Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Chińczycy wysłali na Księżyc swój łazik i zrobili kilka zdjęć

74 561  
495   80  
Aż trudno uwierzyć, że od 1976 roku, kiedy na powierzchni Księżyca wylądowała radziecka Łuna, kolejne miękkie lądowanie pojazdu wysłanego z Ziemi miało miejsce dopiero w grudniu 2013 roku. I dokonali tego Chińczycy! Teraz dzięki nimi możemy nie tylko zobaczyć nowe zdjęcia naszego naturalnego satelity, ale znów ożywić teorie spiskowe

#1. Lądownik Chang'e 3


W grudniu 2013 na srebrnym (choć też niezupełnie, o czym za chwilę) globie wylądowała sonda Chang'e 3 wraz z łazikiem Yutu ("Jadeitowy Królik"), a w październiku 2014 na Księżycu znalazła się sonda Chang'e 5-T1. Ostatnio chińska agencja kosmiczna opublikowała na swojej stronie 35 GB danych z pierwszej z tych misji.

#2. Łazik Yutu w drodze


Poza samym faktem niesamowitych i zupełnie nowych zdjęć Księżyca okazuje się, że srebrny glob... nie do końca jest taki srebrny. Na zdjęciach wyraźnie widać, że podłoże ma różne odcienie koloru brązowego wpadającego w szarość. Dotychczas żyliśmy w przeświadczeniu, że Księżyc jest szary - tak wynikało ze zdjęć NASA zrobionych podczas misji Apollo. Komu mamy wierzyć? Amerykanom czy Chińczykom?

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że o tym, że kolor Księżyca jest inny niż pokazują to zdjęcia NASA mówiło się już od jakiegoś czasu. Niektórzy naukowcy wprost zarzucali Amerykanom manipulację i fałszerstwo. Za tą teorią przemawia to, że amerykańscy astronauci z misji Apollo opisywali Księżyc jako "mieniący się we wszystkich odcieniach czekolady". Takie określenia można było znaleźć w oficjalnych raportach, których jednak szerzej nie rozpowszechniano.

#3. Powierzchnia Księżyca w prawdziwych (?) kolorach


Dodatkowe podejrzenia nasuwa wiele zdjęć z misji Apollo, na których widać astronautów na powierzchni Księżyca, a w ich wizjerach można dostrzec odbicie powierzchni, które nie jest tak szare jak pył wokół.

#4. Zdjęcie z misji Apollo


Dotychczas te teorie były jedynie spekulacjami, teraz po opublikowaniu zdjęć przez Chińczyków ludzie coraz głośniej pytają, co NASA próbuje ukryć.

#5. A teraz wróćmy do najnowszych zdjęć Księżyca#6. Łazik Yutu#7.#8. Chang'e 3 okiem Yutu
#9.
#10. Yutu oddala się od Chang'e
#11. Ślady Yutu
#12.
#13.
#14.
#15. Łazik Yutu sfotografował swój cień
#16. Ślady po przejeździe łazika
#17. Księżycowe skały
#18.
#19.
#20. Panorama okolic lądownika
#21. Yutu się rozgląda
https://www.youtube.com/watch?v=zJR1WXzJhwc
Źródła: 1, 2, 3, 4, 5.

Oglądany: 74561x | Komentarzy: 80 | Okejek: 495 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało