Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Stylowe meble, które docenią wszyscy fani militariów. Zrobione z min

67 122  
322   49  
Estoński artysta znalazł ujście dla swego natchnienia w projektowaniu i tworzeniu stylowych mebli i wyposażenia wnętrz ze... starych min morskich. Kiedyś będące narzędziami zabijania puste stalowe skorupy dziś ogrzewają i rozświetlają wnętrza oraz zapewniają komfort ich użytkownikom.

Kiedy w latach 90. rosyjscy żołnierze na stałe opuszczali Estonię, starali się zniszczyć jak najwięcej sprzętu, którego nie mogli zabrać. Wysadzano, palono i zatapiano w morzu tony sprzętu i wyposażenia, w tym potężne miny morskie. Mimo że nadal zanieczyszczenie takimi materiałami wód przybrzeżnych jest ogromne, duża część pozostałości została dość szybko wyłowiona i przyholowana do brzegu przez miejscową ludność, swoje też zrobiły sezonowe sztormy, wyrzucając na brzeg wiele skorup.

Kominki

Estończyk Mati Karmin postanowił wykorzystać stosunkowo duże korpusy min morskich do stworzenia mebli, które idealnie nadadzą się do wystroju wnętrza miłośnika militariów lub klimatów postapokaliptycznych.
Większość projektów powstała z produkowanych w czasie drugiej wojny radzieckich min morskich AGSB przeznaczonych do zwalczania okrętów podwodnych. Mina taka ważyła 1120 kg (w tym 230 kg materiału wybuchowego) i miała średnicę 87,5 cm. Można ją było postawić na głębokości do 500 m.

Fotel

Biurko gabinetowe

Stolik kawowy

Żyrandol

Akwarium i wózek

Wózek

Huśtawka

Grill

Wanna

Toaleta

Korpusy min wyrzucone przez morze na brzeg

Wystawa prac artysty

Artysta posiada nieograniczony dostęp do materiału


Oglądany: 67122x | Komentarzy: 49 | Okejek: 322 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało