Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
Joe Monster is watching you
...BO POWAGA ZABIJA POWOLI
« starszy artykułnowszy artykuł »

5 prawdziwych "teorii spiskowych"

Coldseed | Wt 12-02-2013 05:06 | 187 642x | 893 | 74
Każdy chyba zna takiego wiecznie palącego marihuanę gościa, który z wypiekami na twarzy opowiada wszystkim o niechybnej inwazji na Ziemię jaszczuropodobnych kosmitów, działających w porozumieniu z tajną lożą Iluminatów.
Tego typu opowieści zwykliśmy nazywać „teoriami spiskowymi”, a osoby które je głoszą - fanatycznymi wariatami, którzy już dawno powinni koić swe nerwy w monarowej grupie wzajemnego wsparcia. Może jednak lepiej nabrać nieco pokory do takich nieprawdopodobnych historii - okazuje się bowiem, że parę z nich okazało całkiem prawdziwymi.
 


A co jeśli Ci powiem, że lekarze wcale nas nie leczą, tylko czekają aż umrzemy, żeby pokroić nasze ciała?

#1. Eksperyment Tuskegee

W latach 1932-1972 przeprowadzono serię eksperymentów na ok. 400 zakażonych kiłą czarnoskórych obywatelach USA. Do badania wybrano osoby ubogie, proste i niewykształcone - większość z nich nawet nie wiedziała o swojej chorobie. Amerykańska Publiczna Służba Zdrowia obiecała pacjentom darmowe leczenie. W rzeczywistości podawano im aspirynę. Celem tego "eksperymentu" było obserwowanie postępującej choroby u przedstawicieli czarnej rasy oraz naukowa sekcja zwłok zmarłych uczestników tych badań.  W efekcie 28 osób zmarło bezpośrednio z powodu kiły, 100 straciło życie w wyniku powikłań bezpośrednio związanych z tą chorobą, 40 kobiet zostało zainfekowanych przez nieświadomych pacjentów, a na świat przyszło 19 dzieci z wrodzoną chorobą.
 

Smutna prawda o Eksperymencie Tuskegee potwierdzona została w 1997 roku przez prezydenta Billa Clintona, który oficjalnie, publicznie przeprosił ośmiu pozostałych przy życiu uczestników tych badań.
 

A co jeśli Ci powiem, że rząd amerykański sam dokonuje aktów terroryzmu na swojej ziemi, tylko po to, aby mieć pretekst do zaatakowania innego państwa?

#2. Operacja Northwoods

W 1997 roku przy okazji opublikowania dowodów dot. zabójstwa J.F.Kennedy'ego na jaw też wyszło przeszło półtora tysiąca stron dokumentów na temat tzw. "Operacji Northwoods".
W latach 60. Stany Zjednoczone szykowały się do wojny z rządzoną przez Fidela Castro Kubą. Aby odpalić machiny wojenne potrzebny był jednak jakiś konkretny, wzbudzający trwogę mieszkańców USA, pretekst. A tych pretekstów było całkiem sporo - w przedstawionym sekretarzowi obrony dokumencie o nazwie "Uzasadnienie interwencji wojskowej USA na Kubie” mamy więc całą gamę ciekawych prowokacji, np. ataki terrorystyczne polegające na wysadzaniu baz wojskowych, wzniecaniu pożarów, porwania samolotów, "desant" kubańskich oddziałów, bombardowania, a nawet zatopienie łodzi pełnej uzbrojonych Kubańczyków.
 

Ta "autoterrorystyczna" akcja miała być przeprowadzona przez CIA na ogromną skalę, tak aby obywatele Stanów Zjednoczonych faktycznie poczuli zagrożenie ze strony kubańskiego dyktatora, a rząd miał pretekst do rozpoczęcia wojny.
Prezydent Kennedy spotkał się z Przewodniczącym Połączonego Kolegium Szefów Sztabów  generałem Lymanem Lemnitzerem i kategorycznie odrzucił plan operacji, krytykując jego autorów. Tym razem się nie udało...
 

A co jeśli Ci powiem, że tu chodzi tylko o ropę naftową?

#3. Świadectwo Nayirah

W sierpniu 1990 roku doszło do ostrego konfliktu pomiędzy Irakiem a Kuwejtem. Poszło głównie o przygraniczne złoża ropy naftowej. Saddam Husajn zarzucił Kuwejtczykom kradzież tych zasobów.  10 października cały świat zwrócił oczy w kierunku piętnastoletniej dziewczynki o imieniu Nayirah, która płacząc obficie opowiadała o zbrodniach dokonywanych przez irackich żołnierzy. Młoda Kuwejtka miała być m.in. świadkiem zabijania przeszło 300 noworodków w jednym ze szpitali. Pełne dramatyzmu przemówienie poruszyło serca widzów, poparcie dla irackiej strony konfliktu gwałtownie spadło, a opinia publiczna nieco przychylniej spojrzała na zaangażowanie się Stanów Zjednoczonych w ten spór i wybuch wojny w Zatoce Perskiej.
 

Kiedy bitewny kurz nieco opadł, przyjrzano się Nayirah. Szybko wyszło na jaw, że szlochająca przed milionami widzów dziewczynka jest córką szejka Sauda Nassera Al-Saud Al-Sabah - kuwejckiego ambasadora w USA i członka królewskiej rodziny. Dziecko trafiło w ręce speców od PR - firmy Hill & Knowlton, gdzie przeszło wyczerpujący trening aktorstwa. To musiało się udać - szefowie firmy podpisali warty 11,9 miliona dolarów kontrakt z kuwejcką królewską rodziną. Zadanie było jedno - nakłonić USA do zbrojnej akcji przeciw Irakowi.
Nayirah nie tylko kłamała, ale i prawdopodobnie nawet nie było jej w kraju podczas gdy opisywane przez nią okropieństwa miały w Kuwejcie miejsce.
Tym razem się udało...
 

A co jeśli Ci powiem, że czołowi nazistowscy naukowcy dostali po wojnie pracę w USA?

#4. Operacja Paperclip

II Wojna Światowa chyliła się ku końcowi i raczej nic już nie zapowiadało zmiany sytuacji III Rzeszy. Amerykańskie służby specjalne uznały, że byłoby szkoda, gdyby życie straciły osoby, których wiedza i doświadczenie może z powodzeniem służyć Stanom Zjednoczonym. W ramach operacji Paperclip przemycono do USA szczególnie uzdolnionych nazistowskich naukowców związanych z przemysłem rakietowym, medycyną i bronią chemiczną. W bezpiecznych ramionach Wujka Sama znaleźli się m.in. Wernher Von Braun (SS-man, twórca słynnych pocisków balistycznych V-2), Kurt Blome (lekarz wyspecjalizowany w broni biologicznej, który testował swe wynalazki na więźniach Auschwitz) i Hubertus Strughold ("ojciec medycyny kosmicznej", zbrodniarz, który w obozie Dachau badał wpływ skrajnie niskich temperatur i próżni na ludzki organizm).
Łącznie, nowy dom znalazło 700 niemieckich "ludzi nauki".
 

Fotka grupowa ocalałych Niemców
 

A co jeśli Ci powiem, że rząd kontroluje Twój umysł?

#5. MK-Ultra

W wielu teoriach spiskowych pojawiają się fragmenty o Wielkim Bracie, który wykorzystuje różnego rodzaju metody, aby wyprać nam mózgi, wywrócić je na drugą stronę i wgrać stworzone przez siebie oprogramowanie.
Okazuje się, że zabawą z ludzkimi umysłami parało się CIA, i to dobre pół wieku temu! W latach 60. dzięki dziennikarzom NY Times na jaw wyszły szczegóły projektu MK-Ultra, którego celem było zbadanie możliwości kontrolowania człowieka przy wykorzystaniu m.in. środków chemicznych, przekazów podprogowych, impulsów elektrycznych i substancji psychoaktywnych. Sam projekt składał się z wielu podrzędnych podprojektów. I tak na przykład MK-Search miał na celu stworzenie idealnego serum prawdy, które można by stosować na przechwyconych szpiegach rosyjskich.
 

Ciekawie też wyglądały badania nad praktycznym wykorzystaniem LSD. Eksperymenty prowadzono m.in. na prostytutkach, więźniach i osobach chorych psychicznie. Bardzo często bez ich wiedzy i zgody. Jedno z takich doświadczeń polegało na podawaniu siedmiu ochotnikom psychodeliku bez przerwy przez 77 dni... Wśród substancji, którymi zajmowało się CIA była też amfetamina, psylocybina i meskalina. Eksperymentowano też z seansami hipnotycznymi.
Kiedy informacje o MK-Ultra zostały upublicznione, nie tylko powołano szereg komisji śledczych, ale także i oficjalnie, publicznie potępiono tego typu badania.

Co pozostało po MK-Ultra (nie licząc oczywiście "teorii spiskowych"?). Często mówi się, że niesławny projekt był jednym z elementów, którego efektem było zrodzenie się ruchu hippisowskiego. Ken Kesey - autor "Lotu nad kukułczym gniazdem" brał, jako ochotnik, udział w jednym z przygotowanych przez CIA eksperymentów. Wpływ LSD na ludzki umysł tak bardzo zaintrygował pisarza, że stał się on jednym z pierwszych propagatorów używania psychodeliku w kontekście rekreacyjnym. Innym uczestnikiem psychodelicznych eksperymentów był Robert Hunter z Grateful Dead...
 


Źródła:
1, 2, 3, 4, 5
Strona do druku Drukuj
Autor: Coldseed
Tagi: teorie spiskowe Mk-Ultra Paperclip
« starszy artykułnowszy artykuł »

Masz uwagi do artykułu - znalazłeś błąd, literówki, źródło? Napisz do redakcji
 |  Strona do druku Drukuj  
Oglądany: 187642x  |  Komentarzy: 74  |  Okejek: 893 osób
Zobacz też
74 komentarzy
Najlepszy komentarz
Maciek_Cherokee - Aspirant Najmłodszy   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
Operacja Northwoods z pewnymi modyfikacjami udała się 11 września 2001 roku, tym razem celem było przeprowadzenie inwazji na Afganistan, a nie Kubę.
Roman23 - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
Jeśli już opisujecie działania największego światowego terrorysty, to wypadało by dodać atak na Libie - najmniej zadłużony kraj na świecie z ogromnymi złożami ropy i posiadający ogromne rezerwy w złocie.
Wszystkie komentarze
festin - Bojownik   |  rok i 9 miesięcy temu  |  
@WhiteAngel Waga boeinga jest większa i przez to jego pęd jest odpowiednio większy. Istotą jest tu wzmocnienie kadłuba, a w porównaniu do myśliwca boening z większą masą nie ma ich prawie wogóle. Myśliwiec pod wpływem uderzenia ma mieć zniszczone pewne elementy jak elektronika pokładaowa, etc, ale ma być jednocześnie na tyle solidny, aby przetrwać pomniejsze trafienia. Innymi słowy jakby zastąpić.

Przy tych wzmocnieniach jakie opisał batmans Boeing nie ma szansy z prawami Newtona.
miron73 - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@whiteangel : Ja tylko w sprawie różnicy ilości nagrań - spójrz w kalendarz. W 2001 mało kto miał zamontowaną kamerkę w samochodzie. Nawet w USA.

@wuj_karodaj : Znaczy się, że jesteś zdziwiony? Oczywiście, że służby mogą podsłuchać dowolną rozmowę dowolnej osoby. Po to są.

Tyle tylko, że nie robi się tego (przynajmniej nie oficjalnie) metodą "chybił-trafił".
WhiteAngel - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@batmans :
IMHO myśliwce mają chcąc nie chcąc taką konstrukcję, że przy byle okazji się dematerializują, a poza tym pozostaje nadal kwestia masy i jej dystrybucji przy takiej kolizji - silniki stanowią w tym przypadku osobne bryły o znaczącej masie, można się też spodziewać większych fragmentów rozerwanej konstrukcji - takich jakie widzimy przy okazji zdjęć z katastrof lotniczych, gdzie samolot runął na ziemię (silniki z natury rzeczy mają najmocniejszą konstrukcję i najlepiej znoszą urazy przy kolizjach). Jest też kwestia samego manewru, który wygląda na wyzwanie nawet dla doświadczonych pilotów, a miał być wykonany przez amatora ćwiczącego na lekkich samolotach - w dodatku bez sukcesów. Tu masz masę obu samolotów:

http://pl.wikipedia.org/wiki/McDonnell_Douglas_F-4_Phantom_II

http://pl.wikipedia.org/wiki/Boeing_757


Waga Boeinga jest ponad cztery razy większa - ba, waga paliwa jakie może zabrać jest jakieś trzy razy większa od tego Phantoma - gdzieś tu był filmik o samolocie pasażerskim, który celowo rozbito o pustynię - niby nie to samo, ale zachował sztywność konstrukcji i niewiele się stało pasażerom (manekiny z czujnikami). Wracając do Pentagonu: Otwór w ścianie zewnętrznej jest mały, brak jest widocznych zniszczeń od skrzydeł, brak śladu uderzenia silników, można się spodziewać widocznych szczątków silników - i tego też brak, a zamiast tego kilka lekkich blach. Poza tym dlaczego uderzenie całą szerokością masy Boinga miałoby spowodować tylko wybicie małego otworu w środku, skoro dziób i kabina z całą pewnością idą w pył? Dlaczego nie ma wielkiego pożaru, skoro można spodziewać się takiej ilości paliwa w skrzydłach? Dlaczego tak mało zniszczeń, skoro ta część była dopiero w remoncie?(nawet jeśli takim, jak piszesz) Dlaczego mimo zawalenia się ściany odsłonięte wnętrze było nietknięte, nawet ogniem? Co do Twojej wątpliwości - mógł to być samolot, np. bezzałogowy z ładunkiem wybuchowym - taki przywaliłby właśnie punktowo i nie zostawił śladów, których nie można się w publicznych materiałach doszukać. Natomiast jeśli chodzi o materiały prywatne - gdzie są nagrania z okolicznych kamer monitoringu na drodze lotu domniemanego Boeinga? w Czelabińsku spadł dziś meteor na miarę Czelabińska i jest multum materiałów, to gdzie są tamte z tak pilnie strzeżonej okolicy i gęsto przy tym zaludnionej? Nagrania ponoć zostały skonfiskowane, a armia po dłuższym czasie udostępniła pięć marnej jakości klatek z rzekomo nagrania kamery zainstalowanej przy Pentagonie... litości. Handluj z tym :)
wuj_karodaj - bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@miron73 : Nie napisałem, że to dotyczy wszystkich rozmów, to może być jakiś odsetek. Chodziło mi tylko o fakt, że w każdej chwili ktoś może podsłuchać prywatną rozmowę.

@Hirokaraka : Musisz się zdecydować, różowy albo niewidzialny.
batmans - bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@WhiteAngel :

Sekcja Pentagonu, w którą wbił się 77 przeszła remot, m.in. w celu uodpornienia na potencjalny atak bombowy. Stalowe kewlarowe wzmocnienia, dodatkowe kolumny, 2-calowe szyby w oknach, itd.

Tak wygląda samolot wbijający się we wzmocnianą ścianę (na filmie przy 800km/h, 77 przy 850~) - Pentagon aż tak opancerzony nie był, ale przekaz jest oczywisty:

http://www.youtube.com/watch?v=xM8E-CogkYE


Gdzie są szczątki?

A - nie ma żadnej małej dziury, jest jedno wybicie w ścianie zewnętrznej (Ring E). Twoja "dziura wsysająca samoloty" to exit hole w wewnętrznej częsci budynku (Ring C).

Zaznaczam od razu, że nie twierdzę, że to nie była "inside job" (who knows) - ale bzdury o pociskach rozsadzających ściany... please. Także, jeśli zamierzasz kontynuuować dyskusję linkując filmiki zmontowane przez gimnazjalistę na zajęcia z WF-u to ja uprzejmie podziękuje :-) Jednak jeśli znajdziesz sensowne wyjaśnienie dlaczego dziesiątki naocznych świadków twierdzą, że widziały samolot, to koniecznie daj znać.
WhiteAngel - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@batmans :
Zdjęcia Pentagonu z chwili po uderzeniu "samolotu" są publicznie dostępne - jest mała dziurka i zawalona częściowo elewacja, a w środku sprzęty nietknięte ogniem - typu otwarta książka na krześle. Zawaliło się tam coś więcej dopiero po dłuższej chwili, już po tym jak TV zaczęła kręcić. Nie będę się rozpisywał nawet o poważnym deficycie wraku na tych zdjęciach (owa figlarna dziurka go wessała pewnie z silnikami). Handluj z tym :)

http://www.trueactivist.com/gab_gallery/best-911-video-ever/
batmans - bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
http://imgs.xkcd.com/comics/jet_fuel.png

Pentagon jest dobrym przykładem jeśli byśmy chcieli stworzyć własną wersję zdarzeń:

1. Spośród naocznych świadków, którzy jak opętani do znudzenia powtarzają historyjkę o samolocie, szukamy kobiety, która samolotu nie widziała ("To tu coś się rozbiło? Jaki samolot?").
2. Kilka godzin musimy poświęcić na przeczesanie setek zdjęć z fragmentami samolotu żeby znaleźć takie, na którym fragmentów jest niewiele/są słabo widoczne.
3. Zestawiamy nasze starannie dobrane wyrywki rzeczywistości w jedną spójną całość (nagłówki gazet same się piszą).
4. Jeśli nagłówki się jednak same nie napisały, należy im pomóc - "Sensacja! Naoczny świadek - nie było samolotu - gdzie są szczątki?!"
5. W artykule oczywiście nie zapominamy dodać wywiadu i zdjęcia.
6. Od tego momentu jest już łatwo: nie ma samolotu - gdzie są szczątki - pocisk - wystrzelony z łodzi podwodnej - sterowanej przez ludo-jaszczura - z innego wymiaru - nienawidzącego kotów.
7. Po jakimś czasie zakładamy fanklub, wydajemy ksiązkę i kręcimy film.
8. Zgarniamy zyski, zmieniamy nazwisko, kupujemy apartament na Karaibach i wygodnej pozycji obserwujemy chaos.

Analogiczny schemat można zastosować do każdej katastrofy.
miron73 - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@hedrox : Nie "nie zauważył", bo zauważył. Informacja o nadciągającej flocie japońskiej dotarła do Waszyngtonu z niemałym wyprzedzeniem.

Istnieje nawet niezerowe prawdopodobieństwo, że sam FDR wiedział o tym (i skorzystał z tzw. "plausible denialibility" /które wtedy jeszcze tak się nie nazywało/). Może świadczyć o tym choćby fakt, że najcenniejsze jednostki (lotniskowce) opuściły Pearl Harbor niedługo przed japońskim atakiem.

Zaś oficjalne ostrzeżenie dotarło na Hawaje bodaj w dwie godziny po japońskim ataku.

Widzę, że historia generalnie jest Twoim prawdziwym hobby - najpierw "Gott mit uns", teraz to. :>
damianexxx - bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
A co jeśli podświadomie zaprogramowano nam wyśmiewanie teorii spiskowych abyśmy wyśmiewali ludzi którzy próbują nam przekazać prawdę?
hedrox - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
Prototyp operacji Northwoods był testowany w Pearl Harbour gdy nikt nie "zauważył" wojsk japońskich.
Mimizu - Superbojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
Są dwa równe sobie warianty głupoty.
1) Bezkrytycznie wierzyć we wszystko, co powiedzą popularne media.
2) Bezkrytycznie wierzyć we wszystko co przeczy temu, co powiedzą popularne media.
batmans - bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
It's raining experts, hallelujah!
lordzik2004 - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
Najbardziej bzdurną teorią spiskową jest ta, że brzoza może rozpieprzyć samolot w drobny MAK
shake_your_poom_poom - Superbojowniczka   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
Ci, co zaczęli kwestionować to, co serwują nam media stają się niewygodni, wtedy nazywa się ich czubkami, żeby czasem nikt nie brał przykładu i nie zaczął kwestionować tych informacji. Władzom potrzebne jest ogłupione bydło łatwe do kierowania, a nie samodzielnie myślące jednostki.

Nieco długawy, ale wart polecenia, daje do myślenia.
http://www.youtube.com/watch?v=yT1GavDtiwM
miron73 - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@sranetka : O jezusie świebodziński... Wiesz ile potrzebnej byłoby energii żeby choćby "zmontować" pojedynczą burzę?

Nie mówiąc już o przekonaniu jakiejś płyty tektonicznej co by się przesunęła tak parę metrów w bok.

No przykro mi bardzo, ale jesteśmy tylko pyłem na tej planecie.
miron73 - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@wuj_karodaj : Chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie POTWORNE moce obliczeniowe potrzebne byłyby do analizy głosowej wszystkich rozmów przeprowadzanych w kraju średniej wielkości jakim jest Polska.

To nie jest tak banalne jak analiza emaili (co Amerykanie, a pewnie i inni, robią mniej, lub bardziej jawnie od lat).

Zaś co do teorii spiskowych zawsze, ale to zawsze należy sobie zadać jedno, stareńkie, ale za to bardzo dobre pytanie: "Cui bono?" - "kto zyskał?". To zwykle dobrze wskazuje na potencjalnych sprawców.

Tym nie mniej trzeba też zawsze pamiętać, że ludzka głupota jest (wg słów Einsteina) nieograniczona. Podobnie jest z niekompetencją, nieodpowiedzialnością, chciwością i lenistwem.

Zatem jeżeli coś da się wyjaśnić którąś z tych cech to jest to zdecydowanie bardziej prawdopodobne niż wieloetapowy i złożony spisek angażujący setki ludzi.

Przecież takie WTC MOŻNA było wyjaśniać właśnie poprzez zwykłe przywary ludzkie. Tyle tylko, że to by oznaczało, że MUSZĄ polecieć głowy. Zatem sięgnięto po INNĄ teorię spiskową:

"Oto pastuchy kóz żyjący około 5000 km od USA niezauważeni przedostają się na teren Stanów, porywają samoloty akurat dnia, gdy USAF przeprowadzają ćwiczenia w ch*j daleko od NYC."

Tyle tylko, że przy jej uzasadnianiu pominięto kilka istotnych składowych:
- Nie wiadomo SKĄD mieli oni kasę na tę imprezę;
- Nie wiadomo SKĄD wiedzieli kiedy mogą bezpiecznie porwać samoloty

Bo czyż to nie jest ciekawe, że komisja wyjaśniająca całą tę sprawę w ogóle zarzuciła wątek, będący podstawą wyjaśniania wszelkich afer od czasów "Watergate" (kolejna teoria spiskowa, która się urzeczywistniła), czyli "follow the money"?

Jestem w stanie jeszcze zaakceptować wyjaśnienie, że wybór daty to był czysty przypadek. Niech będzie. Ale kasa nie bierze się z wilgoci i słomy.

Nie wierzę, że wieŻe WTC zostały wysadzone od wewnątrz. Nie było takiej potrzeby. Cały kompleks WTC był po prostu STARY i kiepsko konserwowany (są do znalezienia fotki z niedoróbkami).

Operacja planowego wyburzania MUSIAŁABY być planowana miesiącami i angażować SETKI ludzi. Już PRZED atakiem musiałyby pojawić się przecieki, że planowana jest rozbiórka WTC.

Poza tym - do wywołania wojny i zastraszenia obywateli te budynki NIE musiały się zawalić. Mogły sobie malowniczo stać z dziurami po środku. Efekt psychologiczny nawet byłby lepszy - oto codziennie by przypominały o "hańbie".

Znacznie prostsza w realizacji byłaby operacja pod fałszywą banderą. No jedzie taki kolo z CIA do Osamy (przecież CIA z nim niejednokrotnie współpracowało), daje mu kontener pieniędzy i mówi: "zmontuj zamach na USA".

Minimalne ryzyko wykrycia - raptem parę osób wie. A i one mogą zginąć w wypadkach, lub zostać zastrzelonym podczas aresztowania...

Zaś co do Pentagonu - po wała tam samolot? No poza kręceniem dramatyzmu? Kolo z jakąś wesołą rakietką walnie i już. A, że samolot się rozpirzył? A to musiał, naprawdę musiał, akurat tam się rozpirzyć? Naprawdę nie mógł sobie polecieć nad np. Atlantyk i tam się malowniczo rozłożyć? Kto go będzie tam szukał skoro "rozbił się o Pentagon"?
Pequin - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
a co ze Stalinem i wszystkimi jego tajnymi służbami?
Crusader_bin - Superbojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
Z tego wszystkiego najwięcej funduszy pochłonął projekt MK Ultra, w który również zaangażowani byli naziści z "Paperclip". Wielkie ilości materiałów na ten temat zostało nielegalnie spalonych/zniszczonych, ale to co zostało i jest dostępne w Internecie dosłownie poraża... Wszystko inne razem wzięte nawet się nie umywa do tego projektu... Fakt, że fanowie "Plejadan", przekonani o walce z Jaszczurkami rządzącymi narodami wiążą ten projekt z kosmitami z innej "gęstości" nie dodaje tutaj powagi, ale co można zrobić... Dziwne też, że nie ma teorii o kontrolowaniu ludzi poprzez pastę do zębów z fluorem nad którym eksperymentowali naziści i który w istocie powoduje otępienie. Swoją drogą Breivik był fanem tej teorii :)
Hirokaraka - Superbojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@Tak_jakby_ja- skoro nawet nie umiesz pisać po polsku, to wątpię, czy NAPRAWDĘ się na ciebie uwzięli.

@wuj_karodaj- czyli zatrzymali potencjalnego sprzedawcę broni nie wiedząc, czy ma przy sobie cokolwiek, co mogliby przeciw niemu wykorzystać, rónocześnie ostrzegając w ten sposób potencjalnego nabywcę (więc kogoś o wiele groźniejszego). Potem z przydrożnego rowu wyskoczył różowy niewidzialny jednorożec i magicznie sprawił, że każdy z nich zaczął zamiast tlenu wdychać dwutlenek węgla a wydychać zagrożone gatunki. Następnie cała ferajna zaczęła wspólnie tańczyć Congę. Pominąłem jakiś szczegół?

Co do artykułu- a co jeśli wam powiem, że poziom JM leci na łeb, na szyję?
#2 Banał i oczywista oczywistość. Mało to było w historii prowokacji, np. atak na radiostację w Gliwicach albo na przygraniczny fort Glevitzingen :] (poza tym nie "rząd dokonuje" tylko "wojskowi chcieli namówić prezydenta"- to nie to samo)

#3 J.w.

#4 Mam lepszą teorię spiskową. Podobno papież chce abdykować!

#5- to, że próbowali, nie znaczy, że im się udało.
Marcellus_Wallace - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@szponiasty

urywek od 7:26 jest bardzo przekonujący, swoja drogą już dawno było wiadomo, że Amerykanie chcą rozbroić swoich obywateli i będą posuwać się do różnych prowokacji
WhiteAngel - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
chickensoft - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
Czekam na kozaków co mu zaprzeczą.
chickensoft - Bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
Dr Rath - Unia Europejska. Trochę informacji i ZMIENICIE ZDANIE. Gwarantuję.
czopor - bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@szponiasty
Weź sobie zdjęcia pooglądaj, a następnie poczytaj jak się zachowuje stal w wyniku wysokiej temperatury.

@nakasenkapo
O tym co się rozbił pod pensylwanią też tak mówili...
szponiasty - bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
Btw. Tu jest najnowsza "teoria spiskowa". Oceńcie sami ;)

http://www.youtube.com/watch?v=FFf5n0xbl08&f...r_detailpage
nakasenkapo - bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@wuj_karodaj

"jest jakiś system"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Echelon


@Czopor

Zobacz sobie zdjęcia po "ataku" Pentagonu, dziura jakby ciężarówka w niego wjechała, a nie samolot wleciał z prędkością setek kilometrów na godzinę. Do tego znajdź mi zdjęcie na którym widać rozbity wrak. Nie ma takiego.
szponiasty - bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@czopor
O Rly? 3 wierzowce o konstrukcji stalowej, zawaliły się od uderzenia 2 samolotów. Nie zapominaj o WTC7 który jest książkowym przykładem kontrolowanego wyburzenia (zresztą jak i pozostałe budynki WTC)
SebaGleba - bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
Wina Tuska.
Ashtar - bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
Ludzie ludziom.
LeBeK - bojownik   |  rok i 10 miesięcy temu  |  
@admad
dodając do Twojej wypowiedzi, Bush aktywnie prowadził interesy ibn Ladenami

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
:: Najpotworniejsze w tym tygodniu
:: Newsy z kategorii
:: Jak to drzewiej bywało