32
Witek32 Superbojownik od 7 lipca 2009 | rawa maz | GG: Posiadam
2017-09-06 15:24:23 Zgłoś

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
lordoftheboard Bojownik od 5 marca 2010
2017-09-06 17:22:11 Zgłoś
:gogosiek 6 lat pracowałem na budowie i kobiety były, owszem. Ale żadna nie pracowała fizycznie. To były inżynier budowy.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
gevara Superbojownik od 15 października 2005
2017-09-06 17:59:10 Zgłoś
:dugy
śmieszne, ale totalnie zmyślone. Jaki normalny kierownik budowy czy inny majster daje do wymurowania ścianę osobie bez doświadczenia totalnie - i nie nadzoruje w trakcie - chociażby po to, by pilnować użycia poziomicy ? zabawa z bruzdownicą - już widzę kary za brak szkolenia bhp z obsługi sprzętu. Autor się nabija, że nie umiom, a nie pokazuje, jak szkolił osoby zielone w branży. To jest odrealnione totalnie - autor nic w kontekście szkoleń nie pisał, szczególnie bhp. Nie pracuje na budowie na pewno.
Na budowie kobiety - które chcą to robić - naprawdę nieźle sobie radzą. A moja żona na przykład tynkuje lepiej ode mnie - równiej, dokładniej.

A - jak kobieta uciekła na L4 na czas ciąży, to na 100% pracodawca nie opłaca całego tego czasu - zus za to przecież płaci w zdecydowanej większości. Wciskanie kitu na maksa.

Fajnie napisana, zmyślona, z nieprawdziwym opisem stanu prawnego i pisana pod tezę historyjka.
fajnie i śmiesznie nie oznacza prawdziwie.

--
Idźcie i rozmnażajcie się
lary
lary Superbojownik od 17 kwietnia 2003 | 50°56N 17°18E
2017-09-08 22:51:20 Zgłoś
Chciałbym zobaczyć autora przy wrzucaniu cegieł przez okno na pierwszym piętrze

--
Forum > Kawały Mięsne > Podkradzione z zaprzyjaźnionego forum - o pracy na budowie
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj