Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 popapranych praw z całego świata II

75 792  
270   65  
Warto wiedzieć, zanim wybierzecie się w podróż do zagranicznego kraju. Pół biedy, jak będziecie musieli zapłacić karę grzywny, gorzej, jak traficie do więzienia...

#1. Na Samoa wbrew prawu jest zapomnienie o urodzinach swojej żony


Zlokalizowane na Pacyfiku Samoa ma wiele mocno kontrowersyjnych praw. Jedno z nich głosi, że sąd może ukarać zapominalskiego męża karą grzywny. Grzywna w całości trafia bezpośrednio do kieszeni żony.

#2. W Wielkiej Brytanii nie wolno jeść ciasteczek w Święta


W 1644 roku Oliver Cromwell, który na parę lat dorwał się do władzy, zdelegalizował święta Bożego Narodzenia, ponieważ uważał je za niemoralne. Niezgodne z ówczesnym prawem stało się wszystko, co łączyło się z rocznicą narodzin Chrystusa, w tym także słodkie bułeczki, ciasteczka i herbatniki.
Cromwella Brytyjczycy ścięli dość szybko, ale praw nikt nie zmienił. Tak więc każdy Anglik, który w Święta zje ciastko - popełnia czyn nielegalny. Tylko że nikt już o to nie dba...

#3. W Chinach nie wolno ratować tonącego


Ci bardziej uduchowieni twierdzą, że prawo jest słuszne, ponieważ żadna istota nie powinna wpływać na przeznaczenie innego człowieka.
Ci bardziej złośliwi uważają, że to jedna z metod kontroli narodzin stosowana przez państwo.

#4. Nie wolno całować się na francuskich dworcach


To prawo wciąż obowiązuje we Francji i niektórych częściach Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy zostało wprowadzone w 1910 roku we Francji, ponieważ pociągi nagminnie rejestrowały opóźnienia z powodu par, które nie potrafiły się rozstać. W rezultacie władze zakazały całowania się na peronach, a dla tych namiętnych kochanków powstały specjalne strefy. Dziś to prawo jest martwe, a pociągi i tak się spóźniają. Ale już z innych powodów...

#5. Nie wolno karmić gołębi w Wenecji


Ponieważ bezlitosne i okrutne gołębie uparcie srały na pomniki i inne cenne dla kultury weneckiej zabytki, władze zabroniły ich dokarmiania na terenie miasta. Niech zdychają z głodu! Dla karmiących - kara grzywny.

#6. Jajka z niespodzianką nielegalne w USA


Dziecko może spacerować spokojnie z kałaszem pod pachą, ale jajko z niespodzianką to prawdziwe zagrożenie dla życia. Niestety, prawo USA jasno precyzuje, że nielegalne jest chowanie zabawek do jedzenia, gdyż dzieci mogą połknąć małe części. W 2013 roku ktoś poszedł po rozum do głowy i Kinder-Niespodzianki są już dozwolone w Stanach Zjednoczonych pod warunkiem, że zabawka będzie jednoczęściowa.

#7. W Kanadzie nie zapłacisz drobnymi


Od 1985 roku Kanadyjczycy nie mogą uiścić rachunku powyżej 10 dolarów płacąc jedynie brzęczącą walutą. Świnki skarbonki mogą spać spokojnie.

#8. W Japonii nie lubią tatuaży


Co prawda nie ma żadnego prawa, które wyraźnie zakazuje posiadania tatuaży, ale w wielu kręgach wydziarane widoczne części ciała są oznaką przynależności do świata przestępczego i gangów. Niektóre hotele, siłownie, publiczne łaźnie nie obsługują gości, którzy mają kolorowe rysunki na ciele w widocznych miejscach.

#9. W Portugalii nie wolno sikać do oceanu


Nigdzie nie wolno, ale tylko w Portugalii mają na to oficjalne prawo. Jednakże nie istnieją żadne statystyki, ile osób udało się złapać na gorącym uczynku i udowodnić im wykroczenia.

#10. Nie gwizdać w Kanadzie!


Miasteczko Petrolia w stanie Ontario w Kanadzie bardzo dba o ograniczenie źródeł hałasu w miejscach publicznych. Ogólnie nie wolno krzyczeć, wrzeszczeć, gwizdać ani śpiewać! Niech żyje cisza!

#11. W Szwajcarii nie wolno wędrować w górach na golasa


Szwajcarzy kulturalnie proszą i upominają, żeby nie wybierać się w góry w stroju Adama. Kanton Appenzell poszedł krok dalej i zakazał nagich wędrówek w reakcji na golusieńkiego niemieckiego turystę-nudystę, który sterroryzował swoim niewybrednym strojem piknikującą rodzinkę w Alpach w 2009 roku. Poza tym miśki się skarżą...

#12. W Meksyku nie wolno jeździć na rowerze w sposób nieodpowiedzialny


W sposób odpowiedzialny to znaczy, że stopy cały czas oparte są na pedałach. Każdorazowe oderwania nóg grozi mandatem. Prawo to zostało ustanowione jeszcze w 1892 roku i ma celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów na drodze. O jeździe bez trzymanki prawa meksykańskie milczą...

#13. W Danii nie wolno nadawać dzieciom głupich imion


Ktoś tam chyba robi celebrytom celowo pod górkę. Rząd zatwierdził oficjalnie kilka tysięcy imion męskich i żeńskich - i basta! Jeżeli rodzice chcą nadać swojemu dziecku imię spoza listy, muszą mieć na to zgodę sądu. Sorry, Jeronimo-Martins...

#14. W Watykanie i na Filipinach rozwody są wciąż nielegalne


#15. W Rosji nie wolno mówić dzieciom, że geje są wśród nas


Dokładna treść ustawy głosi, że "nielegalnym jest mówienie dzieciom, że geje istnieją oraz że homoseksualizm jest równy heteroseksualizmowi. Każdego, kto łamie prawo może czekać kara grzywny, więzienia lub deportacji".

<<< W poprzedniej części


Oglądany: 75792x | Komentarzy: 65 | Okejek: 270 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.07

15.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało