< > wszystkie blogi

Joemonsterowicz's absurdlog

Potwornie absurdalny blog

Jak skutecznie umówić się na randkę?

11 kwiecień 2017 ·
“Najtrudniejszy pierwszy krok, za nim innych zrobisz sto” - śpiewała Anna Jantar, potem dodając, że “Potem łatwo mija rok”. Skuteczne umówienie się na spotkanie z dziewczyną to właśnie ten najtrudniejszy pierwszy krok, który musi być stanowczy, aby potem randkowanie poszło jak z płatka. Dowiedz się, jak umówić się na pierwsze spotkanie z kobietą.

Niezależnie od tego, czy chcesz skutecznie umówić się na spotkanie przez portal randkowy (Badoo, Tinder czy Sympatię), czy chcesz zaprosić na randkę dziewczynę, za którą wodzisz spragnionym wzrokiem od dawna, musisz wiedzieć, jak zrobić to tak, aby nawet nie przyszło jej do głowy odmówić Ci spotkania.

Jak skutecznie umówić się na spotkanie z dziewczyną przez Internet?

Kiedy masz już za sobą pierwsze rozmowy i czujesz rosnącą fascynację z obu stron, czas umówić się na spotkanie z dziewczyną. Jeżeli podejrzewasz, że będzie stresowała się waszą pierwszą randką, wymyśl takie spotkanie, które nie będzie polegało tylko na piciu kawy czy wina w eleganckiej restauracji.
 
Zmorą takich spotkań jest niespodziewanie zapadające milczenie, kiedy w głowie przebiega gonitwa myśli na temat “Co by tu teraz powiedzieć, o matko, nie wiem”. Wcześniej możesz jej powiedzieć, że masz do opowiedzenia ciekawą historię, ale to bardzo dużo do pisania - łatwiej i ciekawiej jest ją opowiedzieć na żywo. Dzięki temu będzie już miała pewien punkt zaczepienia i będzie wiedzieć, że w razie czego nie zapadnie kryzysowe milczenie.
 
Na pierwsze spotkanie możesz jej zaproponować coś związanego z jej lub Twoją pasją. W pierwszym przypadku ona będzie miała dużo do powiedzenia, a Ty możesz zaprezentować się jako godny słuchacz, w drugim - możesz ją zafascynować. Pamiętaj tylko, aby nie wychodzić z pozycji mędrca i ucznia, aby dziewczyna nie czuła się edukowana i pouczana.
 
A może istnieje coś, czego chcielibyście razem spróbować po raz pierwszy? To dobry pomysł na pierwsze spotkanie, ponieważ będziecie w tej samej pozycji “osoby początkującej”.

Jak umówić się z dziewczyną, która traktuje Cię jak kolegę?

Często popełniany przez facetów błąd polega na natychmiastowym przyznaniu się do prawdziwych uczuć: “Bardzo mi się podobasz. Może pójdziemy na kawę?” - dziewczyna prawdopodobnie się wystraszy i albo odmówi, albo powie, że potrzebuje czasu do namysłu.
 
Bezpieczniej jest zagaić w inny sposób - zapytać, co będzie robiła po tym całym dniu w szkole/na uczelni/w pracy i dodać od siebie, że miałbyś ochotę gdzieś pójść. Jak nie dziś - może jutro o 18? Podaj dziewczynie konkretną datę spotkania. Wtedy - nawet jeżeli od razu nie da Ci odpowiedzi - będzie miała ograniczony czas na decyzję. Jeśli odmówi, nie kończ na “Ok, to innym razem”, tylko albo zaproponuj ciekawe wydarzenie (bądź przygotowany), albo ponów pomysł za kilka dni.
Aby skutecznie umówić się na spotkanie z dziewczyną, nie proponuj randki przy jej znajomych. Może być albo nieśmiała, albo tajemnicza - nie każdy z jej otoczenia musi wiedzieć, że się umawiacie, dlatego w takiej sytuacji może nie zachować się tak, jakby naprawdę chciała.
 

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą

Napędzana humorem dzięki Joe Monsterowi