Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Gdyby historia świata była serialem, który komentują internauci

72 898  
228   30  
Internauci bezlitośnie rozprawiają się z filmami i serialami jeśli znajdą w nich dziury i nieścisłości scenariuszowe. Jak coś się nie trzyma kupy, jest mało prawdopodobne i trudno w to uwierzyć - na pewno ktoś to wykpi. Co napisaliby tacy nadpobudliwi gniewni "eksperci", gdyby spojrzeli na historię świata jak na film?

#1. Jezus


Ten koleś Jezus. Jak to? Zabili go i wraca po dwóch odcinkach? Nie kumam tego, to miał być poważny serial.

#2. Bomba atomowa


To niby było tak - ci jacyś Amerykanie zdobyli wszechmocną i najwspanialszą broń na całej planecie, dzięki której zakończyli wojnę, która ciągnęła się przez cały poprzedni sezon. I nigdy więcej jej nie użyli, mimo tylu kolejnych wojen? Zaczynam podejrzewać, że scenarzysta trzyma ją na ostatni odcinek sezonu!

#3. Pierwszy lot i lądowanie na Księżycu


Coś mi tu nie gra - najpierw przez tysiące lat chodzą na piechotę, jeżdżą na zwierzętach, a tu nagle w 66 lat od kilkunastometrowego lotu do podróży na Księżyc? Czy to nie jest lekkie przegięcie z przyspieszeniem rozwoju?

#4. Meteoryt, który zakończył żywot dinozaurów na Ziemi


Myślę, że ten meteoryt, który niby zabił te dinozaury, to była ostatnia deska ratunku scenarzysty, który zabrnął w ślepą uliczkę i nie wiedział jak wybrnąć z impasu z tyloma bohaterami, na których rozwój kompletnie nie miał pomysłu.

#5. Naziści


Czy naziści nie byli zbyt doskonale źli? Zbyt perfekcyjni? Symbolika, propaganda, mundury (te wspaniałe czaszki), posłuszeństwo całego narodu... Bez przesady, przecież to nie jest jakiś film o Bondzie.

#6. Titanic


Niesamowity Titanic, zapowiadany w poprzednim sezonie. Taki wspaniały, luksusowy, taki niezatapialny. I zatonął w pierwszym odcinku... Chyba zmienili scenarzystę i ten nie wiedział, o co chodziło poprzedniemu.

#7. Przyspieszenie rozwoju światowego


Przez tysiące lat ludzie jeździli na koniach, leczyli się zaklęciami i ziołami, a wielu z nich nie dożywało nawet piątych urodzin. Nagle, w przeciągu jakichś dwustu lat, bum! - kosmos, loty na inne planety, roboty, przeszczepy, jak ktoś nie dożywa 80., to jest pechowcem...

#8. Wszechświat


Tak w ogóle to wydaje mi się, że w tym całym wszechświecie jestem tylko nic nie znaczącym statystą. Wolałbym grać jakąś ważniejszą rolę.

#9. Atak na Rosję


Bez jaj, w prawdziwym świecie nikt o zdrowych zmysłach nie zaatakowałby Rosji w zimie, ile razy można wracać do tego poronionego pomysłu?

#10. Ewolucja


Kilka miliardów sezonów rozwoju i nagle scenarzysta wprowadza jakąś dziwną grupę nazywaną "ludźmi". Rozumiem, że dla uatrakcyjnienia serialu potrzebny był jakiś zwrot akcji, ale ta grupa rozwala cały dotychczasowy porządek. Pojawiają się w każdym punkcie planety, a najgorsze, że przez cały czas nie wiadomo kim są - protagonistami czy czarnymi charakterami, bo raz się zachowują tak, a raz inaczej. Jasne, nie ma co narzekać, mają potencjał, ale twórcy powinni się w końcu na coś zdecydować, bo jak nie, to ci ludzie mogą doprowadzić do szybkiej klapy. A tego bym nie chciał.

#11. Japonia


W pierwszych sezonach dowiadujemy się o jakichś Japończykach i nagle znikają na kilkaset lat i wyskakują jak filip z konopi przy okazji drugiej wojny światowej i okazują się wielkim mocarstwem. Coś tu śmierdzi.

#12.


Dżuma niemalże wybiła wszystkich w Europie i nagle znika zupełnie, żeby znowu w przypadkowym momencie pojawić się nie wiadomo skąd. Czyżby scenarzyści planowali wypuszczenie jakiegoś sequela?

#13. Zimna wojna


Zapowiadało się fajnie - scenarzyści pomysłowo zorganizowali ten wątek USA kontra ZSRR i to trzymało w napięciu. I nagle w którymś odcinku ZSRR znika, jakby odszedł grać gdzieś indziej, po prostu z odcinka na odcinek wymazali go ze scenariusza.

#14. Terroryzm


Wątek dotyczący terroryzmu wszedł w okres jakiejś zapaści twórczej. Nie mają na to żadnego pomysłu i po prostu wykorzystują ten temat, kiedy pojawia się jakiś przypadkowy zły charakter, którego rola jest tak niezdarnie napisana, że ma masę dziur logicznych. Wtedy wykorzystują ten terroryzm i wszystko ma grać.

#15. Krucjaty


To niby miało być tak - chrześcijańscy krzyżowcy zostali wysłani na podbój Jerozolimy, ale po drodze postanowili napaść na Konstantynopol? Który od upadku Rzymu był światową stolicą chrześcijan? No bez jaj...

#16. Korea Północna


W ogóle w tym serialu wszyscy antagoniści są tacy przerysowani i nierealni. No popatrzcie na tego Kim Dzong Una. Jak można go traktować poważnie? On bardziej pasuje do jakiejś komedii, a scenarzyści z miną pokerzysty próbują wmawiać nam, że to tak na poważnie.

#17. Chińska gospodarka


Co właściwie się stało z komunistycznymi Chinami? Ojej, rewolucja, robotnicy są fajni, zabijmy inteligentów i nagle bum - są największym gigantem kapitalistycznego świata i handlują ze wszystkimi wkoło.

#18.


Aha, czyli wojna, która trwała pół sezonu wybuchła, ponieważ facet, który brał udział w nieudanym zamachu na jakiegoś arcyksięcia, zupełnie przypadkiem natknął się na niego ponownie i zastrzelił? Tego samego dnia, na tej samej trasie, gdzie wcześniej rzucili w niego bombą.

#19. Koniec lotów na Księżyc


Wątek o lotach na Księżyc został nagle ucięty bez żadnego podsumowania i ludzie właściwie nic na tym nie zyskali. Polecieli, wrócili i skreślamy to ze scenariusza. I mam niby teraz uwierzyć, że wielkim halo będzie jak polecą na Marsa? Jasne...

Oglądany: 72898x | Komentarzy: 30 | Okejek: 228 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało