Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jakiej narodowości są najgorsi turyści na świecie?

74 338  
294   57  
Spokojnie, nie ma nas w tym zestawieniu ale nie znaczy to, że Polacy są idealnymi turystami. Którzy turyści budzą strach lub politowanie wśród miejscowych?

#1. Chińczycy


Po pierwsze jest ich dużo, po drugie są wszędzie a po trzecie nie da się ich nie zauważyć. Hałaśliwe grupy idące po trupach za przewodnikiem, rozpychają się łokciami, wpychają w kolejki i oczywiście nie reagują na żadne uwagi ponieważ nie znają innych języków poza swoim (albo bardzo dobrze udają).

#2. Brytyjczycy


Brytyjczycy są uprzejmi, przyjaźni i rozsądni ale tylko do momentu w którym kończą trzeciego drinka. Wraz z ilością alkoholu wzrasta poziom agresji i głupoty. To Brytyjczycy biegają po ulicach na golasa, skaczą do basenu z balkonów hotelowych albo walczą ze swoim własnym cieniem. Mieszkańcy Chorwacji i Portugalii najbardziej narzekają na turystów z UK i chętnie by się ich pozbyli nie zważając na to, że zarobią trochę mniej.

#3. Niemcy


Tylko Niemcy potrafią dumnie prezentować piwny brzuszek zasłaniający kąpielówki. Niemcy są zdyscyplinowani i zawsze przestrzegają prawa więc dlaczego znaleźli się na tej liście? Ponieważ są mistrzami narzekania i pisania skarg do biur podróży. Monotonne menu, brak tarasu przy pokoju, brak obiecywanych w broszurze przekąsek i mnóstwo innych pierdół, które niemiecki turysta szczegółowo opisze i zażąda rekompensaty.

#4. Amerykanie


Stereotypowy turysta z USA, przyodziany w strój do golfa, głośno domaga się aby za granicą wszystko było dokładnie takie samo jak w jego kraju. Gdy krzyki nie pomogą, zaczyna rzucać kasą dopóki nie dostanie hamburgera w najlepszej francuskiej restauracji. Niestety, to nie tylko stereotyp. Amerykanie naprawdę nie lubią zmian i nowości.

#5. Izraelczycy


O turystach z Izraela nie mówi się zbyt dobrze. Hotelarze twierdzą, że zawsze są niezadowoleni, targują się i oszukują. Yael Miller w swoim artykule o izraelskich turystach napisała, że w wielu hotelach obowiązuje niepisana zasada o nieprzyjmowaniu gości tej narodowości. Niestety, ci sami właściwie hoteli tolerują naprutych Brytyjczyków i hordy głośnych Chińczyków ponieważ ci turyści zostawiają dużo pieniędzy. Izraelczycy są dusigroszami i to nie przysparza im popularności.

#6. RosjanieRosjanie nigdy się nie uśmiechają, patrzą spode łba i zdają sobie sprawę z tego, że nikt ich nie lubi. I w dodatku mają to w nosie a wręcz są z tego dumni. Aż 42% Rosjan przyznaje, że są najgorszymi turystami na świecie. Rosyjscy turyści dostają specjalne broszurki na temat zachowania w obcych krajach. Można w nich znaleźć takie kwiatki jak: „Nie możesz szturchać Kenijczyków i nazywać ich małpami”. Rosjanie dużo piją i rozwalają wyposażenie hotelowe, które stanie im na drodze.

#7. Najgorsi z najgorszych


Gdy zapytasz taksówkarza, recepcjonistkę czy kelnera o narodowość najgorszych turystów najczęściej usłyszysz: „lokalsi”. Właściciele tawern na spokojnych greckich wysepkach najbardziej narzekają na chamskich mieszkańców Aten spędzających tam urlopy. Mieszkańcy Bangkoku terroryzują ludzi na prowincji Tajlandii. Krakowskie cepry doprowadzają do szału zakopiańskich restauratorów ( i vice versa).

Oglądany: 74338x | Komentarzy: 57 | Okejek: 294 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało