Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Po czarno-białej stronie mocy
Klub otwarty
by jaszurusia


Założony: 2018-03-25 22:25:55
Ostatnia aktywność: 2020-03-15 11:03:50
Postów na forum: 141
16 członków
Oglądany: 20855x

Re: Zabawa! Czy rozpoznasz po kadrze tytuł filmu?

jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
"Wrzos"
Bez podpowiedzi - wszak filmów, w których Dymsza tańczy z Ćwikłą nie mamy za wiele.
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
"Jak cudne są wspomnienia dawnych dni, wspomnienia młodych lat, melodia w nich serdeczna jakaś brzmi...". Są takie sceeny, które nie tylko widać, ale i słychać Ale wstrzymam się z podaniem tytułu - może ktoś poza nami tu jeszcze zajrzy i pokusi się o odpowiedź...
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LuckF - Superbojownik · 5 lat temu
Zajrzałem
Ale aż tak dobry w te klocki nie jestem
Do tego oglądanie filmów musi poczekać do zimy. Bo teraz jest sezon na prace wokół domu i rolki.
sibo36
sibo36 - Superbojownik · 5 lat temu
Ryzyk-fizyk: "Jadzia" (1936)?
Jeśli tak, to proszę:

Podpowiedz:
I tęsknić już będziesz ogromnie.
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2018-07-19 22:47:13
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
"Zapomniana melodia"
A ja dam jeden z moich ulubionych gifów. A żeby było zabawniej - nawet ci, którzy kiedyś tam ten film oglądali, mogą tej sceny nie kojarzyć... A to dlatego, że film nie przetrwał do naszych czasów w całości, i bardzo długo dostępna była jedynie kopia trwająca 37 min. Szczęśliwie jakiś czas temu ów film wzięli na warsztat magicy z Filmoteki Narodowej, doczepili mu klika innych, znalezionych gdzieś indziej fragmentów, w tym jedną z ciekawszych scen polskiego przedwojennego kina:

Podpowiedź: z tego filmu pochodzi piosenka "Zakochany złodziej".
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2018-07-20 01:36:40
sibo36
sibo36 - Superbojownik · 5 lat temu
Piszesz, że to jeden z Twoich ulubionych gifów... Hmm, czytam Twoje arty i wpisy... "Robert i Bertrand" (1938)

Proszę:

Łatwe, więc bez podpowiedzi
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
"Ogniomistrz Kaleń"? Ale nie uważam, żeby to było łatwe
Jeśli tak, to teraz...
Jeden z dwóch filmów, do których powstania rękę przyłożył Wieniawa-Długoszowski i jedyny, który z tych dwóch przetrwał do naszych czasów. Stanisław Sielański tłumaczy Marii Żabczyńskiej (zdecydowanie za rzadko pojawiała się w ówczesnym filmie - wstydźcie się przedwojenni reżyserzy) co to jest kryzys...
sibo36
sibo36 - Superbojownik · 5 lat temu
Ja już wiem Fredro napisał coś o podobnym tytule To może teraz @adaliaconglomerata lub ktoś inny się dołączy
@jaszurusia Z tym „Ogniomistrzem” nie było aż tak źle
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2018-07-21 10:04:28
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
Ajajajaj, aż mnie palce świerzbią. Jeden z nielicznych filmów, w których Bodo gra rolę czarnego charakteru. Ale też się powstrzymam. Tym sposobem mamy dwie zagadki teoretycznie rozwiązane, ale w praktyce bez odpowiedzi :P
Edytowano x 2 Ostatnio zmieniany: 2018-07-22 19:38:27
sibo36
sibo36 - Superbojownik · 5 lat temu
Dobra, rozbijam bank
Zagadka z przedwczoraj:
https://youtu.be/-9NS2Z-yng4
Zagadka z wczoraj:
https://youtu.be/xtPCTGdwWt0
A teraz proszę:

(Jest na co popatrzeć )
Podpowiedz - Prosta dziewczyna z prowincji wyjeżdża z domu...
(Muszę skracać podpowiedzi, za dobre jesteście )
Edytowano x 2 Ostatnio zmieniany: 2018-07-23 02:06:56
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
Skoro nie ma chętnych, to odpowiadam: "Kobiety nad przepaścią". Ale nie było łatwo - początkowo podejrzewałam zupełnie inny film.
Tak na marginesie - w "Kobietach..." pokazana jest przedwojenna kobieca policja. Nie przychodzi mi do głowy żaden inny film, który pokazywał tę formację.

No to masz, popatrz se :P

Podpowiedź nr 1: Fabuła filmu osnuta jest wokół biura matrymonialnego...
Podpowiedź nr 2: Ta scena jest zabawna, ponieważ biorą w niej udział osoby, które w realu były małżeństwem. On do niej mówi: "Takie nogi trzeba schować!", na co ona wstaje oburzona i odpowiada: "Takie nogi?!", na co on już tylko gwiżdże z wrażenia. A autorem dialogów był właśnie ów mąż, więc jest bardzo prawdopodobne, że celowo to tak napisał.
Edytowano x 5 Ostatnio zmieniany: 2018-07-24 20:17:55
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
Nikt? Nic?... No to podpowiedź nr 3: Nogi te należą do Zuli Pogorzelskiej.
sibo36
sibo36 - Superbojownik · 5 lat temu
Kurczę. Ja bym napisał: Ada! To nie wypada!.
Tylko mały problem. Tam nie gra Zula, tylko Loda.
Więc odpadam
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
No, szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że będzie to taka zagwozdka...
Z filmem "Ada!..." to ponoć mało brakowało. Z tego, co wiem, K. Tom pisał go z myślą o swojej żonie. Niestety, Zula w tym czasie była już zbyt chora, by zagrać.
Oczywiście, wśród tytułów wymienionych przez Adaliaconglomeratę jest również ten właściwy. Podpowiedź nr 4: film przetrwał do naszych czasów (tytuły filmów zaginionych znajdziecie m.in. tu: http://www.fn.org.pl/archiwum/page/index762f.html?str=489). Poza tym odsyłam do podpowiedzi nr 1 ;)

PS Mam jeszcze jedne nogi w zanadrzu
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
Film, z którego pochodzi screen, przetrwał do naszych czasów. "Sto metrów..." jest na liście filmów poszukiwanych
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2018-08-06 00:57:51
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LuckF - Superbojownik · 5 lat temu
Skoro tyle jest podpowiedzi, to już i dla mnie proste; "Romeo i Julcia" ;)
Edytowano x 2 Ostatnio zmieniany: 2018-08-06 08:14:57
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
No i wszedł on, LuckF, cały na biało i pozamiatał
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
No dobra - "Dodek na froncie"


W tym filmie, u boku niejakiego Gieńka Bodo, wystąpiła młoda, wschodząca i dobrze zapowiadająca się gwiazda. Niestety, zadebiutowała ona niedługo przed wojną i jej koleje losu potoczyły się tak, że nie rozbłysła pełnym blaskiem.
Nie wiem, czy to będzie wskazówką, ale (moim zdaniem, sic!) ten film jest fantastycznie zrobiony. Jego dużym atutem są sceny tańca - na screenie jedna z nich.
tilliatillia
tilliatillia - Superbojownik · 5 lat temu
Co za fantastyczny klub!
Niestety, nie znam powyższego filmu, ale na powitanie wrzucam coś łatwego
xasda
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LuckF - Superbojownik · 5 lat temu
No to skorzystam z okazji "Rzeczpospolita babska"
Cieszymy się, że dołączyłeś ;)
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
Witaj Tilliatillia
Z tą zabawą przyjęliśmy taką zasadę, że kolejną zagadkę zadaje ta osoba, która odgadła poprzednią - to tak, żeby utrzymać jakiś porządek. No ale ponieważ LuckF nie skorzystał z "prawa" zadania zagadki, więc myślę, że wracamy do starego rytmu i następną zagadkę zada ten, kto poda, z jakiego filmu pochodzi screen Adaliaconglomeraty. Kto za? Kto przeciw? Kto wstrzymuje się? ;)
Myślę, że należy podkreślić, że na tym screenie widzimy Witolda Zacharewicza - aktora, w którym kocha się żeńska populacja tego klubu ;) Film piękny, ale bardzo smutny.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LuckF - Superbojownik · 5 lat temu
Nie podałem kolejnej zagadki, właśnie ze względów na poprzednią nierozwiązaną.
Ale ponieważ pada i miałem trochę czasu, to przeprowadziłem małe śledztwo ( bo ze screenów to nie ma szans )
Podaję hasło - "Gehenna"
W tymże czasie obejrzałem sobie inny film i zarzucam zagadkę.

"...wykapany papa. Dobry kawał, co?..."

W tym filmie jest jeszcze jedna fajna scena, gdy jeden z bohaterów, niesamowicie podniecony i zadowolony z siebie mówi;"...naprzód Ja!", co bardzo mi przypomina reklamy pewnego operatora z Szymonem Majewskim. Ciekawe.
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
Ha ha! "Niedorajda" Gdzie Twój humorek, co z tobą Florek? Czemu posmutniał wesoły pysk?

https://youtu.be/bK_a1MT45eQ

I jeszcze taka ciekawostka: w scenie z tego screenu Orwid mówi o pięcioraczkach kanadyjskich. Chodzi tu o siostry Dionne - pierwsze pięcioraczki, które przeżyły niemowlęctwo i na punkcie których świat dostał prawdziwego bzika. Nawet w polskich gazetach z tamtego okresu można natknąć się na reklamy z ich udziałem (w których są przedstawiane pod spolszczonymi imionami). Niestety, dziewczynki były traktowane bardziej jak eksponaty z muzeum osobliwości niż istoty ludzkie, co mocno odbiło się na ich psychikach. Jeśli chcielibyście poczytać więcej na ten temat, to w internecie znajdziecie różne teksty (również na JM), aczkolwiek zawarte w nich informacje niekiedy delikatnie różnią się między sobą.

I kolejne nogi do odgadnięcia - myślę, że te będą łatwiejsze:



Powyższy widok Bodo skwitował słowami: "Ładna... Okolica jest tutaj", po czym odśpiewano stosowną do okoliczności pieśń.
Edytowano x 2 Ostatnio zmieniany: 2018-08-11 20:08:55
sibo36
sibo36 - Superbojownik · 5 lat temu
Dzień dobry
Oczywiście: Jaśnie pan szofer (1935)

Od 3:15
https://youtu.be/sBxLrhalI5E

A teraz coś łatwego:

Podpowiedź: Pan Piwko
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2018-08-11 23:53:33
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
Czymże byłaby szałowa suknia bez zapakowanej w niej szałowej Smosarskiej? Oczywiście - "Dwie Joasie".


Oczywiście, człowiek piszący powyższe słowa, to tak naprawdę dobroci dusza.
Edytowano x 1 Ostatnio zmieniany: 2018-08-16 23:06:56
sibo36
sibo36 - Superbojownik · 5 lat temu
Włóczęgi 1939
Film ze Szczepciem i Tońciem
(Kilka dni temu sobie przypominałem)
https://youtu.be/AOEM8QRugXU

Zmieńmy może czasy i :

(Ehhh, Kalina...)
Podpowiedź: Film powstał w pod poznańskim zamku.
jaszurusia
jaszurusia - Superbojowniczka · 5 lat temu
"Gdzie jest trzeci król"

A ten film to taki nasz rodzimy western...

sibo36
sibo36 - Superbojownik · 5 lat temu
No oczywiście "Prawo i pięść" (1964)
Film powstał na podstawie fajnej książki Józefa Hena „Toast”
Piosenka do filmu w wykonaniu Edmunda Fettinga:
https://youtu.be/COGBfVMAMCU
I film:
https://youtu.be/iIaw-kgOJqU


Można powiedzieć: Najważniejsza "Figura" w całym miasteczku.

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.