JoeMonster.org

Pokaż menu
Szukaj
 
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
...BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał
"Jedyna" polska konsola do gier - Gra Telewizyjna TVG-10
Choć czasy komunizmu nie są zazwyczaj utożsamiane z postępem, to właśnie wtedy mogliśmy pochwalić się wieloma interesującymi osiągnięciami w dziedzinie technologii. W Polsce powstawały potężne komputery, ale i... konsole do gier! TVG-10 produkowane przez firmy Elwro i Ameprod uważane są za jedyny przykład rodzimego, masowo produkowanego sprzętu do grania.
198 · 49 · 6 dni temu
"Ruskie jajka" - kultowe konsole Elektronika
Firma Elektronika (Электроника). Dla wielu Polaków jej zabawki były pierwszym kontaktem z niesamowitym światem gier wideo. A był to jedynie maleńki odsetek produktów tworzonych w jej radzieckich (teraz białoruskich) fabrykach. Od kalkulatorów, przez komputery, aż po konsole do grania, nie było na wschodzie kawałka krzemu, który nie wyszedłby spod ich ręki.
17 · 4 · 1 miesiąc i 29 dni temu
Kasety z grami. Jak działały... i o co chodziło z ustawianiem głowicy? | arhn.edu
Kasety magnetofonowe przechowujące gry mogą wydawać się dziś czarną magią. A zaledwie paręnaście lat temu były przecież codziennością milionów użytkowników komputerów!
38 · 23 · 2 miesiące i 15 dni temu
Historia konsoli GameCube - Time Warp
Uważana za najbardziej niedocenianą konsolę Nintendo (choć kto wie, czy wkrótce nie będziemy mówić tego samego o Wii), GameCube był fantastycznym kawałkiem technologii. Imponujące parametry, niska cena i solidna biblioteka gier przyćmione zostały przez PlayStation 2 Sony oraz wewnętrzną nieporadność Nintendo.
14 · 2 miesiące i 29 dni temu
WARDĘGA WAS OSZUKAŁ
Oryginalny film: POLICJANT CHCIAŁ MNIE UDUSIĆ: https://www.youtube.com/watch?v=nndN1ZdQoCQ
1 · 3 miesiące i 3 dni temu
Nozawa || Bitwa ognia
Festiwal Ognia w japońskiej wiosce Nozawa! Zaprasza Krzysztof Gonciarz.
23 · 4 · 3 miesiące i 5 dni temu
[1000 IBU] Dlaczego piwo kraftowe jest takie drogie?
Tomasz Kopyra (http://blog.kopyra.com) w felietonie z serii [1000 IBU] próbuje odpowiedzieć na pytanie dlaczego piwo kraftowe jest takie drogie. Czy naprawdę jest drogie? I kiedy będzie taniej?
42 · 19 · 3 miesiące i 11 dni temu
Rayman - Retro
Mimo iż jego krainie groziła zagłada, zawsze wesoły Rayman z uśmiechem na twarzy stawał w 1995 roku naprzeciw zagrożeniu. Sześć światów, przepiękna grafika i wyśrubowany poziom trudności gwarantowały długie wieczory przy komputerze lub konsoli.
3 miesiące i 17 dni temu
Jaki kolor ma Mario? Parę słów o barwach NES-a | arhn.edu
Wydawać by się mogło, że kolor to sprawa bardzo oczywista. Jak wygląda Mario każdy widzi. W czasach pionierów gier wideo nic jednak nie było proste, więc oczywiście nawet rzeczy tak błahe jak ogrodniczki hydraulika wymagają zawiłego wyjaśnienia.
100 · 14 · 3 miesiące i 20 dni temu
Kradzione ROM-y. Czy emulacja gier jest legalna?
Dzięki emulatorom możemy odpalić stare gry na nowszym sprzęcie, chociażby na PC. Tylko czy nie łamiemy przy tym prawa?
1 · 4 miesiące i 4 dni temu