Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Japońskie linie kolejowe utrzymują połączenie ze stacją, z której korzysta tylko jedna dziewczynka

54 690  
380   45  
W Polsce wiele razy zastanawiano się, czy zatrzymanie pociągu na jakiejś stacji jest rentowne, a w Kraju Kwitnącej Wiśni nie mieli wątpliwości, że warto utrzymać przystanek i zatrzymywać pociągi dla tylko jednej uczennicy.


Na tym peronie pociąg zatrzymuje się tylko dwa razy dziennie - kiedy dziewczynka rano jedzie do szkoły i kiedy po południu z niej wraca. Sytuacja taka na stacji Kyu-Shirataki trwa od lat.Rozkład jazdy na stacji

Stacja jest położona w pobliżu miasteczka Engaru w wiejskim regionie wyspy Hokkaido, a wykorzystanie jej przy transporcie ludzi i towarów malało od dłuższego czasu. W czasie ostatnich kilku dziesięcioleci na wyspie zamknięto co najmniej 20 tras kolejowych, jednak obsługująca linię Japan Railways postanowiła wysłuchać próśb rodziców uczniów o utrzymanie połączenia, aby dzieci nadal mogły jeździć z niej do szkoły. Teraz w miasteczku pozostała już tylko jedna uczennica.


Przewoźnik już zapowiedział, że losy przystanku są przesądzone - zostanie on zlikwidowany, ale dopiero po zakończeniu roku fiskalnego i kiedy ostatnia uczennica ukończy szkołę. Nikt nie wyobraża sobie, jak można odmówić komuś dostępu do edukacji.


Obywatele doceniają to, że dla państwa edukacja nowych pokoleń jest najwyższym priorytetem i wspierają ją niezależnie od kosztów. Jednak nawet takie kroki mogą nie ustrzec kraju przed zbliżającym się kryzysem. Społeczeństwo Japonii starzeje się, szczególnie w regionach wiejskich. Gwałtownie spada liczba narodzin i statystyki wskazują, że do 2060 roku ludność kraju może spać nawet o 1/3.

Oglądany: 54690x | Komentarzy: 45 | Okejek: 380 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.06

19.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało