Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 ślubnych rekordów

128 393  
355   13  
Chcielibyście, by wasz ślub był jedyny i niepowtarzalny? Wystarczy pobić któryś z poniższych rekordów ślubnych (no, może poza dziewiątym...).

#1. Największy bukiet ślubny

Kliknij i zobacz więcej!

Największy bukiet ślubny składał się z 1500 kwiatów. Miał ponad 60 metrów długości!
Ten niezwykły ślub odbył się 6 września 2003 r. w mieście Mississauga, w stanie Ontario, w Kanadzie. Wiązanka ważyła 92 kilogramy i składało się na nią 500 róż, 400 goździków, 60 lilii, 200 stokrotek i 340 gipsówek. Oprócz kwiatów wykorzystano również łodygi jukki, gałązki cedru i liście winorośli.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Największy tort weselny

Kliknij i zobacz więcej!

Tytuł ten należy do tortu, który został przygotowany przez kucharzy z Mohegan Sun Hotel and Casino w Connecticut. Tort został zamówiony na wesele, które odbyło się 8 lutego 2004 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Tort o smaku waniliowym został ozdobiony jadalnymi sercami i kokardami. Do jego przygotowania zużyto 4540 kilogramów biszkoptu, 2180 kilogramów kremu i polewy o smaku waniliowym i migdałowym. Tortem tym można byłoby poczęstować 59 tysięcy gości.
 
Kliknij i zobacz więcej!

Szef kucharzy, Lynn Mansel, zaczął przygotowywać tort 1 lutego 2004 roku. Pomagało mu 57 innych kucharzy.

#3. Najdłuższy welon ślubny

Kliknij i zobacz więcej!

Rekord należy do Sandry Mechleb, która 18 października 2009 roku wyszła za Chady'ego Abi Younisa.

Kliknij i zobacz więcej!

Ślub odbył się w Libanie. Długość welonu wynosiła 3358 metrów.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Największy podwodny ślub

Kliknij i zobacz więcej!

Jest i polski akcent tego zestawienia. 27 sierpnia 2011 roku w Jaworznie odbył się pierwszy w Polsce i zarazem największy na świecie ślub zawarty pod wodą. Para młoda to Ewa i Paweł Burkowscy z Zielonej Góry.

Kliknij i zobacz więcej!

Aby Rekordy Guinnessa uznały wydarzenie za zgodne z regulaminem, uczestnicy musieli przebywać pod wodą minimum 25 minut i zgromadzić więcej osób niż wynosił poprzedni rekord.
W Jaworznie, poza parą młodą, pod wodę zeszły 303 osoby - 273 nurków po kursie nurkowania i 30 gości ślubnych bez kursu.

Do tej pory rekord należał do Włochów, których ślub pod wodą oglądało 261 osób. Poniżej poprzedni rekordziści - Francesca Colombi i Giampiero Giannoccaro (12 czerwca 2010 r.):

Kliknij i zobacz więcej!


#5. Największa ilość druhen i drużbów

Kliknij i zobacz więcej!

Panna młoda, Christa Rasanayagam, wystąpiła w towarzystwie 79 druhen (w wieku od 1 do 79 lat), wychodząc za mąż za Suresha Joachima, któremu z kolei towarzyszyło 47 drużbów (w wieku od 2 do 63 lat).  Ceremonia miała miejsce w mieście Mississauga, 6 września 2003 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Tak, to ta sama ceremonia, na której zanotowano największą wiązankę ślubną. Druhny i drużbowie pomagali pannie młodej nieść ślubny bukiet.

Rekord liczby druhen pobiła nauczycielka tańca, niejaka Jill Stapleton - zgromadziła na swoim ślubie w 2010 roku 110 druhen.

Kliknij i zobacz więcej!


#6. Najwięcej kryształów na sukni ślubnej

Kliknij i zobacz więcej!

Projektantka z Rumunii, Cosmina Englizian, trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa tworząc niezwykły strój ślubny. Do wykonania tej sukni ślubnej pani Cosmina potrzebowała 43008 kryształów Swarovskiego. Suknia została zaprezentowana podczas targów E-Mariage w Rumunii, 24 marca 2010 roku.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#7. Najstarsza druhna na ślubie

Kliknij i zobacz więcej!

Trudno określić, ile lat powinna mieć druhna. Zwykle jest rówieśnicą panny młodej. Podczas ceremonii zaślubin Kyry Harwood i Jamesa Lucasa, 31 marca 2007 roku w Chatham w Wielkiej Brytanii, druhna Edith Gulliford miała 105 lat i 171 dni.

Kliknij i zobacz więcej!


#8.Najstarsza para młoda

Kliknij i zobacz więcej!

Francois Fernandez i Madeleine Francine pobrali się 1 lutego 2002 roku i trafili do Księgi
Rekordów Guinnessa jako najstarsza młoda para. W momencie zawarcia ślubu para miała łącznie 191 lat i 126 dni. Narzeczona miała wtedy 94 lata i 201 dni, a narzeczony 96 lat i 290 dni.

Inna ciekawa para młoda to Rose Pollard i Forrest Lunsway. Para poznała się w 1983 roku na tańcach i spotykała się, pomimo dzielącej ich odległości 60 kilometrów. W 2001 roku Forrest oświadczył się, ale Rose odpowiedziała, iż wyjdzie za niego, gdy on skończy 100 lat. Rose musiała dotrzymać obietnicy i ślub odbył się 19 marca 2011 roku, w dniu setnych urodzin Forresta. 90-letnia panna młoda pewnie nie przypuszczała, że Forrest Lunsway będzie pamiętał o jej obietnicy, a tym bardziej, że dożyje do "setki". Pan młody zdradza, że nigdy nie prowadził szczególnie zdrowego trybu życia - pali, regularnie pija whisky i kocha jedzenie z fast-foodów.
 
Kliknij i zobacz więcej!

#9. Największa impreza psich ślubów

Kliknij i zobacz więcej!

W ceremonii wzięło udział 178 par psów, które wyszczekały sobie sakramentalne „hau” 19 maja 2007 roku. Impreza została zorganizowana przez Aspen Grove Lifestyle Center w Littleton, Kolorado.

Przy okazji: najdroższy ślub psów kosztował ich właścicieli 270 tysięcy dolarów. Pudel Chilly Pasternak i suczka rasy Coton de Tulear, Baby Hope Diamond podejmowali na ślubie 300 gości. Panna młoda wystąpiła w sukni ślubnej za 6 tysięcy dolarów, na kwiaty wydano 30 tysięcy dolarów, a orkiestra grająca na uroczystości zainkasowała 15 tysięcy dolarów.

Kliknij i zobacz więcej! 

#10. Żyjąca obecnie osoba z największą liczbą zawartych monogamicznych związków małżeńskich

Kliknij i zobacz więcej!

Rekord należy do pani Lindy Lou Taylor (obecnie Lindy Wolfe).  Amerykanka po raz pierwszy stanęła na ślubnym kobiercu w wieku 16 lat i od tamtej pory "tak" powiedziała 23 razy. Pierwszym mężem Lindy był 31-letni George Scott - małżeństwo trwało 7 lat, było najdłuższym i najszczęśliwszym wg Lindy związkiem. Od tego czasu poślubiała kaznodzieję, muzyka, jednookiego skazanego, bezdomnego, kilku mężczyzn, którzy ją bili i dwóch gejów. Jeden z jej mężów nawet dusił ją i przykuwał do lodówki. Jack Gourley był jej mężem trzykrotnie, Fred Chadwick zaledwie przez 36 godzin. Linda urodziła 7 dzieci i chlubi się tym, że nigdy nie zdradziła żadnego ze swoich mężów.
Jej ostatni mąż, Glynn Wolfe, duchowny kościoła baptystów, był posiadaczem największej ilości byłych żon. Małżeństwo zawarto w celach marketingowych - dla niego było to 29 małżeństwo, dla niej 23. Po tygodniu małżeństwa Linda opuściła męża i wróciła do domu. Wolfe zmarł rok później w wieku 88 lat, a Linda nosi jego nazwisko i od ponad dekady jest sama. Mieszka w domu spokojnej starości i nie traci nadziei na zawarcie 24 związku małżeńskiego.

Jeszcze kilka lat temu rekord największej ilości zawartych związków małżeńskich należał do Malezyjczyka Kamarudina Mohamada, który zmarł w 2007 roku. Miał on na swym koncie 53 śluby. Ze swą pierwszą żoną,
Khadijah Udin, rozwiódł się po roku. Jego najkrótsze małżeństwo trwało 2 dni, najdłuższe zaś 20 lat (52. związek z Tajką, która zmarła na raka piersi).
Ostatni ślub wziął ze swą byłą pierwszą żoną -
Khadijah Udin. Była jedyną kobietą, którą poślubił dwukrotnie. Khadijah zgodziła się wyjść za niego tylko pod warunkiem, że będzie z nią do końca życia. Kamarudin dotrzymał słowa.

Kliknij i zobacz więcej!

Oglądany: 128393x | Komentarzy: 13 | Okejek: 355 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało