Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Magiczne miejsca w Rosji, w których spełniają się życzenia

52 602  
220   30  
Niemal w każdym mieście, prócz głównych atrakcji turystycznych, są miejsca, gdzie mieszkańcy i turyści wypowiadają życzenia z nadzieją, że się spełnią. Czasem trzeba wrzucić pieniążek do miejskiej fontanny czy potrzeć pierś Julii Capuletti (mowa o pomniku). Poznajmy właśnie takie magiczne zakątki na turystycznej mapie Rosji.

Kliknij i zobacz więcej!


#1. Pomnik klawiatury (Jekaterynburg)

Kliknij i zobacz więcej!
Aby nasze życzenie się spełniło, należy je "wpisać" przeskakując na odpowiednie litery na klawiaturze. Życzenie należy zakończyć wskakując na "Enter", a potem można odpocząć na jednej z pobliskich ławek.

#2. Atlanty (Petersburg)

Kliknij i zobacz więcej!
Obok Ermitażu stoją ogromne atlanty. Aby twoje marzenie się spełniło, musisz chwycić za duży palec atlanta i powiedzieć mu, czego chcesz.
Częstymi gośćmi atlantów są nowożeńcy. Uważa się, że jeśli zakochani dotkną ich palców w dniu ślubu małżeństwo będzie udane!
Kliknij i zobacz więcej!

#3. Czyżyk-Pyżyk (Petersburg)

Kliknij i zobacz więcej!
Pomnik Czyżyka-Pyżyka to najmniejsza rzeźba w Petersburgu, jednak nie mniej znana niż np. pomnik Piotra I. Tutaj także przychodzą ci, którzy bardzo pragną, by ich marzenie się spełniło. Warunkiem jest rzucenie monety na skalna półkę, na której stoi Czyżyk. Jeśli moneta nie spadnie, wówczas należy wypowiedzieć życzenie.
Kliknij i zobacz więcej!

#4. Zając na paliku w pobliżu mostu Św. Jana i Twierdzy Pietropawłowskiej (Petersburg)

Kliknij i zobacz więcej!
Według legendy zając, ratując się przed powodzią, skoczył na but Piotra I wychodzącego z łódki. Wyspa, na której znajduje się Twierdza Pietropawłowska nosi nazwę Wyspy Zajęczej.
Aby zając przyniósł szczęście, należy rzucić monetę w jego łapki.
Kliknij i zobacz więcej!

#5. Pomnik Piotra Wielkiego w Twierdzy Pietropawłowskiej (Petersburg)

Kliknij i zobacz więcej!

Przy tej rzeźbie w Twierdzy stoi zawsze dużo zwiedzających. Z niezwykłym Piotrem każdy chce się sfotografować, a dziewczęta obowiązkowo siadają mu na kolanach. Można pomyśleć życzenie pocierając palce Piotra Wielkiego. A sądząc po tym, jak się świecą - życzenia się spełniają.

#6. Kilometr zerowy (Moskwa)

Kliknij i zobacz więcej!

Wielu ludzi wierzy, że jeśli stanie się w środku gwiazdy zerowego kilometra i pomyśli życzenie, rzucając monetę przez ramię, nasze pragnienie spełni się. Te cudowne właściwości miejsce miało zawdzięczać sąsiedztwu z kaplicą, w której przez długi czas znajdowała się kopia Iwerskiej Ikony Matki Bożej, która zyskała sławę cudownej.

#7. Serce w Ogrodzie Ermitaż (Moskwa)

Kliknij i zobacz więcej!

W ogrodzie Ermitaż w centrum Moskwy pojawił się w 2006 roku pomnik zakochanych - duże srebrne serce. Pomnik ma tę właściwość, że jeśli pomyśli się życzenie i przejdzie przez serce, to życzenie obowiązkowo się spełni.

#8. Konie na placu Manege (Moskwa)

Kliknij i zobacz więcej!

Uważa się, że cztery konie na placu Manege są w stanie spełnić życzenie. Aby tak się stało, należy wykąpać się w fontannie.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Pomnik "Śmiesznej kozy" (Niżny Nowogród)

Kliknij i zobacz więcej!

Koza stojąca na ulicy Bolshaya Pokrovskaya spełnia pragnienia mieszkańców i turystów od 2005 roku. Aby życzenie się spełniło, trzeba starać się okiełznać kozę - usiąść na niej okrakiem i mocno chwycić za rogi. Jednak sądząc po wymionach kozy, nie mniej wytartych niż jej rogi, są osoby, które wierzą także i w moc jej wymion.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Kopia karety Katarzyny II (Kazań)

Kliknij i zobacz więcej!
Katarzyna II podczas swych podróży w maju 1767 roku odwiedziła też i Kazań. Niedaleko Rosyjskiego Kazańskiego Akademickiego Wielkiego Teatru Dramatycznego stoi kopia jej karety, wykonana z brązu. Jeśli ktoś marzy o dalekich podróżach i chciałby, by jego pragnienia się spełniły, musi wsiąść do karety i wyobrazić sobie miejsce, które chciałby odwiedzić. Mieszkańcy Kazania twierdzą, że ich marzenia o dalekich podróżach praktycznie zawsze się spełniają :)
Kliknij i zobacz więcej!

Oglądany: 52602x | Komentarzy: 30 | Okejek: 220 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało