JoeMonster.org

Pokaż menu
Szukaj
 
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
...BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał
Dlaczego barszcz Sosnowskiego jest tak niebezpieczny?
Skąd się wziął barszcz Sosnowskiego? W jakim tempie potrafi się on rozprzestrzeniać? Co robić, jeśli znaleźliśmy się w pobliżu barszczu Sosnowskiego i podejrzewamy, że zostaliśmy pokryci jego olejkami? O tym opowiada Michał Wojcieszkiewicz w kolejnym odcinku cyklu "Oblicza lasów".
30 · 3 · 2 dni temu
Dlaczego Zdobek musiał odlecieć? | Oblicza lasów #30
Jak wygląda proces opryskiwania lasów? Czy opryski są bezpieczne dla ludzi, roślin i innych zwierząt poza szkodnikami? Czemu brudnica mniszka jest niebezpieczna dla drzew? O tym opowiada Zdobysław Czarnowski w kolejnym odcinku cyklu "Oblicza lasów".
1 · 9 dni temu
Dlaczego w Polsce rośnie tyle sosny?
Na jakim typie gleby rosną sosny? Dlaczego najlepszym drewnem do robienia okien i drzwi jest sosna? Gdzie można sadzić gatunki drzew liściastych? O tym opowiada Zdobysław Czarnowski w kolejnym odcinku cyklu "Oblicza lasów".
258 · 65 · 30 dni temu
Zdobek i żarłoczne szeliniaki, kolejny odcinek cyklu "Oblicza lasów"
Czym są szeliniaki? Czy są niebezpieczne dla lasu? Dlaczego trzeba kontrolować ich ilość? Co to jest zręb? O tym opowiada Zdobysław Czarnowski.
124 · 18 · 1 miesiąc i 6 dni temu
Jak leśnicy ratują dzikie zwierzęta?
Jakie dzikie zwierzęta ratują leśnicy ze szpitala w Napromku? Czego nie należy robić, jeśli znajdziemy młode zwierzę, które wygląda na porzucone? Jakie najciekawsze zwierze trafiło do ośrodka? Jakie dzikie zwierzęta ratują leśnicy ze szpitala w Napromku? Czego nie należy robić, jeśli znajdziemy młode zwierzę, które wygląda na porzucone? Jakie najciekawsze zwierze trafiło do ośrod(...)
1 · 1 miesiąc i 13 dni temu
Jak uchronić się przed kleszczami?
Jak należy się ubrać, aby zmniejszyć ryzyko ugryzienia przez kleszcza? W jaki sposób kleszcze namierzają swoje ofiary? Jakie choroby przenoszą? W jaki sposób je usuwać, aby nie pozostawiły po sobie toksycznych wydzielin? O tym opowiada Maciej Chromy w najnowszym odcinku z cyklu Oblicza lasów.
173 · 83 · 1 miesiąc i 20 dni temu
Jak nie zgubić się w lesie? | Oblicza lasów #24
Jak przygotować się do wyprawy do lasu? O czym pamiętać, jeśli zgubimy się w lesie? Czym jest słupek oddziałowy? O tym opowiada Dominika Nadolna w najnowszym odcinku z cyklu Oblicza lasów.
2 · 1 miesiąc i 27 dni temu
Na co uważać, kiedy jesteśmy w lesie podczas burzy?
O tym opowiada Zdobysław Czarnowski w kolejnym odcinku cyklu "Oblicza lasów".
227 · 24 · 2 miesiące i 4 dni temu
Jak kupić drewno z lasu? | Oblicza lasów #22
Dlaczego warto kupić opał u leśniczego? Gdzie można znaleźć aktualny cennik drewna? Kiedy jest najlepszy czas, żeby kupić drewno na następną zimę? Jaki rodzaj opału jest najbardziej popularny? O tym opowiada Dominika Nadolna w najnowszym odcinku z cyklu Oblicza lasów.
2 miesiące i 11 dni temu
Jak leśnicy chronią las przed pożarami? | Oblicza lasów #21
Jak wygląda las ze szczytu wieży przeciwpożarowej? Jak namierzano kiedyś położenie pożaru? Czym są drogi pożarowe i pasy przeciwpożarowe? O tym opowiada Dominika Nadolna w najnowszym odcinku z cyklu Oblicza lasów.
3 · 2 miesiące i 25 dni temu