Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Piekło zamarzło: Koty jednak lubią ludzi (wolą nas nawet bardziej od jedzenia)

55 077  
112   26  
Najnowsze badania pokazują – wbrew temu, co się powszechnie sądzi – że koty jednak czują coś do ludzi. I nie jest to wyłącznie odraza.


Normalny człowiek (czyt. niebędący właścicielem kota) od razu zauważy, że z kotami jest coś nie tak. Zrzucają na ziemię co popadnie, nie czują wstydu, włażą tam, gdzie nie powinny, są aroganckie i roszczeniowe. Ocierają się o ciebie, ale ty nie waż się ich dotykać swoimi łapskami. Można odnieść wrażenie, że nie ma drugiego takiego zwierzęcia, które traktowałoby człowieka z taką pogardą, ale człowiek zamiast odwzajemniać z odpowiednią siłą kopa w dupę to uczucie – jakoż stanowi odwieczne prawo natury – wynosi te wredne sierściuchy na piedestał. Jak w jakiejś chorej friendzonie, bo myśli, że kot odwdzięczy mu się w jakiś specjalny sposób. My wiemy w jaki: zeżre go, gdy ten padnie martwy w mieszkaniu i nie będzie mógł już otwierać kotu puszek z jedzeniem. Tym trudniej uwierzyć nam w wyniki najnowszych badań, które mówią, że koty mimo wszystko lubią ludzi.

Badacze z amerykańskiego Oregon State University zebrali 38 kotów – 19 posiadających właścicieli i 19 pochodzących ze schroniska – a następnie przeprowadzili serię badań dotyczących preferencji kotów co do jedzenia, różnych bodźców i zapachów oraz interakcji z ludźmi, a następnie poddali ocenie wpływ tych wszystkich czynników na zachowanie kotów.

Naukowcy testowali pojedynczo dany aspekt kociego życia. W jednej z sesji badacze mówili do kotów, głaskali je i próbowali się z nimi bawić. W innej podsuwali kotom jedzenie, kocie zabawki i szmatki nasączone kocimiętką, zapachem innego kota i myszoskoczka (WTF). Zainteresowanie kotów badacze mierzyli czasem spędzonym przez kota nad daną czynnością. Na koniec zaś urządzono kotom prawdziwą kocią imprezę ze wszystkimi wspomnianymi kocimi atrakcjami naraz.

Badacze nie zanotowali specjalnych różnic pomiędzy bezdomnymi kotami a kotami posiadającymi właściciela. Nasączone zapachem szmatki przyciągnęły jednego kota. 4 koty uległy urokowi zabawek, a 14 zostało zwabionych jedzeniem. Najwięcej – bo aż 19 kotów – wybrało towarzystwo ludzi, spędzając z nimi 65% całego czasu podczas sesji końcowej.

No więc wychodzi na to, że albo koty faktycznie lubią towarzystwo ludzi (i okazują to w bardzo dziwaczny sposób), albo lubią pobawić się jedzeniem. Ocenę pozostawiamy czytelnikom.

Oglądany: 55077x | Komentarzy: 26 | Okejek: 112 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało