Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał sersa
Czas w las, czyli Michał zaprasza na szlak | Oblicza lasów #55
Jak uprawiać turystykę w lesie? Gdzie i jak spędzać wolny czas? Skąd pozyskać leśne przewodniki? O turystycznej ofercie Lasów Państwowych opowiada Michał Wojcieszkiewicz z Nadleśnictwa Żołędowo.
okejki 1 · 19 dni temu
Wirowanie w Wirtach. Skąd bierzemy nasiona sosny? | Oblicza lasów
Co oznaczają żółte paski na drzewach? Czym jest gospodarczy drzewostan nasienny? Jak wygląda proces łuszczenia szyszek? O tym opowiada Zdobysław Czarnowski w kolejnym odcinku cyklu "Oblicza lasów".
okejki 18 · komentarze 2 · 1 miesiąc i 2 dni temu
Mord w Podrąbionej. Wilk dobry czy zły? | Oblicza Lasów
Co przydarzyło się leśniczemu Zdobkowi 2 marca 2018 roku? Czy wilk może być niebezpieczny dla człowieka? O czym należy pamiętać, kiedy go spotkamy? O tym opowiada Zdobysław Czarnowski w kolejnym odcinku cyklu "Oblicza lasów".
okejki 33 · komentarze 7 · 2 miesiące i 18 godzin temu
Nowa Ruda, czyli kto w puszczy piszczy?
Na terenie jakich nadleśnictw położona jest Puszcza Białowieska? Jaki obszar puszczańskich nadleśnictw zajmują rezerwaty przyrody? Jakie gatunki zwierząt występują na terenie puszczy? O tym opowiada Julka Melchior w kolejnym odcinku cyklu "Oblicza lasów".
okejki 16 · komentarze 7 · 2 miesiące i 7 dni temu
Jak szukać zrzutów w lesie? - Oblicza lasów
Co to są zrzuty? Jakie są szanse na ich znalezienie? Jakie są gwarowe nazwy poszczególnych części poroża? Co to jest scypuł? O tym opowiada Zdobysław Czarnowski w kolejnym odcinku cyklu "Oblicza lasów".
okejki 33 · komentarze 7 · 2 miesiące i 13 dni temu
Zając z dyngusem, czyli Wielkanoc po kaszubsku
Jak obchodzone są święta wielkanocne na Kaszubach? Czym jest dyngus? Do czego może być wykorzystywany jałowiec? O tym opowiada Zdobysław Czarnowski w kolejnym odcinku cyklu "Oblicza lasów".
okejki 17 · komentarze 1 · 2 miesiące i 20 dni temu
Dlaczego drzewa najlepiej wycina się zimą? | Oblicza lasów #45
Jaką rolę przy wycinaniu drzew odgrywa śnieg? Dlaczego drewno pozyskane zimą świetnie nadaje się na drewno konstrukcyjne? Czemu leśnicy nie wycinają drzew tylko i wyłącznie zimą? O tym opowiada Michał Wojcieszkiewicz w kolejnym odcinku cyklu "Oblicza lasów".
okejki 9 · 4 miesiące i 2 dni temu
Dominika idzie do szkółki leśnej, czyli jak przechowujemy nasiona?
Co powinno się robić z nasionami przed siewem? Dlaczego należy wysyłać je do stacji oceny nasion? Jak wygląda proces odwiewania nasion? W jakiej temperaturze są przechowywane w chłodni? O tym opowiada Dominika Nadolna w najnowszym odcinku z cyklu "Oblicza lasów".
okejki 28 · komentarze 11 · 4 miesiące i 16 dni temu
Dominika zbiera nasiona buka, czyli po co trampoliny w lesie?
Kiedy jest najlepszy czas na zbieranie nasion buka? Jakie zwierzęta uwielbiają ich smak? Po co zbieramy te nasiona? Czym są drzewostany nasienne? O tym opowiada Dominika Nadolna w najnowszym odcinku z cyklu "Oblicza lasów".
okejki 26 · komentarze 18 · 5 miesiące i 5 godzin temu
Szacunki brakarskie, czyli jak planuje się wycięcie drzew
Co jest potrzebne do wykonania szacunku brakarskiego? W jaki sposób określamy jakość drzewa? Jak wyglądają szkice do pomierzonego zrębu? O tym opowiada Zdobysław Czarnowski w kolejnym odcinku cyklu "Oblicza lasów".
okejki 241 · komentarze 39 · 5 miesięcy i 14 dni temu