Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Złoty podział, czyli Fibonacci w akcji, ale w krzywym zwierciadle

64 218  
138   23  
Czym jest złoty podział i jak wygląda, kiedy przyłożymy go nie tam gdzie trzeba?


Złoty podział opierający się na ciągu liczb Fibonacciego to oczko w głowie matematycznych fetyszystów uwielbiających liczby, cyferki, tajemnice i w ogóle dla tych, co to lubią się wymądrzać w sieci i życiu. Na czym polega cała magia ciągu Fibonacciego? Jego podstawa jest wręcz obraźliwie prosta i polega na dodawaniu do siebie kolejnych wyników z dodawania.

1+1=2
1+2=3
2+3=5
3+5=8
5+8=13
I tak kuwa dalej.

No gratuluję, rozgryźliśmy właśnie jedną z „największych zagadek wszechświata”, więc gdyby ktoś chciał nas od tego momentu zagiąć swoją intelektualną gadką o ciągu Fibonacciego, to mamy pełną podstawę do tego, żeby mu przypier… żeby go uspokoić.

Jak to z dziwnymi kwestiami matematycznymi bywa, ludzie starają się je przedstawiać na milion sposobów i szukają w ten sposób uzasadnienia dla hasła „matematyka jest królową nauk”, więc kombinują jak mogą.

Kiedy dodać wszystkie liczby z ruletki. Suma daje trzy szóstki. Czy jest to sprawa Szatana? Czy tylko przypadek, psze pana.


Jak widać, czasem trzeba wykonać niesamowicie wiele przekształceń danego równania/twierdzenia, by dojść do jakichś odkrywczych wniosków, a gdyby w imieniu Karol przestawić kilka liter, dodać kilka liter i odjąć kilka liter, to wyszłoby Adolf.

Zobaczmy więc jak wygląda ciąg Fibonacciego przedstawiony w formie liczb przekształconych do kwadratów, przekształconych do formy spirali:


No „zaje*iście”, nie? To popatrzmy teraz na to:


Wiadomo, od razu lepiej. Widzimy przy okazji, że ma to sens i występuje w rzeczywistości, a najlepiej widać to w naturze.

Udowadniają to rośliny:


Zwierzęta:


Potwierdza to fizyka (bez względu na płeć):


Doskonałym przykładem będą potężne zjawiska obserwowalne w naturze:


Zwierzęta jeszcze raz:


Jak się „dobrze” przyjrzeć, to nawet całe kontynenty!


Zwierzęta…


I jeszcze zwierzęta:

*Złoty podział jest wszędzie gdzie nie spojrzysz. Świat to piękne miejsce bez wątpienia stworzone przez Inteligentnego Twórcę.

Oczywiście domyślamy się, że jak odpowiednio długo będziemy biegać z taką spiralką i przykładać ją do wszystkiego, to w końcu znajdziemy coś, co czego przypasuje. Tak jak w przypadku Marcina:

Jest piękny, it’s bjutiful.

Złoty podział ma być też idealnym sposobem na stworzenie niepowtarzalnej i pięknej sztuki, tak jak w kolejnych wskazanych przypadkach.

Najpierw „na lajcie” złoty podział w fotografii:


W fotografii i malarstwie:


Nawet we fryzjerstwie:


i w sztuce melanżu:


Niesamowite, prawda?

Jasne, że niesamowite!
 
Co się jednak stanie, kiedy zamiast biegać ze spiralką i dopasowywać ją do przypadkowych rzeczy, postanowimy dopasować przypadkowe rzeczy do ciągu Fibonacciego? O TYM ŚWIATOWE MEDIA MILCZĄ! Złoty podział, niby taki mądry, a wcale nie działa. Zobaczmy to na przykładzie ludzkich twarzy:
Na zaje*iście w ch*j. Macie jeszcze jakieś pytania? Bo lecę na trening.Tak że tego, ale jak tylko zobaczycie Włocha, to z daleka pokazuje międzynarodowy symbol Fibonaccialistów, żeby pokazać nam swoją pogardę.


Nie wierzcie nauce! Leki tylko homeopatyczne, a serki tylko homogenizowane!

[koniec sarkazmu i satyry - w komentarzach proszę zachować grobową powagę]

Oglądany: 64218x | Komentarzy: 23 | Okejek: 138 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało