Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał
Biblia – wprowadzenie
Sóweczka Belfereczka opowie, czym jest Biblia, jak można ją podzielić, jakie ma znaczenie dla kultury europejskiej oraz jakie są najbardziej znane przekłady tej Księgi na język polski.
1 · 2 lata i 11 miesięcy temu
Podsystemy systemu językowego
Sóweczka Belfereczka opowiada o podsystemach systemu językowego.
2 lata i 11 miesięcy temu
Liryka starożytnej Grecji
Lektury, lektury... Dla jednych przyjemność, dla innych czytanie to kara... Na szczęście dla tych drugich można skorzystać z omówień przygotowanych przez profesjonalistów. Sóweczka Belfereczka opowie o dokonaniach poetów starożytnej Grecji...
1 · 2 lata i 11 miesięcy temu
Starożytność – najważniejsi twórcy greccy i rzymscy
Dla maturzystów i nie tylko. Sóweczka Belfereczka prezentuje najważniejszych twórców starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu (Homer, Tyrtajos, Symonides, Safona, Anakreont, Sofokles, Eurypides, Ajschylos, Arystofanes, Wergiliusz, Horacy, Owidiusz).
2 lata i 11 miesięcy temu
Starożytność – mitologia
Sóweczka Belfereczka zdefiniuje dla Was takie pojęcia, jak mit, mitologia, archetyp, topos, topika. Omówi też rodzaje i funkcje mitów.
3 lata i 11 dni temu
Kosmo- i teogonia wg mitologii greckiej
Jedna z wersji powstania świata i bogów wg mitologii greckiej. Nie tylko dla maturzystów :-)
3 lata i 21 dni temu
Starożytność – epoka literacka
Dla maturzystów i nie tylko... Sóweczka Belfereczka wprowadzi Was w zagadnienia związane z pierwszą epoką literacką – starożytnością (zwaną też antykiem). Co oznacza ten termin? Jak doszło do powstania literatury? Jak dzieli się literaturę starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu? Znajdziesz tu odpowiedzi na te pytania. :-)
3 lata i 29 dni temu
Co to jest język
Zgrabne wyjaśnienie, co to jest język. Link przydatny dla uczniów i studentów kierunków humanistycznych. Zapowiada się fajny kanał edukacyjny.
2 · 3 lata i 1 miesiąc temu
Sępy, chochoły
Myślisz, że widziałeś i słyszałeś już wszystko? Posłuchaj zatem najdzikszej i najbardziej wnerwiającej piosenki. Zamiast się na kogoś obrażać czy denerwować, możesz mu po prostu zadedykować ten utwór. Wysokie prawdopodobieństwo, że się odczepi raz na zawsze... Śpiewa pełna wdzięku babcia Zyta, nowa gwiazda Internetu!
1 · 3 lata i 2 miesiące temu
8-latka zachwyciła jurorów The Voice Kids
8-latka zachwyciła jurorów niemieckiego The Voice Kids
18 · 3 lata i 6 miesięcy temu