Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
Joe Monster is watching you
...BO POWAGA ZABIJA POWOLI
« starszy artykułnowszy artykuł »

Wędkowanie ekstremalne

lukashero | Czw 20-12-2012 05:00 | 132115x | 1516 | 88
Najlepsza historia, jaką przeczytacie w tym roku! Oryginalnie tekst pojawił się na jednym z forów, syn opisuje swoje przeżycia z ojcem, który jest wielbicielem wędkarstwa, choć może lepiej powiedzieć, że jest "psychopatą" wędkowania.

Mój stary to fanatyk wędkarstwa. Pół mieszkania zaj***ne wędkami najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi haczyk czy kotwicę i trzeba wyciągać w szpitalu bo mają zadziory na końcu. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe badania to baba z recepcji jak mnie tylko zobaczyła to kazała buta ściągać xD bo myślała, że znowu hak w nodze.

Druga połowa mieszkania zaj***na Wędkarzem Polskim, Światem Wędkarza, Super Karpiem xD itp. Co tydzień ojciec robi objazd po wszystkich kioskach w mieście, żeby skompletować wszystkie wędkarskie tygodniki. Byłem na tyle głupi, że nauczyłem go wchodzić w internety bo myślałem, że trochę pieniędzy zaoszczędzimy na tych gazetkach, ale teraz nie dosyć, że je kupuje, to jeszcze siedzi na jakichś forach dla wędkarzy i kręci gównoburze z innymi wędkarzami o najlepsze zanęty itp. Potrafi drzeć mordę do monitora albo wypie**olić klawiaturę za okno. Kiedyś ojciec mnie wk***ił, to założyłem tam konto i go trolowałem pisząc w jego tematach jakieś losowe głupoty typu "karasie jedzą gówno". Matka nie nadążała z gotowaniem bigosu na uspokojenie. Aha, ma już na forum rangę SUM, za naj***nie 10k postów."
 
Jak jest ciepło, to co weekend zapie**ala na ryby. Od jakichś 5 lat w każdą niedzielę jem rybę na obiad, a ojciec pie**oli o zaletach jedzenia tego wodnego gówna. Jak się dostałem na studia to stary przez tydzień pie**olił że to dzięki temu, że jem dużo ryb bo zawierają fosfor i mózg mi lepiej pracuje.
 
Co sobotę budzi ze swoim znajomym Mirkiem całą rodzinę o 4 w nocy, bo hałasują pakując wędki, robiąc kanapki itd.
 
Przy jedzeniu zawsze pie**oli o rybach i za każdym razem temat schodzi w końcu na Polski Związek Wędkarski, ojciec sam się nakręca i dostaje strasznego bólu dupy "durr niedostatecznie zarybiajo tylko kradno hurr", robi się przy tym cały czerwony i odchodzi od stołu klnąc i idzie czytać Wielką Encyklopedię Ryb Rzecznych, żeby się uspokoić. 
 
W tym roku sam sobie kupił na święta ponton. Oczywiście do wigilii nie wytrzymał tylko już wczoraj go rozpakował i nadmuchał w dużym pokoju. Ubrał się w ten swój cały strój wędkarski i siedział cały dzień w tym pontonie na środku mieszkania. Obiad (karp) też w nim zjadł.
 
Gdybym mnie na długość ręki dopuścili do wszystkich ryb w Polsce to bym wziął i zapie**olił.
 
Jak któregoś razu, jeszcze w podbazie czy gimbazie, miałem urodziny to stary jako prezent wziął mnie ze sobą na ryby w drodze wyjątku. Super prezent k***o.
 
Pojechaliśmy gdzieś w p*zdu za miasto, dochodzimy nad jezioro, a ojcu już się oczy świecą i oblizuje wargi podniecony. Rozłożył cały sprzęt i siedzimy nad wodą i patrzymy na spławiki. Po pięciu minutach mi się znudziło, więc włączyłem discmana to mnie ojciec pie**olnął wędką po głowie, że ryby słyszą muzykę z moich słuchawek i się płoszą. Jak się chciałem podrapać po dupie to zaraz 'krzyczał szeptem', żebym się nie wiercił, bo szeleszczę i ryby z wody widzą jak się ruszam i uciekają. 6 godzin musiałem siedzieć w bezruchu i patrzeć na wodę jak w jakimś j***nym Guantanamo. Urodziny mam w listopadzie, więc jeszcze do tego było zimno jak sam sk***ysyn. W pewnym momencie ojciec odszedł kilkanaście metrów w las i się sp***ział. Wytłumaczył mi, że trzeba w lesie pierdzieć, bo inaczej ryby słyszą i czują.
 
Wspomniałem, że ojciec ma kolegę Mirka, z którym jeździ na ryby. Kiedyś towarzyszem wypraw rybnych był hehe Zbyszek. Człowiek o kształcie piłki z wąsem i 365 dni w roku w kamizelce BOMBER. Byli z moim ojcem prawie jak bracia, przychodził z żoną Bożeną na wigilię do nas itd. Raz ojciec miał imieniny Zbysio przyszedł na hehe kielicha. Najebali się i oczywiście cały czas gadali o wędkowaniu i rybach. Ja siedziałem u siebie w pokoju. W pewnym momencie zaczęli drzeć na siebie mordę, czy generalnie lepsze są szczupaki czy sumy.
- WEŹ MNIE NIE Wk***IAJ ZBYCHU, WIDZIAŁEŚ TY KIEDYŚ JAKIE SZCZUPAK MA ZĘBY? CHAPS I RĘKA Uj***nA!
- k***A TADEK SUMY W POLSCE PO 80 KILO WAŻĄ, TWÓJ SZCZUPAK TO IM MOŻE NASKOCZYĆ
- CO TY MI O SUMACH pie**olISZ JAK LEDWO UKLEJĘ POTRAFISZ Z WODY WYCIĄGNĄĆ. SZCZUPAK TO JEST KRÓL WODY JAK LEW JEST KRÓL DŻUNGLI
 
 
No i aż się zaczęli nak***iać zapasy na dywanie w dużym pokoju, a ja z matką musieliśmy ich rozdzielać. Od tego czasu zupełnie zerwali kontakt. W zeszłym roku zadzwoniła żona Zbysia, że Zbysio spadł z rowerka i zaprasza na pogrzeb. Odebrała akurat matka, złożyła kondolencje, odkłada słuchawkę i mówi o tym ojcu, a ojciec:
- I bardzo k***a dobrze
Tak go za tego suma znienawidził.
Wspominałem też o arcywrogu mojego starego, czyli Polskim Związku Wędkarskim. Stał się on kompletną obsesją ojca i jak np. w telewizji mówią, że gdzieś był trzęsienie ziemi to stary zawsze mamrocze pod nosem, że powinni w końcu coś o tych sk***ysynach z PZW powiedzieć. Gazety niewędkarskie też przestał czytać, bo miał ból dupy, że o wędkarstwie polskim, ani aferach w PZW nic się nie pisze.
Szefem koła PZW w mojej okolicy jest niejaki pan Adam. Jest on dla starego uosobieniem całego zła wyrządzonego polskim akwenom przez Związek i ojciec przez wiele lat toczył z nim wojnę. Raz poszedł na jakieś zebranie wędkarskie gdzie występował Adam i stary wrócił do domu z podartą koszulą, bo siłą go usuwali z sali takie tam inby odpie**alał.
Po klęsce w starciu fizycznym ze zbrojnym ramieniem PZW ojciec rozpoczął partyzantkę internetową polegającą na szkalowaniu PZW i Adama na forach lokalnych gazet. Napie**alał na niego jakieś głupoty typu, że Adam był tajnym współpracownikiem UB albo, że go widział na ulicy jak komuś gwoździem samochód rysował itd. Nie nauczyłem ojca into TOR więc skończyło się bagietami za szkalowanie i stary musiał zapłacić Adamowi 2000zł.
 
Jak płacił to przez tydzień w domu się nie dało żyć, ojciec k***ił na przekupne sądy, PZW, Adama i w ogóle cały świat. Z jego pie**olenia wynikało, że PZW jak jacyś masoni rządzi całym krajem, pociąga za sznurki i ma wszędzie układy. Przeliczał też te 2000 na wędki, haczyki czy łódki i dostawał strasznego bólu dupy, ile on by mógł np. zanęty waniliowej za te 2k kupić (kilkaset kilo).
 
Stary jakoś w zeszłym roku stwierdził, że koniecznie musi mieć łódkę do połowów ,bo niby wypożyczanie za drogo wychodzi i wszyscy go chcą oszukać
- Synek na wodzie to się prawdziwe okazy łapie! Tam jest żywioł!
Ale nie było go stać ani nie miał jej gdzie trzymać, a hehe frajerem to on nie jest, żeby komuś płacić za przechowywanie, więc zgadał się z jakimiś wędkarzami okolicy, że kupią łódkę na spółkę, ona będzie stała u jakiegoś Janusza, który ma dom a nie mieszkanie w bloku jak my, na podjeździe na przyczepie, którą ten Janusz ma i się będą tą łódką dzielili albo będą jeździć łowić razem.
Na początku ta kooperatywa szła nawet nieźle, ale w któryś weekend ojciec się rozchorował i nie mógł z nimi jechać i miał o to olbrzymi ból dupy. Jeszcze ci jego koledzy dzwonili, że ryby biorą jak poj***ne, więc mój ojciec tylko leżał czerwony ze złości na kanapie i sapał z wk***ienia. Sytuację jeszcze pogarszało to, że nie miał na kogo zwalić winy co zawsze robi. W końcu doszedł do wniosku, że to niesprawiedliwe, że oni łowią bez niego bo przecież po równo się zrzucali na łódkę i w niedzielę wieczorem, jak te Janusze już wróciły z wyprawy, wyszedł nagle z domu.
 
Po godzinie wraca i mówi do mnie, że muszę mu pomóc z czymś przed domem. Wychodzę na zewnątrz a tam nasz samochód z przyczepą i łódką xD Pytam skąd on ją wziął a on mówi, że Januszowi zaj***ł z podjazdu przed domem, bo oni go oszukali i żeby łapał z nim łódkę i wnosimy do mieszkania XD Na nic się zdało tłumaczenie, że zajmie cały duży pokój. Na szczęście łódka nie zmieściła się w drzwiach do klatki, więc stary stwierdził, że on ją przed domem zostawi.
 
Za pomocą jakichś łańcuchów co były na łódce i mojej kłódki od roweru przypiął ją do latarni i zadowolony chce iść wracać do mieszkania a tu nagle przyjeżdżają 2 samochody z Januszami współwłaścicielami, którzy domyślili się gdzie ich własność może się znajdować xD Zaczęła się nieziemska biba, bo Janusze drą mordy, dlaczego łódkę ukradł i że ma oddawać, a ojciec się drze, że oni go oszukali i on 500 zł się składał a nie pływał w ten weekend. Ja starałem się załagodzić sytuację, żeby ojciec od nich nie dostał wpie**olu, bo było blisko.
Po kilkunastu minutach sytuacja wyglądała tak:
- Mój ojciec leży na ziemi, kurczowo trzyma się przyczepy i krzyczy, że nie odda
- Janusze krzyczą, że ma oddawać
Jeden Janusz ma rozj***ny nos, bo próbował leżącego ojca odciągnąć od łódki za nogę i dostał drugą nogą z kopa. Dwóch policjantów ciągnie ojca za nogi i mówi, że jedzie z nimi na komisariat, bo pobił człowieka.
We wszystkich oknach dookoła stoją sąsiedzi
Moja stara płacze i błaga ojca, żeby zostawił łódkę, a policjantów, żeby go nie aresztowali.
Ja :(
 
W końcu policjanci oderwali starego od łodzi. Ja podałem Januszom kod do kłódki rowerowej i zabrali łódkę, rzucając wcześniej staremu 500 zł i mówiąc, że nie ma już do łódki żadnego prawa i lepiej dla niego, żeby się nigdy na rybach nie spotkali. Matka ubłagała policjantów, żeby nie aresztowali ojca. Janusz, co dostał w mordę butem powiedział, że on się nie będzie pie**olił z łażeniem po komisariatach i ma to w dupie, tylko ojca nie chce więcej widzieć.
Stary do tej pory robi z Januszami gównoburzę na forach dla wędkarzy, bo założyli tam specjalny temat, gdzie przestrzegali przed robieniem jakichkolwiek interesów z moim ojcem. Obserwowałem ten temat i widziałem jak mój ojciec nieudolnie porobił trollkonta
>Szczepan54
>Liczba postów: 1
>Ten temat założyli jacyś idioci! Znam użytkownika stary_anona od dawna i to bardzo porządny człowiek i wspaniały wędkarz! Chcą go oczernić, bo zazdroszczą złowionych okazów!
 
Potem jeszcze używał tych trollkont do prześladowania niedawnych kolegów od łódki. Jak któryś z nich zakładał jakiś temat to ojciec się tam wpie**alał na trollkoncie i np. pisał, ze ch*jowe ryby łapie i widać, że nie umie łowić xD.
 
Z tych samych trollkont udzielał się w swoich tematach i jak na przykład wrzucał zdjęcia złapanych przez siebie ryb to sam sobie pisał:
- Noooo gratuluję okazu! Widać, że doświadczony łowca!
A potem się z tego cieszył i kazał oglądać mi i starej jak go chwalą na forum.
Strona do druku Drukuj
Autor: Sadistic, pokazywarka i inne
Tagi: wędkarz łowienie połów
« starszy artykułnowszy artykuł »

Masz uwagi do artykułu - znalazłeś błąd, literówki, źródło? Napisz do redakcji
 |  Strona do druku Drukuj  
Oglądany: 132115x  |  Komentarzy: 88  |  Okejek: 1516 osób
Zobacz też
88 komentarzy
Najlepszy komentarz
AtrakcyjnyKazimierz - bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
No kurde!, wreszcie artykuł perełka w tym morzu gówna jakie ostatnio redaktorzy nam tu serwują. Popłakałem się ze smiechu :))
Avenged - Superbojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
"założyłem tam konto i go trolowałem pisząc w jego tematach jakieś losowe głupoty typu "karasie jedzą gówno"."

padłem jak to przeczytałem :D
Wszystkie komentarze
Patryslaw - Bojownik   |  3 miesiące i 20 dni temu  |  
Po prawie dwóch latach odpaliłem sobie to znowu - znów rżałem ze śmiechu, sam w pustym mieszkaniu. :D
ziom810 - bojownik   |  11 miesięcy i 11 dni temu  |  
Stare, kochane. Płakałem jak czytałem.
Adihash_ - Superbojownik   |  rok i 6 miesięcy temu  |  
exkudlaty - Superbojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
U mnie nie było burczenia za wstawanie o 4 rano. Pasja to pasja. Chociaż pasję od psychozy dzieli tylko jeden krok.
A pisanina zacna.
Pan_Miecio - Superbojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
Chrystusie niebieski. Nawet, jeśli to fejk, to i tak gratuluję talentu literackiego i żądam jeszcze :C
Tidiridi - bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
Mam nadzieję że tak nie skończę ... ponton z silnikiem już mam ;)
Takenouchi - Bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
szkoda, że to wymyślona historyjka z chana wzięta
zuzaxd - Bojowniczka   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
Mirek - mój tata, zagorzały wędkarz. ma łódkę na spółę z kolegami i przynajmniej raz w tygodniu wstaje na ryby o 4 rano. Zaczynam się zastanawiać czy nie zna czasem tego faceta...
klajsterusbelejus - bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
I niech mi ktoś teraz powie, że każdemu rodzicowi zawsze należy się bezwzględny szacunek.
Zakładając, że tekst jest w pełni prawdziwy, ofc. Z drugiej strony, tak czy tak, kupa śmiech u:D
dzaanas86 - Superbojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
Ryby fajnie się łowi, tylko jak jest ich dużo, to siatkę ciężko z wody wyciągać. Do tego, ze względu na rodzaj i sprzęt do połowu, odbywa on się w ciemnościach i można przyj....ć kulasem w kamień lub zaczepić sprzęt do połowu o konar, krzoki itp. dziadostwo znajdujące się pod wodą. Z łódki wygodniej, bo głębiej, ale szkoda porzucić w przypadku nagłej rezygnacji z dalszego łowienia...

Aha ! Skur......syny z PZW! Banda złodzieji i darmozjadów z koneksjami. Kradną, zamiast zarybiać łowiska. Dobrze że nie daje im się okradać i myta za kartę wędkarską nie uiszczam!
lukasz861103 - Superbojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
chyba będę to czytał codziennie :D
dakiro - Bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
Swietne!
Rademmenes - bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
Nie wierzę, ale przeczytałem to do końca. Naprawdę dobre.
zabobon - Bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
zajebioza. =D książki pisz kolego.
Lord_Mortadela - bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
Dawno się tak nie śmiałem z dzieła pisanego.
Strzala90 - bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
podziwiam gościa że ojca nie poćwiartował ^^
vplayer89 - bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
czlowiek oddany swojej pasji :-) ! btw Co za zje* :D
Deeveel - bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
Długie, ale dobre!
pelnomocnik - Bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
"Ma już na forum rangę SUM, za naj***nie 10k postów" - yebuem xD
murmullo - Superbojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
Chyba nigdy nie czytałem nic tak surrealistycznego :-)
Dziękuję i współczuję.
Aspirant_mlodszy - Bojowniczka   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
dobreee
ale ten fragment, gdy nadmuchany ponton stoi na podłodze zasłanej haczykami i kotwiczkami, mrozi krew żyłach ;P
kosno - Superbojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
hehe to ja sie zmusilem, zeby przeczytac to o 6 rano. tak mi sie nie chcialo. ale nie zaluje :) polewka przednia
marcinos987 - Bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
Historyjka jako taka, ale z jednym się zgodzę - PZW to złodzieje
neoque - Bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
W sumie (sic!) dość zabawne. Z drugiej jednak strony nietrudno wyobrazić sobie horror zgotowany rodzinie przez takiego starego. Znam wielu podobnych maniaków (sam od dzieciaka, legalnie i z książeczką, często jeździłem z ojczulkiem na ryby, nawet jakieś srebro na zawodach juniorów wywalczyłem - ale to były po prostu relaksacyjne wypady), ale choć mają bzika, to przynajmniej są zrównoważeni. Do historii ze wspólnie kupioną łódką myślałem, że ten gość to po prostu dziwak. Teraz myślę, że powinien znaleźć się na oddziale zamkniętym w jakiejś malowniczej miejscowości lub przynajmniej na odwyku.

Acha - po ch... ta cenzura? W końcu podobno wszyscy są tu pełnoletni! Jak później wyglądają teksty w stylu "spi.erdział się" czy "abstrahu.jąc"? Litości.
Tscharna - Bojowniczka   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
hihi, bombastyczne :)
naciot - bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
Wreszcie jakiś naprawdę zajefajny artykuł na JM.
akerkoke - Bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
mega ;)
tom-ash - Superbojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
http://pokazywarka.pl/x4pah9/ oryginał bez korekt lepszy
windsurf4life - Superbojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
Ha ha ha. Polewka na maksa. Fajna forma !
krzywymarian - bojownik   |  rok i 11 miesięcy temu  |  
Historia miażdży suty i mrozi krew w pale!
Nie ma to jak stary - master of disaster.

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
:: Najpotworniejsze w tym tygodniu
:: Newsy z kategorii
:: Jak to drzewiej bywało