Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najdzikszych wiadomości z zeszłego tygodnia, które mogliście przegapić (4.09.17)

131 242  
413   102  
Ostatni tydzień upłynął zdecydowanie pod znakiem fantastycznej pogody sponsorowanej przez huragan Irma, więc siłą rzeczy i my nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności grzania się w sławie Irmy. Na szczęście reszta świata spisała się fantastycznie rzucając Irmie wyzwanie, by dostać się na czołówki portali. Sprawdźcie sami w drugim odcinku najdzikszych wiadomości, które mogliście przegapić w zeszłym tygodniu.

#1. Po 80 latach przerwy stworzono nowy rodzaj czekolady


Przedstawiciele firmy Barry Callebaut – szwajcarskiego giganta zajmującego się produkcją wyrobów z czekolady – poinformowali, że udało im się uzyskać nowy rodzaj czekolady. „Jagodową owocowość i ponętną gładkość” oraz kolor Ruby – bo tak nazywa się najnowsze dzieło Szwajcarów – uzyskano z rubinowej odmiany owoców kakaowca. Ruby to dopiero czwarta odmiana czekolady po gorzkiej, mlecznej i białej, i pierwsza nowa odmiana od 80 lat. (źródło)

#2. Posiadacze broni na Florydzie strzelają do huraganu Irma


Jeden z mieszkańców Florydy zasugerował, że z nudów i stresu będzie strzelał do Irmy. Stworzył więc wydarzenie na Facebooku, którym „zainteresowało się” 50 tysięcy osób. W dyskusji pod wydarzeniem opublikowano ponad 1700 postów zawierających między porady, „jak strzelać, by kula nie wróciła”. Irma to najpotężniejszy z zarejestrowanych na Atlantyku huraganów, który zniszczył już między innymi jedno z najbardziej rozpoznawalnych lotnisk na świecie – położony na Wyspie Św. Marcina Port lotniczy im. Księżnej Juliany, który znajduje się w bliskim sąsiedztwie plaży, gdzie samoloty podchodzą do lądowania tuż nad głowami wypoczywających turystów. (źródła: 1, 2, 3)

#3. Ogłoszono wyniki mistrzostw świata na najpiękniejszą brodę i wąsy


Zwycięzcą w kategorii ogólnej organizowanych co roku zawodów, które tym razem odbyły się w Teksasie, został posiadacz brody z powyższego zdjęcia.
Oprócz niego zwyciężali: ten pan w kategorii „broda-policzki”:


Oraz ten – w kategorii „broda częściowa”:

#4. Rybak złowił przeźroczystego homara i wypuścił go z powrotem do wody


48-letni rybak z amerykańskiego stanu Maine był wielce zdumiony, gdy wśród standardowych – brązowych i zielonkawych homarów – zobaczył homara, który zdaniem mężczyzny wyglądem przypominał ducha, ponieważ ciało skorupiaka miało przeźroczystą i lekko niebieską barwę. Przedstawiciele związku rybackiego Maine wyjaśniają, że ubarwienie skorupiaka to wynik rzadkiej mutacji genetycznej. Już wcześniej w tej samej okolicy znajdowano homary o różnych barwach, w tym albinosy, których prawdopodobieństwo znalezienia wynosi jeden na sto milionów. Homar-duch został wypuszczony z powrotem do wody, ponieważ była to najprawdopodobniej samica w ciąży, a zgodnie z prawem Maine takich osobników nie wolno łapać. Przed wypuszczeniem homara rybak zdążył mu jeszcze zrobić zdjęcie. (źródło)

#5. Polacy odkryli, że człowiek pochodzi z Europy, a nie z Afryki


Przełomowego odkrycia dokonał zespół pod wodzą dra Gerarda Gierlińskiego z Państwowego Instytutu Geologicznego w Państwowym Instytucie Badawczym. Ślady stóp odkryte przez Gierlińskiego podczas wakacji na Krecie po bliższym zbadaniu okazały się o 2 miliony lat starsze niż te z Afryki, które do pory uważano za najstarsze i które dotychczas stanowiły dowód na to, że pierwsi dwunożni człekokształtni pojawili się w Afryce i dopiero później wyemigrowali do Europy. Odkrycie Polaków na chwilę obecną wywraca do góry nogami całe dotychczasowe myślenie o naszych przodkach i być może stanowi dowód na to, że naszych źródeł pochodzenia należy jednak szukać w Europie, a nie w Afryce. (źródło)

#6. Pobito rekord świata w układaniu kostki Rubika na czas


Rekord wynosi teraz 4,69 sekundy i należy do 15-letniego Amerykanina Patricka Ponce’a. W znajdującym się poniżej, pełnym emocji zapisie wideo widać wyczyn nastolatka w całości. Choć czasomierze na filmie pokazuje 4,96 sekundy, to według oficjalnych zapisów, nowy rekord wynosi właśnie 4,69.
https://www.youtube.com/watch?v=hep63rk-v_E

#7. Piracki statek-zabawka dopłynął z Wysp Brytyjskich do Skandynawii


Malutki „Adventure” został wysłany w morze przez dwójkę braci, Ollie’ego (8 lat) i Harry’ego (5 lat) Fergusonów, ze szkockiego Aberdeenshire. Dociążony dodatkowym balastem, by nie tracił stabilności, statek przepłynął Morze Północne i dotarł najpierw do wybrzeży Danii i stamtąd został wysłany przez przypadkowych znalazców dalej, aż dopłynął do Skandynawii. Na pokładzie „Adventure” znajduje się wiadomość z prośbą, by każdy znalazca statku posłał go w dalszą podróż. W wywiadzie udzielonym BBC ojciec chłopców powiedział, że otrzymuje zdjęcia „Adventure” od ludzi, którzy znaleźli miniaturowy okręt, ponieważ wygląda na to, że „ludzie czują ducha tego przedsięwzięcia”. Teraz statek znajduje się na pokładzie norweskiej jednostki „Christian Radich”, która płynie do Republiki Zielonego Przylądka u zachodnich wybrzeży Afryki, skąd zostanie wysłany dalej, na Atlantyk. Ciekawe, co będzie następne: wiadomość o tym, że dotarł do Stanów, czy hollywoodzka produkcja z tą historią? (źródło)

#8. Paryżanie protestują przeciwko deratyzacji ich miasta


Akcja odszczurzania, na którą paryski ratusz chce wydać ponad 15 milionów euro, to wynik najgorszej od dziesięcioleci plagi szczurów w Paryżu. W związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się szkodników wiele paryskich parków i placów zabaw zostało zamkniętych z obawy o to, że szczury pogryzą spacerowiczów i dzieci, zarażając ich chorobami. Na znak protestu przeciwko szczurobójstwu tysiące paryżan podpisały petycję o niekrzywdzenie szczurów, a autorka pomysłu, psycholog kliniczna Josette Benchetrit, argumentuje, że „szczurofobia jest nieuzasadniona i nie różni się niczym od arachnofobii” i „jeśli doczepić szczurowi puchaty ogon, to otrzymamy wiewiórkę, którą wszyscy kochają”. (źródło)

#9. Jezdnie w Los Angeles zostaną przemalowane na biało, żeby temperatura w mieście spadła


Władze Los Angeles skorzystają z wojskowej technologii maskowania samolotów szpiegowskich, by obniżyć temperaturę w swoim mieście o kilka stopni. Przedstawicie miasta twierdzą, że targane suszami i pożarami LA pada ofiarą globalnego ocieplania się klimatu, a malowanie ulic to jeden ze sposobów, by obniżyć temperaturę w mieście. Biała, odbijająca światło farba, ma im w tym pomóc. Los Angeles to tzw. „wyspa ciepła”, czyli duży obszar miejski o podwyższonej temperaturze spowodowanej ograniczeniem terenów zielonych, które mogłyby pomóc w obniżaniu temperatury. Wysoka temperatura wpływa na pogorszenie jakości powietrza w mieście, zmieniając spaliny w smog, czego skutki szczególnie mocno odczuwają osoby z astmą i innymi problemami oddechowymi. (źródło)

#10. Znienawidzony przez większość ludzi na świecie Martin Shkreli zaoferował 5 tysięcy dolarów za każdy włos Hillary Clinton


Shkreli, który w masowej świadomości zasłynął dorabianiem się na krzywdzie ludzi chorych na malarię, zaoferował 5 tysięcy dolarów za każdy dostarczony mu włos Hillary Clinton. Shkreli, skazany w sierpniu wyrokiem sądu za oszustwa, napisał na swoim Facebooku między innymi, że „Fundacja Clintonów jest w stanie ZABIĆ, by dochować swoich tajemnic”, i zachęcał osoby obserwujące go na Facebooku do zdobywania włosów Clinton podczas spotkań promujących książkę niedoszłej pani prezydent. Potem Shkreli wycofał się ze swoich słów klasycznym „It’s a prank, bro” twierdząc, że rządowa agencja bezpieczeństwa Secret Service skontaktowała się z nim prosząc o spotkanie. Jakby tego było mało, to Shkreli wystawił na e-Bayu należący do niego album „Once Upon A Time In Shaolin” formacji Wu-Tang Clan – jedyny egzemplarz tej płyty na świecie, który nabył za 2 miliony dolarów. (źródła: 1, 2)

#11. Największe amerykańskie stacje telewizyjne wyemitowały po raz pierwszy reklamę związaną z obrotem marihuaną


Reklama została wyprodukowana na zlecenie firmy prawniczo-konsultingowej The Hoban Law Group i promuje usługi prawniczo-biznesowe firmy na terenie stanów, które w różnym stopniu dopuszczają obrót marihuaną i jej wyrobami. Reklama została wyemitowana przez CNN, Fox News, MSNBC, VICEland, the Weather Channel, Headline News i Fox Business. Reklamę można obejrzeć tu:

https://vimeo.com/227332523

#12. W liście do 5-letniej Lyndsay Simpson królowa Elżbieta II wyjaśnia, że nie jest właścicielką wszystkich łabędzi w Wielkiej Brytanii


Pismo królowej, wysłane w jej imieniu przez biuro prasowe, to odpowiedź na list, w którym dziewczynka pytała o możliwość zaopiekowania się jednym z łabędzi. W reakcji na list królowa oświadczyła, że nie jest właścicielką wszystkich łabędzi w Wielkiej Brytanii, a jedynie łabędzi niemych, i zaznaczyła przy okazji, że swoje prawo ogranicza jedynie do nielicznych odcinków rzeki Tamizy. Dziewczynka została także poinformowana, że w razie dalszego zainteresowania opieką nad łabędziami może skontaktować się z lokalnym ośrodkiem zajmującym się tymi ptakami. Otrzymała także podziękowanie za list i ulotkę na temat Swan Upping – corocznego wydarzenia na Tamizie, podczas którego łabędzie nieme są łapane, oznakowywane i wypuszczane z powrotem na wolność. (źródło)

#13. W Australii wycofano z emisji jeden z odcinków kreskówki „Świnka Peppa”, ponieważ dawał do zrozumienia, że pająki nie mogą skrzywdzić człowieka


Odcinek zatytułowany „Mister Skinny Legs” został wycofany z emisji z należącej do sieci Nickelodeon telewizji Nick Jr po interwencji rodziców zaniepokojonych przesłaniem odcinka. Główna bohaterka spotyka w nim pająka i zaczyna się go bać, lecz ojciec uspokaja ją, że nie ma czego się bać, bo pająki są małe i „nie mogą cię skrzywdzić” – na koniec Peppa ogłasza, że wszyscy napiją się herbaty z Panem Kościste Nóżki. Rodzice obawiali się, że takie przesłanie w kraju, w którym żyją najbardziej jadowite pająki świata, może mieć później przykre konsekwencje. Nakręcony w 2004 odcinek został już kilka lat wcześniej wycofany z emisji z telewizji ABC z tego samego powodu. (źródło)

#14. Japońska księżniczka Mako ogłosiła zaręczyny z mężczyzną niższego urodzenia


Wybranek 25-letniej Mako to prawnik i jednocześnie jej rówieśnik Kei Komuro, który oczarował księżną swoim promienistym uśmiechem jeszcze w trakcie studiów. Mezalians został zaakceptowany przez cesarza, a para weźmie ślub najprawdopodobniej w przyszłym roku. Księżna będzie musiała zrzec się swojego cesarskiego statusu, ponieważ tak stanowi japońskie prawo, które jednocześnie i tak nie dopuszcza kobiet do dziedziczenia tronu Japonii. Co ciekawe, zgodnie z tym samym prawem mężczyźni z linii cesarskiej popełniający mezalians nie muszą zrzekać się swojego statusu. (źródło)

#15. Członkowie polskiej death metalowej grupy Decapitated zostali zatrzymani w związku z oskarżeniami o porwanie


Do zdarzenia miało dojść 31 sierpnia po jednym z koncertów na trasie, którą zespół odbywał akurat po Stanach. Członkowie Decapitated zostali zatrzymani kilka dni później po koncercie w Los Angeles i najprawdopodobniej znajdują się już w areszcie w miejscowości Spokane, w której miało dojść do porwania. Wynajęty przez zespół adwokat wystosował oświadczenie, w którym przeczytać można między innymi, że są świadkowie mogący zeznać, że widzieli, jak kobieta złożyła wizytę zespołowi i opuściła miejsce spotkania „dobrowolnie i bez żadnego przymusu”. Sprawa jest rozwojowa. Decapitated to obok Behemotha i Vadera jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów na świecie. (źródło)

UBW jest w posiadaniu dokumentów potwierdzających, że Ziemia jest płaska, ale podzieli się nimi dopiero, gdy przyjdzie właściwa pora. Polub jego fanpejdż na Facebooku, żeby nie ominęła cię żadna historyczna chwila.

Oglądany: 131242x | Komentarzy: 102 | Okejek: 413 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało