Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
« następny »

Uma Thurman rozbija się na planie Kill Billa

autoodtwarzanie
Następny film Jak załatwić maluchem cwaniaka w mondeo? (268)
Podobne filmy
Najnowsze filmy z tej kategorii
Nieświadomi sąsiedzi z zachodu
Jak wyfiletować łososia -...

Inne nadesłane przez htr
Zwyrol budzi króliczka przy...
Pierwszy wdech po przeszczepie...

Ten przejazd miał być wykonany przez kaskaderkę, ale Tarantino wymusił na Umie Thurman, aby to ona usiadła za kółkiem. Zrobiła to pomimo ostrzeżeń kaskaderów. Aktorka wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo, doznając trwałego uszkodzenia kręgosłupa na odcinku szyjnym. To wideo ujrzało światło dzienne dopiero teraz, po 15 latach.

Sam Tarantino, który przekazał to wideo aktorce, wspomina to tak:
"Uma miała prawo jazdy. Wiedziałem, że jest kiepskim kierowcą, ale miała prawo jazdy. Po tym, jak sam przetestowałem tę trasę, byłem bardzo szczęśliwy, myślałem, że absolutnie da radę to zrobić, że to nie będzie żaden problem. Podszedłem do niej. Była przy tym jej charakteryzatorka. Nie byłem zły ani agresywny... uśmiechałem się. Powiedziałem: "Och, Uma, jest w porządku. Totalnie dasz radę. To prosta droga, to wszystko. Wsiądziesz do samochodu w punkcie A i przejedziesz do punktu B i będzie po sprawie". (...) Uma odpowiedziała "OK". Ponieważ mi wierzyła. Ponieważ mi ufała. Powiedziałem jej, że będzie dobrze. Powiedziałem jej, że droga jest prosta. Powiedziałem jej, że będzie bezpiecznie. A nie było. Myliłem się. Nie zmusiłem jej, by wsiadła do samochodu. Wsiadła, bo mi ufała. Bo mi uwierzyła".

Uma napisała za to tak:
"Wstawiłam ten klip, żeby przypomnieć i odsłonić prawdę w artykule Maureen Dowd w NYT. Okoliczności tego zdarzenia były zaniedbaniem na granicy przestępstwa. Ale nie wierzę, że wynikały ze złośliwych intencji. Quentin Tarantino był bardzo skruszony i do dziś żałuje tego przykrego incydentu i to on wręczył mi te nagrania po latach, bym mogła je opublikować i pozwolić im ujrzeć światło dzienne. Mimo tego, że nie mogę liczyć na sprawiedliwość w tej sprawie. Zrobił to, pomimo że miał świadomość, że odbije się to przede wszystkim na nim i jestem dumna z niego i z jego odwagi oraz tego, że postąpił właściwie".
htr htr (F K) od Benovite · 19 dni temu do Fragmenty filmów
122   47  

Tagi: uma · thurman · kill · bill · wypadek

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Zobacz najpopularniejsze tagi.