Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Klub miłośników Yerba Mate
Klub otwarty
by kapishon21


Założony: 2008-11-24 17:06:14
Ostatnia aktywność: 2021-03-17 18:19:50
Postów na forum: 62
91 członków
Oglądany: 7436x

Guampa czy matero

kapishon21
kapishon21 - Superbojownik · przed dinozaurami
Czyli z czego pijecie mate?
Z tykwą, jak wiadomo, jest trochę zachodu (suszenie, pielęgnacja, itd) jednak niektórzy twierdzą że smak jest zupełnie inny niż z drewnianej czy rogowej guampy.
Ja w pracy z racji braku możliwości dbania o matero używam zwykłego kubka, w domu tykwy.
Jak jest u Was?
Aishaa
Aishaa - Brzoskwinka | GG: 1842398 P · przed dinozaurami
Tylko i wyłącznie z tykwy. Kubków nie używam a guampy nie posiadam
BlueBlair-Marek
BlueBlair-Marek - Superbojownik · przed dinozaurami
Dzięki radą :Aishaa pije z tykwy trzyma się już 4 miesiące
Pierwsza tykwa byłą źle konserwowana i mi spleśniałą, ale może to wina tego że każda jest inna i są takie co lata nie konserwowane się świetnie trzymają i takie co się psują jakby były robione w Chinach
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Rozalion - Bojownik · przed dinozaurami
Ja piję z kubka ;P Niestety nie posiadam innego "osprzętu".
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tobko - Bojownik · przed dinozaurami
Z tykwy, i ostatnio zainwestowałem w taką typ 'gaucho' - 600ml pojemności. Wprost idealna dla kogoś kto nie lubi ciągle dolewać ;)
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Puszek_Pandory - Superbojownik | GG: 2195060 · przed dinozaurami
ja mam materko z drewna lapacho okute w metal, niestety w lipcu bądź sierpniu przez upały troche pękło od góry i teraz lubi złapać pleśń.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Matero z Palo Santo
odnowiciel
Palo Santo w skorze daje rade , mimo ze troche stalo bez zadnego cudowania , z zalewaniem zeby nie popekalo , poprostu pijesz kiedy masz ochote i to lubie .Mialem zwykla tykwe ,pierwsze naczynko , ale nie mam zbyt milych wspomnien wizualnych
RubasznyBarytosz
Kubek, z wygody i braku chęci wzbudzania jeszcze większej konsternacji. Wystarczy, że ową wywołuję siorbiąć coś przez przez jakąś rurkę Ale generalnie może niebawem ceramiczne matero...Who knows..

Tylko bojownicy należący do tego klubu mogą pisać nowe posty.