Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Słownik terminów lotniskowych

29 050  
155   10  
Wejdź do Monster Galerii!Jeśli wybierasz się gdzieś samolotem przeczytaj uważnie. Podróżującym liniami lotniczymi wydaje się, że wiedzą co jest co. Tylko się wydaje...

PASAŻER – zwierzę stadne o zróżnicowanej inteligencji, zwykle spotykane w parach lub małych grupach. Kiedy czuje się niepewnie łatwo staje się nerwowe i napastliwe.  Przestraszone lub zagubione zbijają się w stada zwane „kolejkami”. „Kolejka” nie charakteryzuje się jednym ustalonym wzorcem i tworzy się w miejscach zupełnie przypadkowych.

NIEZNANY
– każdy pasażer dostarczony przez biuro podróży 

ZASOBNY – takich pasażerów zwykle identyfikuje się po tym, że zajmują miejsce w pierwszej klasie oraz noszą mundury pilotów lub personelu pokładowego. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona pasażerów nie należących do omawianego gatunku przed poznaniem całej prawdy o tym jak wygląda podróż w sekcji oznaczonej tabliczką „Klasa I”

TURNUS – duża i głośna grupa pasażerów (zob. wyżej) podróżująca razem. Przywódcą grupy jest osobnik w którego posiadaniu są wszystkie bilety. Najlepiej czuje się on w barze i tam spędza czas aż do „ostatniego wezwania do odprawy” lub do momentu kiedy zabraknie czarterowanych na bieżąco miejsc w samolocie (zależy co zdarzy się później).

ZNAK – element dekoracji lotniska. Zazwyczaj dostrzegany jedynie przez małe dzieci. Podstawową funkcją znaku jest zatajenie lokalizacji różnych miejsc na terenie lotniska – takich jak: bramki o konkretnych numerach, przechowalnie bagażu, toalety itp. 

ZAMKNIĘTE – znak ustawiany przed różnymi miejscami, zwykle interpretowany przez pasażerów jako „Początek kolejki”.

ODBIÓR BAGAŻU
– najtrudniejsze do odnalezienia miejsce na lotnisku, zwykle kryje się w pobliżu znaków „Odbiór bagażu”.

BAGAŻ PODRĘCZNY
– pakunek (zwykle o dużych wymiarach) który komuś udało się wcisnąć pod fotel. Nie liczący się z niczym pasażerowie często starają się podciągnąć pod tę kategorię takie rzeczy jak: rowery, lodówki, opony do ciężarówek lub wielkoekranowe projektory TV.

ROZKŁAD LOTÓW
– ciekawy przejaw fikcji literackiej.

O CZASIE
– termin o dotychczas niepoznanym znaczeniu.

MGŁA
– zjawisko naturalne występujące na lotniskach w czasie kiedy okoliczne tereny są wręcz zalane słońcem. Mgłą zarządzają linie lotnicze - używają jej do opóźniania lotów.

KONTROLA LOTÓW
– gra strategiczna którą pasjonują się załogi samolotów i kontrolerzy naziemni. Gra nie ma zasad i nikt nie wie jak w nią grać, znany jest tylko jej cel. Chodzi o to by przypadkiem samolot nie przyleciał o czasie, a pasażerowie broń boże nie wyrobili się na następny lot w interesującym ich kierunku.

KASJER BILETOWY – istota o nadludzkich przymiotach: cierpliwości świętego, czujności psa pasterskiego, wrażliwości psychoanalityka i takcie dyplomaty. Ma tajemnicze zdolności do przepowiadania i kontrolowania wiatru/deszczu/śniegu/mgły oraz innych zjawisk naturalnych. Potrafi prowadzić dwie rozmowy telefoniczne i płynnie odpowiadać na trzy pytania jednocześnie. Po pracy spędza czas na tajemniczych rozmowach z samym sobą.


Oglądany: 29050x | Komentarzy: 10 | Okejek: 155 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

17.07

16.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało