JoeMonster.org

Pokaż menu
Szukaj
 
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
...BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał
(Chyba) najdziwniejsza wagina w świecie zwierząt
Jeżeli coś funkcjonuje u zwierząt, to jest to efekt ewolucji. Nawet rzeczy, które dla wielu osób są tabu. Jednymi z nich są genitalia, które są kształtowane przez odwieczną wojnę płci pomiędzy samcami a samicami (o ile mówimy o rozmnażaniu płciowym). O (chyba) najdziwniejszych w tym odcinku.
141 · 24 · 3 miesiące i 22 dni temu
6 gatunków, które wyginęły, bo ludzie na nie polowali
Niedawno Minister Środowiska powiedział, że nie zna gatunku, który wyginąłby dlatego, że człowiek na niego polował. To nieprawda. Na dodatek nieprawda wypowiedziana przez kogoś z tytułem profesora, kto powinien budzić zaufanie i być autorytetem. Ale nie mieszajmy się w politykę... Nauka ma mówić o faktach.
144 · 44 · 4 miesiące i 21 godzin temu
Czy ekologiczne znaczy lepsze?
Ostatnimi czasy coraz częściej jesteśmy zachęcani do kupowania jedzenia innego niż dotychczas. Zwykle jest to jedzenie droższe. Droższe, bo ekologiczne... Ale pytanie brzmi, czy ta wyższa cena przekłada się na coś więcej - czy produkty ekologiczne są bardziej przyjazne dla nas albo dla środowiska?
82 · 58 · 4 miesiące i 8 dni temu
Więcej niż "tylko" śmiertelne choroby
Śmierć to coś, co nas od zawsze przeraża. Koniec - jeśli nie wszystkiego, to przynajmniej rozdziału... A choroba, która tę śmierć niesie, to powód największych obaw. Ale bywa tak, że choroba nie tylko kończy życie, ale i zmienia wiele... może nawet więcej, niż nam się wydaje!
149 · 22 · 4 miesiące i 28 dni temu
Dlaczego homoseksualizm ewolucyjnie nie zanika?
Prawdopodobnie pamiętacie, że na skutek doboru naturalnego w populacji utrwalane są geny, które umożliwiają skuteczniejsze rozmnażanie... więc jak to możliwe, że homoseksualizm, który nie prowadzi do rozmnażania może się utrzymywać w populacjach?
124 · 54 · 5 miesięcy i 16 dni temu
5 gatunków, które "przeżyły" dinozaury
Na Ziemi mieliśmy do tej pory 5 wielkich wymierań. Niektórzy mówią, że właśnie trwa szóste. Niezależnie od tego, czy to prawda czy nie, to na przykład właśnie tego typu zjawisko kosztowało istnienie wszystkie nie-ptasie dinozaury 65 milionów lat temu. Zniknęło wówczas 75% wszystkich żyjących gatunków. Wiele tych, które przeżyły przepadło w tak zwanym międzyczasie, albo bardzo się z(...)
33 · 2 · 5 miesięcy i 19 dni temu
Czy zimno "wymraża" bakterie i wirusy?
W zimie często próbujemy racjonalizować sobie niskie temperatury tym, że przynajmniej nie zachorujemy, bo oberwie się wirusom i bakteriom. Tylko ile jest w tym prawdy? Bo przecież to w zimie jest sezon grypowy, więc patogeny jakoś sobie muszą radzić.
85 · 20 · 5 miesięcy i 27 dni temu
Jak chemicznie bronią się rośliny?
Ludzie odurzają się substancjami pochodzenia roślinnego od tysiącleci. Nikogo to nie dziwi. Ale mało kto wie, że większość z tych substancji jest w rzeczywistości naturalnymi pestycydami i amatorzy ich stosowania przyjmują zwykle dawkę, która jest dla nich tylko toksyczna, a nie śmiertelna.
40 · 1 · 6 miesięcy i 12 dni temu
Czy te kociaki bawią się pośród wielkich piersi? - czyli dlaczego działa na nas CLICKBAIT?
To, że każdego dnia dziesiątki osób próbują nami manipulować to nic nowego. Rewolucją też nie jest to, o czym w tym filmie opowiada Dawid... Co nie zmienia faktu, że kilku ciekawych rzeczy o tym, co nas irytuje (a nasz mózg pociąga), można się (chyba) z tego filmu dowiedzieć.
124 · 18 · 6 miesięcy i 14 dni temu
Komu pomogą elektrowstrząsy?
No to zacznijmy w ten sposób - kto z Was myślał, że w szpitalach nie stosuje się już elektrowstrząsów? Na "zdrowy rozsądek" łatwo tak założyć i się pomylić! Bo wychodzi na to, że jest to jedna ze skuteczniejszych i bezpieczniejszych metod leczenia w psychiatrii.
115 · 15 · 6 miesięcy i 24 dni temu