Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Bliski śmierci na ulicy w Indiach szczeniak uratowany dzięki pomocy ludzi dobrej woli

40 154  
249   45  
Wolontariusze indyjskiego stowarzyszenia pomagającego zwierzętom Animal Aid Unlimited natrafili na ulicy na psiaka w stanie agonalnym. Pies był bliski śmierci i ledwo zdołał poruszyć ogonem na widok interesujących się nim osób. Mimo że każdy inny spisałby go na straty, oni się nie poddali i odratowali nieboraka, który teraz cieszy się pełnią sił.


Szczeniak leżał na jednej z zapuszczonych ulic miasta Udaipur. Był słaby, wychudzony i ciężko chory, wyglądał, jakby nie zostało w nim wiele życia. Kiedy zobaczył zbliżających się wolontariuszy, zdołał jedynie lekko poruszyć ogonem, sygnalizując, że ich widzi i jest pełen nadziei.


Psiak został zabrany do kliniki weterynaryjnej, gdzie został zbadany. Okazało się, że ma gorączkę, katar i kaszel, a diagnoza nie była zbyt optymistyczna - nosówka. Weterynarz podał mu kroplówkę i poddał 14-dniowej kuracji antybiotykowej. Wola życia psa była wyraźnie silniejsza od wirusa.


Po jakimś czasie pies nabrał tyle sił, że był w stanie wstać i zaczął chodzić, a następnie był w stanie przyjąć normalne pokarmy. Teraz dochodzi do siebie bawiąc się z innymi psami, będącymi pod opieką kliniki i lekarzy.


Rocznie działające w Udaipur Animal Aid Unlimited ratuje ok. 4500 zwierząt znalezionych na ulicach.

Oglądany: 40154x | Komentarzy: 45 | Okejek: 249 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało