Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

To jest właśnie Kiepskich świat! II

92 948  
323   82  
Ponownie wracamy do rodziny Kiepskich i ich sąsiadów. W tej części dowiecie się, dlaczego telewizor nosi nazwę „Okił”, dlaczego odcinek „Wielki Bal” jest wyjątkowy, w którym odcinku można podejrzeć mieszkanie Boczka oraz kiedy planowano zakończyć emisję serialu.

Jak Sony zamieniono na Okiła


Dzisiaj nawet w serialach telewizyjnych można zobaczyć reklamy. Nie dziwi nas postać mająca przerwę w zębach, która odbiera zakupy z sklepu Alma i bawi się telefonem, na który jest specjalne zbliżenie, aby zareklamować firmę Orange. 15 lat temu jednak istniały trochę inne zasady. Początkowo Kiepscy mieli telewizor marki Sony, jednak Polsat oskarżono o reklamowanie tej firmy. Twórcy serialu ulegli i zmienili markę telewizora na Okił. Ta marka telewizora pozostała do dzisiaj, zaś w odcinku "Kosmiczna landrynka" Halinka pochwaliła się Boczkowi, że zamieniła Okiła na telewizor marki Sony.

Odcinek „Wielki Bal”


Ten odcinek był pod wieloma względami wyjątkowy – czas akcji tego odcinka to noc sylwestrowa 31 grudnia 1999 roku. Pomijając czas akcji, możemy zobaczyć Ferdka i Paździocha, którzy wyciągają z telewizora Krawczyka i Norka z „Miodowych lat” oraz tytułowych bohaterów serialu „Graczykowie”. Odcinek wyemitowano w dwóch wersjach: pierwszą w 1999 roku oraz skróconą wersję w 2007. Pomiędzy wersjami są tylko trzy różnice: w skróconej wersji wycięto walkę sąsiadów na imprezy i ostateczne pogodzenie się, wersja z 2007 roku została odnowiona cyfrowo oraz w nowej wersji dodano ramkę wokół Leona Niemczyka, który zagrał w odcinku Nostradamusa i zmarł krótko przed emisją nowej wersji tego odcinka.

Jak wyglądają sprawy z Boczkiem?


Przez wiele lat każdy zastanawiał się nad wyglądem mieszkań Paździochów i Boczka, ale w najnowszych odcinkach akcja często toczy się u Paździochów. O mieszkaniu Boczka za dużo nie wiadomo – tylko dwa razy pokazano jego mieszkanie (odc. „Lądek Zdrój” i „Sceny z życia małżeńskiego”, gdzie Boczek zasypia przed telewizorem).

Kolejny ciekawy fakt z Boczkiem to żona. W odcinku „Rolki, czyli total gigant” Boczek opowiadał, jak odwlekał kupno futra dla żony. Przez wiele kolejnych odcinków przedstawiano Boczka jako kawalera. Dopiero w odcinku „Sekrety i kłamstwa” Boczek ożenił się, lecz w kolejnych odcinkach Boczek ponownie jest przedstawiany jako kawaler.

Ostatni odcinek w 2005?


Ktoś kiedyś stwierdził, że istnieją trzy grupy widzów: pierwsza to prości ludzie, oglądający serial dla gagów w stylu „A teraz babkę zamknę do szafy” czy „A panu to zawsze się chce, kiedy mnie”. Druga grupa to osoby, które bawią się przy satyrycznym przedstawieniu otaczającej je rzeczywistości. Trzecia grupa to osoby, dla których jest to prymitywny humor, obrażający ich wykształcenie. Trzecia grupa niemal nie doprowadziła do zakończenia emisji serialu w 2005 roku. Polsat pragnął zakończyć emisję serialu, gdyż chciał poprawić „wizerunek stacji w grupach wielkomiejskich i lepiej wyedukowanych”.

Źródła: 1

Oglądany: 92948x | Komentarzy: 82 | Okejek: 323 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało