Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Chińczycy dokonali pierwszej teleportacji w kosmos

83 011  
210   54  
Czy to oznacza, że niedługo będziemy podróżować na pstryknięcie palcami?


Jeśli do tej pory nie udało ci się ogarnąć działania smartfona czy e-maila, to śpiesz się, bo niedługo może nas czekać kolejny skok technologiczny i jak w porę nie poznasz jak się obsługuje współczesne zdobycze techniki, które są dla współczesnego człowieka jak liczydło dla naszych prapradziadków, zostaniesz w tyle i nastolatkowie będą wytykać cię palcami i snapować między sobą twoje zdjęcia z jakimiś głupimi podpisami. Chińczykom bowiem udało się przeteleportować obiekt w kosmos.

Pewnie czekasz już na żarcik ze Star Treka i zdjęcie szczęśliwca, którego wysłano dzięki nowej, futurystycznej technologii miliony lat świetlnych od Ziemi, najpewniej na jakąś planetę zamieszkiwaną przez inteligentne formy życia, albo chociaż na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Poczekasz sobie jeszcze trochę. Póki co Chińczycy przeteleportowali foton z Ziemi na satelitę Micius, wykorzystując do tego zjawisko zwane splątaniem kwantowym.

Splątanie kwantowe to pojęcie z fizyki kwantowej i polega ono na tym, że cząstki kwantowe (np. fotony) formują się w tym samym miejscu i czasie, współistniejąc jednocześnie, nawet gdy zostają rozdzielone. Wykorzystując tę wiedzę, Chińczycy byli w stanie przesłać informacje z jednego fotonu do drugiego, który znajdował się w satelicie oddalonym od Ziemi o 1400 kilometrów. Chińczycy ustalili w ten sposób rekord odległości, na którą udało się przeteleportować informacje z jednego do drugiego punktu. Naukowcy tłumaczą, że odległości te mogą być jeszcze większe i w zasadzie nieograniczone, jednak natura splątania kwantowego jest na tyle delikatna, że tworzone wiązania pomiędzy cząsteczkami łatwo się niszczą.

No dobrze, ale po co nam to?

Być może na naszych oczach tworzy się nowy system komunikacji – komunikacji kwantowej, która pozwalałby na znacznie szybsze i bezpieczniejsze wysyłanie różnych informacji na jeszcze większe dystanse.

Nie jest to pierwsza udana próba teleportacji kwantowej, jednak jest to pierwsza tak precyzyjna próba udanej teleportacji kwantowej, ponieważ do tej pory nie udało się wysłać informacji do poruszającego się obiektu.

Oglądany: 83011x | Komentarzy: 54 | Okejek: 210 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało