Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Kilka dawnych wynalazków, które - o dziwo - nie zrobiły furory

89 491  
287   17  
Zapewne niejednokrotnie zdarzyło ci się mieć rewolucyjny pomysł, którego jednak nigdy nie udało się zrealizować. Niektórzy są bardziej uparci, jednak okazuje się, że nie każdy świetny wynalazek trafia w gusta mas...

#1. Stanik wibrujący

1

Powyższe zdjęcie pochodzi z 1971 roku i ukazuje wibrujący stanik. Jego zadaniem - przynajmniej według twórcy - miało być wzmocnienie i powiększenie biustu. Osoby, które nie przepadają za byciem porażonym przez prąd powinny jednak uważać, by przypadkiem czegoś na siebie nie rozlać.

#2. Ekspres do kawy montowany na desce rozdzielczej

2

Gadżet dla osób, które cechują się nadludzką podzielnością uwagi. Nic tak nie ożywia z rana jak kawa w drodze do pracy. Według pomysłodawcy pojemność urządzenia wystarczała na zrobienie trzech filiżanek. To jednak nie wszystko - za jego pomocą można było przygotować sobie zupę, ugotować jajka lub po prostu podgrzać wodę, by umyć się lub ogolić. Prawdziwą bolączką mogły być jednak dziury w drogach i progi zwalniające...

#3. Leżak z otworem dla miłośników książek

3

Śmiejcie się do woli, ale nie jest to taki najgorszy pomysł...

#4. Łyżka chłodząca zupę

4

Po co marnować energię na dmuchanie każdej łyżki gorącej zupy? Wystarczy podłączyć urządzenie do kontaktu i całą pracę wykona za nas wiatraczek.

#5. Rower z napędem rakietowym

5

Jaki jest sens w pedałowaniu, skoro w miejsce bagażnika można zamocować silnik rakietowy? Okazuje się, że jednak ma - rower eksplodował tuż po wykonaniu tego zdjęcia. Na szczęście ucierpiała tylko duma wynalazcy.

#6. Przezroczyste łódki*

6

Właściwie nie jest to taki zły pomysł, a tego typu łódki przechodzą mały renesans. Szczególnie tam, gdzie woda jest bardzo przejrzysta.

*) Kobieta nie jest częścią zestawu

#7. Polerka do łysiny

7

Podobno łysi kochają jak tygrysi. Dzięki takiemu urządzeniu zadbasz o to, by glaca błyszczała jak należy, przy jednoczesnym zaczesaniu tego, co jeszcze na głowie pozostało...

#8. Opony świecące w ciemności

9

W 1961 roku Goodyear pokazał światu model opon podświetlanych za pomocą żarówek umieszczonych na felgach. Wtedy jeszcze nie było Golfów, więc znalezienie nabywców było nieco trudniejsze niż dziś. Kto wie, może w XXI wieku by się przyjęło?

#9. Biurko-leżak

10

Jeśli jesteś bardzo zmęczony (lub pijany), to na każdym biurku można się wyspać. Ten model pozwalał na szybkie przekształcenie go w leżak, kiedy tylko przestaniesz przejmować się robotą.

#10. Automatyczny wyciągacz ręki po hajs

11

Sugerowanie, że wypada zostawić napiwek czasami bywa niezręczne. Właśnie dlatego można załatwić to za pomocą sztucznej ręki. Zakup ten powinien szybko się spłacić... Przynajmniej w założeniu.

#11. Jetpack

12

Były takie czasy, w których trudno było wyobrazić sobie przyszłość bez jetpacków. Na zdjęciu widzimy Roberta Courtera w 1969 roku w trakcie próbnego lotu działającym zestawem. Problemem był krótki czas lotu - 30 do 60 sekund maksymalnie.

#12. Fajka dla dwojga

13

Wyjście na papierosa z kolegą z pracy jeszcze nigdy nie było tak miłym uczuciem jak wtedy, gdy wpatrywaliście się sobie w oczy z odległości kilkunastu centymetrów, dmuchając sobie nawzajem dymem w twarz. Świetny pomysł!

#13. Schrony rodzinne*

15

Schrony tego typu z 1958 roku mogły pomieścić do 12 osób i zapewniały bezpieczeństwo w odległości około kilometra od strefy zero. Całkiem praktyczne, pod warunkiem, że ktoś zrzuci 20-megatonową bombę atomową.

*) Kobieta w tym przypadku również nie jest częścią zestawu.

#14. Widelec nawijający spaghetti

16

Produkt przygotowany dla niezbyt licznego grona osób, które potrzebują pomocy w zjadaniu dużych ilości makaronu. Pierwszy model pojawił się w 1968 i do dziś - w nieco ulepszonej wersji - można je kupić.

#15. Wygodne kosiarki

17

Nigdy więcej nie męcz się pchając w pocie czoła kosiarkę. Zamiast tego spraw sobie urządzenie tego typu. W wyposażeniu pojazdu z 1957 roku była klimatyzacja, mięciutkie siedzenia, światła, radiotelefon, a nawet malutka chłodziarka, dzięki której chłodne napoje zawsze były pod ręką.

#16. Krzesełko na jednej nóżce

18

Słowiański przykuc nigdy nie byłby tak powszechny, gdyby do powszechnego użytku weszły te oto krzesełka.

#17. Automat z emulsją do opalania

19

W 1949 roku istniały automaty z dozownikiem emulsji do opalania. Za jedyne 10 centów można było pryskać się do woli przez dokładnie 30 sekund. Warto więc dokładnie zaplanować "oprysk" przed dokonaniem inwestycji.

#18. Okienne klatki na dzieci

20

Dzięki temu niebanalnemu wynalazkowi twoja latorośl mogła poznać niepowtarzalny lęk przed śmiercią na długo przed dorosłością. Klatki zawieszało się za oknem, a używali ich rodzice zamieszkujący wysokie bloki. Idealny sposób na to, by zaczerpnąć łyk świeżego powietrza bez konieczności schodzenia na dół. Chyba.

Oglądany: 89491x | Komentarzy: 17 | Okejek: 287 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało